Zdravím.

Mám nový bicykel Genesis Impact 4.0.
Predná aj zadná brzda je Shimano br-m355.

Už od novoty mám však problém s oboma, no hlavne prednou brzdou. Musím dosť silno stláčať páčku aby som brzdil. Porovnateľne s V brzdami zo starého bicyklu. Skúšal som niekoľko iných bicyklov s hydraulickými kotúčovými brzdami a tam jedným prstom bez problémov som brzdil.
Aj za stojata je veľký rozdiel v stlačení mojich a iných bŕzd. Zatiaľ čo moje idú stlačiť veľmi ťažko, iné čo som skúšal išli pomerne ľahko - tak akosi perovali.

V čom môže byť prosím vás problém? Ako by sa to dalo vyriešiť?

Ďakujem.
05.07.2015 - 23:51:59
00
Treba jazdit a zabehnut ich,nech si sadnu.Tieto brzdy su neni nejaka spicka,ale urcite musia brzdit lepsie ako V-cka.
06.07.2015 - 07:37:55
01
Presne chvilu trva kym sa brzdy zabehnu.. Doba zabehu zavisi od vahy jazdca a style brzdenia.. Priklad mne po vymene dosticiek v brzdach stacilo prejst z Petrzalky-Biely kriz a uz boli zabehnute..
06.07.2015 - 08:10:27
00
Pokial ide packa tazko od zaciatku tak tam je problem. Ale tieto brzdy idu yrochu tazsie ako ine (nie velmi). Zbehni do obchodu a porovnaj odpor packy s nejakymi inymi vystavenymi bikami s tymito brzdami. Ak je vacsi tak ti nechaj rovno zoservisovat.
06.07.2015 - 08:39:46
00
Najazdil som už približne 1000km. Štýl brzdenia oboma kolesami naraz. Väčšina dĺžky bola po asfaltke, no takých 80km bolo aj kopce a pod. kde som hlavne prednú používal.

will: to s tou páčkou, neviem či myslíš začiatok ako časovo (od kúpy) alebo fyzicky pri stlačení, ale ak to druhé, tak v takej tej mŕtvej zóne kde to ešte nebrzdí ide ľahko. Až od polohy kedy začne brzdiť narazí na veľký odpor.
06.07.2015 - 09:36:39
00
No po 1000 km by uz platnicky mohli byt aj zodrate,nie len zabehnute.Niekde bude zrada... Nemas ich zavzdusnene?
06.07.2015 - 09:41:42
00
To neviem. Kotúčové brzdy mám prvý krát. Nerobil som s nimi nič. V obchode mi bicykel pozreli a bol som aj na garančnej po 250km. Úroveň servisu síce nulová, ale snáď základné veci ovládajú. Hoci keď som na slabé brzdy servisáka upozornil, on to chytil do ruky že "veď to brzdí" a vrátil mi to...
06.07.2015 - 09:51:48
00
Takto, medzi tymito brzdami a vyssimi Shimano radami je dost velky rozdiel. Polovicka ma tvoje, ja mam SLX. A ten rozdiel je fakt velky.

Ako si povedal, packy idu zlahka od zaciatku drahy. Podla mna to, co sa ti nezda, je vlastnost tych brzd. Ked som porovnaval dobre vecka na mojom starom biku s nimi, tak boli fakt porovatelne co sa tyka sily prstov pri brzdeni. Ale urcite boli lepsie ako tie vecka. Nove SLX brzdy su uplne inde.

Mozes s tym v pohode jazdit a ked budes chciet lepsie, tak kupis nove.
06.07.2015 - 10:12:30
00
Alebo kup sintrovane (metalicke) platnicky,ktore sice viac deru kotuc,ale brzdia o hodne lepsie.Oni sa sice na lacnejsie a menej kvalitne kotuce neodporucaju,ale v pohode to mozes jazdit.
06.07.2015 - 10:23:57
00
Po prečítaní čo to vlastne je a aké to má výhody a nevýhody sintrované platničky nebudem kupovať.
Asi sa proste zmierim s tým, že je to low-endová trieda. Ešte vyskúšam v obchode rovnaký model na porovnanie, ale pochybujem že zistím nejaké rozdiely.
Akú majú približne životnosť takéto brzdy?
06.07.2015 - 10:58:08
00
Ak chceš vymeniť za lepšie, keď sa pokazia tak to vymeň hneď. Inak je dosť možné,že budeš veľmi dlho čakať.
06.07.2015 - 11:41:14
00
Sintrovane platnicky zrejme ani pouzit nemozes, lebo k tymto nizsim radam shimano brzd casto davaju "resin pads only" kotuce. (t.j. kotuce urcene len na pouzitie s organickymi dostickami).

Mozno mas len zamasteny kotuc (a tym padom uz aj znehodnotene dosticky), alebo si znicil dosticky nespravnym brzdenim (s kotucovymi brzdami sa musi brzdit v davkach, nie spojito a treba ich zabehnut, tzv. bed in).

Takze:
- brzdy nechat preventivne odvzdusnit
- odmastit kotuce vhodnym prostriedkom (napr. zlty Finish line speed degreser alebo iny brake cleaner)
- vymenit platnicky za nove
- spravit "bed in" t.j. niekolko krat opakovane plynulo a silno zabrzdit z vysej rychlosti (bez smyku), aby sa platnicky a kotuce prisposobili a aby sa kotuce rovnomerne pokryli vrstvou z dosticiek.

Neuvadzas kolko vazis, ale ak vyssie uvedene nepomoze tak bud vacsie kotuce, alebo lepsie brzdy (alebo oboje :) ).
06.07.2015 - 14:54:03
00
Kotuce mam 180mm. Neviem. Robia sa aj väčšie?
Vážim plus minus 75kg.
Dosticky su zabehnute. Ako som pisal, presiel som s nimi uz cca 1000km.
Robi mi to od uplnej novoty rovnako ako aj teraz. Takze nespravnymi postupmi to asi nebude.
Skusim ich asi (preventivne) odvzdusnit.
Mastnotou to nebude nakolko oni sa aj divne stlacaju oproti inym co som skusal.

Vyskusam odvzdusnenie a vyskusam ako idu na rovnakom modeli ine brzdy.

Zatial dakujem za odpovede.
Napisem ako som dopadol.
06.07.2015 - 15:04:05
00
robia sa aj 203mm kotuce
dozadu zbytocne - a dopredu je dobre vediet, ci to zvladne vidllica
06.07.2015 - 15:08:53
00
180mm na 75kg je az az, takze v tom problem nebude.
06.07.2015 - 15:10:33
00
keyboard_arrow_up