napiš aspoň o aké brzdy ide
08.04.2015 - 12:02:42
00
avid code 5
08.04.2015 - 17:22:37
00
Ahojte, potreboval by som nejaké články, texty zaujímavosti hocičo o materiáloch používaných na Rám biku. najlepšie po slovensky alebo nejaké preložené , môže aj po anglicky . Z bikera mám to stručné porovnanie 4 najpoužívanejších materiálov, ale niečo na takom podobnom princípe hľadám. Ak by niekto vedel o niečom môžete mi do správy napísať.
Ďakujem pekne ;)
08.04.2015 - 18:05:27
00
Ten co je v bikerovi je povodne z UK casopisu, mozno to najdes aj na nete. Inak staci google! :-) Aj vo vele bol nedavno prehlad o materialoch.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bicycle_frame
http://www.rodbikes.com/articles/material-world.html
08.04.2015 - 18:12:44
00
Individuálnu, neviem si predstaviť skĺbiť ľudí z rôznych častí mesta dochádzajúcich do rôznych častí mesta v rôznych časoch podľa toho ako im začína pracovná doba.


Astro, zober si ako priklad MHD-cku, ludia sa tiez dopravuju odvsadial vsade, no napriek tomu prejdu cast cesty spolu v hojnom pocte po rovnakej trase a v rovnakom case. To, ze cestujucich je viac ako cyklistov vysvetlovat nemusis. V pocte cyklistov ale problem nevidim. Pocas 25 min jazdy do prace vidavam 5-10 cyklistov na vozovke a dalsich 5-10 na chodnikoch. Ak uvazim, ze by niektori z nich vyrazili v priemere o 10 minut skor, aby sa zosynchronizovali, mohla by sa vytvorit skupinka po 5 cyklistoch, co bohato staci na bezpecne pouzitie pruhu (uz som vysvetloval ako).
Neslo by o stratu casu. Cas, ktory by si stratil pred jazdou, by si ziskal skorsim prichodom do prace. Jazda po chodniku zabere ovela viac casu.
Navyse, je prirodzene, ze nie kazdemu moze vyhovovat konkretna navrhnuta cyklojazda, ale kazdemu som dal tiez moznost si navrhnut vlastnu. Ked je malo navrhov, tazko sa z toho da nieco vyskladat. Uznam, ze by bola ovela sikovnejsia aplikacia, ktora by automaticky vyhladala cyklistom efektivnu trasu, tak aby sa co najviac zoskupili (ak nieco take poznas, daj mi vediet). Nejak ale treba zacat.
Ja som tiez povodne nedbal, ci jazdim sam alebo nie. Arogancia vodicov mi vsak radikalne zmenila nazor.
08.04.2015 - 20:45:08
00
Ja budem jazdievat tiez na bicykli do prace a do skoly z Horskeho parku a tak rozmyslam, ktora trasa odtial je najlepsia ku Ekonomickej univerzite...ci ist cez Mlynsku dolinu alebo nejakym inym sposobom. Do prace na Trnavskom by som siel zrejme cez Hlboku a od SAV asi po Sancovej.
08.04.2015 - 20:58:00
00
mna nedavno zrazil k zemi ramenom jeden pan zavalitejsej postavy odhadom 45-50rokov. Ondavska/Trnavska. chodnik sirka 3m nikde nikoho ja po pravej strane dochodcovskych tempom tak 15km/h z roboty asi meter od travnika. panko si ide po svojej pravej strane a zrazu nabera smer na mna a utrzim taky "bodicek" po ktorom chytam balans a idem k zemi no len do kolien. nez mi doslo co sa stalo ze ma ten ***** zrazil k zemi schvalne pustam bajk a rozbehnem sa za nim s krikom " ty ***** co teraz utekas ked napadas cudzich ludi na ulici stoooj!!!" som 20m od bajku zapne mi ze tam bajk nenecham bezim nazad skacem do sedla a ficim za nim. ten trtko bezi o zivot a skace do autobusu na zastavke na Bajkalskej smer pristavny most. mam tep 300, zilu na krku navretu ako vodovodne potrubie. vravim si dobre ze usiel jeden z nas by si to asi dobre vyzral |(
aj take zazitky zazije clovek po ceste z roboty ked niekto nevie prekusnut cyklistu na chodniku :)
08.04.2015 - 21:30:41
05
No pekne, ja som zatiaľ našťastie takúto skúsenosť nemal ale tak treba uznať že ja keď sa rútim tak to vyvoláva dosť rešpekt :D
08.04.2015 - 21:35:55
00
mna nedavno zrazil k zemi ramenom jeden pan zavalitejsej postavy odhadom 45-50rokov. Ondavska/Trnavska. chodnik sirka 3m nikde nikoho ja po pravej strane dochodcovskych tempom tak 15km/h z roboty asi meter od travnika. panko si ide po svojej pravej strane a zrazu nabera smer na mna a utrzim taky "bodicek" po ktorom chytam balans a idem k zemi no len do kolien . nez mi doslo co sa stalo ze ma ten **** zrazil k zemi schvalne [/quote]
Dobre urobil... Po chodníku sa nemá jazdiť, len tlačiť, a keď chceš jazdiť, tak len tempom chodca 5 km/hod. A **** si ty!!! Robíš hanbu cyklistom

aj take zazitky zazije clovek po ceste z roboty ked niekto nevie prekusnut cyklistu na chodniku :)
Čo sa čuduješ, keď si posraný jazdiť po ceste!!!
08.04.2015 - 22:01:21
02
mozno som zle odhadol vek. dufam ze si to nebol ty...
08.04.2015 - 22:13:21
03
JoKo to akoze vazne? Som v soku co si prave napisal.
08.04.2015 - 22:14:52
00
akoze je úplne bez takto poslat cudzeho človeka k zemi len tak podla teba ok aj matvej ma možno chybu ale toto neni normálne skús si predstaviť ze by to urobil niekto tebe...
08.04.2015 - 22:22:27
00
Máte nejaké zaujímavé úseky pavé vo vašom okolí?

Ja asi len tento pod Ochodzitou (Poľsko): http://goo.gl/DJyCvE
Ako segment na Strave: https://www.strava.com/segments/7796080

Je tam fakt pekne, len škoda že ten úsek je taký krátky. Hoci to drcanie teda nič moc :)
Príloha:
pavé.jpg

namestie v Bytci. tiez kratke, ale mozes to tam tocit dokola donemoty. vzdy tam mam pocit, ze mi spadnu okuliare z nosa.
08.04.2015 - 22:33:08
00
ak pouzijem jokovu logiku tak si kupim asi daku bazooku a kazde auto co ma neobide s dostatocnym odstupom odpalim, lebo tak mu treba ked nevie ako ma jazdit ;), ci?
08.04.2015 - 22:40:30
00
nj, v Bratislave je uplne normalne jazdit po chodniku, lebo je to jedno ***** mesto, takzvana Autoslava. komu sa to nepaci, jeho problem.

matvej - to ma mrzi co sa ti stalo :( ked si niekto take nieco dovoli na tvoju dvojmetrovu postavu, tak co potom my mensi.
08.04.2015 - 23:19:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up