Zdravim. Po par rokoch necinnosti som kupil novy bike - GT Avalanche Elite.
Kedze som na biku dlhsie nesedel, hned pri prvej kratkej jazde som mal problem - idem chvilu na volnobehu, chcem sa rozbehnut, a slapem naprazdno mozno 2-3 otocenia pedalov. Samozrejme, kym to urobim, bike zastane.
Prevody som mal asi 2-2. Je problem v mojej "amaterickosti", alebo inde? Na biku som dlho nesedel, ale co som mal stary admiral, tak viem, ze ten zabral na otocenie pedalov vzdy aj ked som mal 1-4 prevod. Bike bol kupeny v predajni s bikmi, komplet poskladany odskusany a pod.
Len neviem, ci sa nebudem strapnovat ked pojdem s niecim co je moja chyba.
Dalsia vec je, ze prehadzovacku dost pocut pre prehadzovani, prehadzoval som na rovnom chodniku, ale bolo to ine ako na 15rocnom admirale.
Su nejake novsie pravidla co sa tyka prehadzovanie a pod? Viem ze do kopca sa nema prehadzovat, na rovinke ano... Ma byt max. prevod tak ze ked prvy je 1 tak druhy 1-4, ked prvy je 2 tak druhy 3-6 a ked prvy je 3 tak zadne 5-9 ?
26.06.2015 - 14:48:08
00
Ak si pri tom rozbiehani prave neradil alebo nemal spadnutu retaz, co by si si asi vsimol, tak ti zrejme nezaberaju zapadky v orechu (zadnom naboji). Zbehni do servisu kde si kupoval bike, rovno ti spravia aj garancku. Ak to je naozaj v orechu, tak to bude servis na dlhsie.
26.06.2015 - 17:10:14
00
nie, nemal som spadnutu retaz isto. ale niekedy to zaberie hned - napr, ak bike stoji. ale akonahle idem po rovinke, prestanem pedalovat, a o chvilu chcem zacat tak len tocim a nic, ono, asi po 3 komplet otoceniach pedalov citim zaber, ale vacsinou idem tak rychlo, ze kym tocim naprazdno zastavim

to je normalne, ze si kupim fungel novy bike, a nefunguje ako ma??



btw nemoze byt problem ten ze som mal napr prevod 1-4 a nie 3-5? ale aj ked mam 1-4, aj tak by mal bike zaberat nie? len lahsie.
26.06.2015 - 20:19:22
00
edit: tak nakoniec biku nic nieje.. bol som teraz par km testovat, a no problem.
niesom zvyknute na novotu a "lahkost" s akou ide tento novy
rano mal blbe prevody 1-4 a ked som krutil, ani som necitil zaber., a preto som "stal"

skusal som stary, cca 20rocny admiral, tam ked mam 1-4, tak je to asi take ako ked mam na novom 3-5 :)
takze problem bol v tom, ze stary bike isiel uz na 1-4 velmi tazko, a na 3-7 bol prakticky nepojazdny /zly stav, mensia osmicka na kolese, suchanie brzd trochu a pod./.

necakal ze som ze novy bike pojde az o tolko lahsie, takze skvele
26.06.2015 - 22:26:44
00
Tam to zavisi hlavne od poctu zubov na pile a kazete, v sucasnosti sa dozadu na horskych bicykloch davaju velmi lahke prevody na jazdu do strmych kopcov v terene, takze si vyskusaj este daky poriadny kopec a aj tie najmensie prevody by mali zaberat. A s tym prehadzovanim je to viacmenej tak, ako pises na konci prveho prispevku.
26.06.2015 - 22:36:04
00
ok, myslel som ze to bude podobne ako na starom, pocet zubov som neriesil. viem ale za admiral na 1-1 siel uplne inac a ovela tazsie, ako ide toto. a preto na rovinke 1-1 pomaly nulovy zaber. :) takze vyriesene :)
26.06.2015 - 23:10:15
00
bože odpusť mu :D
26.06.2015 - 23:56:29
05
ale vacsinou idem tak rychlo, ze kym tocim naprazdno zastavim
.

Tak toto mi vysvetli :D
27.06.2015 - 16:23:25
00
Točí smerom dozadu.

... ináč, to je taká smiešna téma.
27.06.2015 - 16:31:46
01
keyboard_arrow_up