Duna Marathon

05.07.2015
3. kolo - INTERSPORT MARATHON SERIE
MTB maratón
Esztergom (Maďarsko)

Propozície
Ahojte, ja som písal asi pred 2 týždňami usporiadateľovi a už vyhodil informácie aj v anglickom jazyku…sú tam cca od pondelka.
06.06.2015 - 19:27:44
01
Hmm, len tak mimochodom, co nam ponukaju za 32 eur ?
10.06.2015 - 22:22:56
00
A my sa na slovensku stazujeme na vysoke startovne
10.06.2015 - 22:54:52
01
Ahojte, vídím, že sa na Dunu chystáme viacerí. Má záujem niekto z BA - okolia spojiť sily a rozložiť náklady na dopravu - ísť spolu?
12.06.2015 - 14:22:48
00
vydarená a kvalitná akcia. niekto sa v komentároch skôr pýtal, čo tento maratón ponúka za 10 000 HUF, resp. 32 E. nuž, tento maratón za štartovné ponúka predovsetkým KVALITNE VYZNAČENÚ TRASU a aktívnych regulovčíkov na miestach, kde majú byť a dostatok (možno až prebytok) občerstvovačiek! čiže presne to, čo je na maratóne to najdôležitejšie. aby som mohol tunajšiemu fóru naozaj zodpovedne potvrdiť kvalitu preteku, rozhodol som sa otestovať aj schopnosti tunajších zdravotníkov - v jednom zo zjazdov som teda ľahol a poriadne sa zakrvavil. asi o päť minút bol pri mne džíp a napriek miernej jazykovej bariére ma rýchlo zoservisovali do pojazdného stavu. overoval som aj schopnosti medikov v cieli, tiež profíci. ešte musím zmieniť nevídaný prístup na občerstvovačkách, neviem, či to bolo mojím zúboženým výzorom (držka a teploty cez 30), alebo je to tu normál, no tí dobrí ľudia do mňa tlačili jedlo, nechceli ma pustiť, kým som aspoň niečo nezjedol. šúpali mi banány dokonca! skrátka mega špičková organizácia, vysoko nad SK pomery!

sem by sa mali povinne ísť učiť naši organizátori, ktorí s tým stále majú problémy (napríklad takí Púchovčania, čo sa značenia týka).
08.07.2015 - 10:43:51
01
vydarená a kvalitná akcia. niekto sa v komentároch skôr pýtal, čo tento maratón ponúka za 10 000 HUF, resp. 32 E. nuž, tento maratón za štartovné ponúka predovsetkým KVALITNE VYZNAČENÚ TRASU a aktívnych regulovčíkov na miestach, kde majú byť a dostatok (možno až prebytok) občerstvovačiek! čiže presne to, čo je na maratóne to najdôležitejšie. aby som mohol tunajšiemu fóru naozaj zodpovedne potvrdiť kvalitu preteku, rozhodol som sa otestovať aj schopnosti tunajších zdravotníkov - v jednom zo zjazdov som teda ľahol a poriadne sa zakrvavil. asi o päť minút bol pri mne džíp a napriek miernej jazykovej bariére ma rýchlo zoservisovali do pojazdného stavu. overoval som aj schopnosti medikov v cieli, tiež profíci. ešte musím zmieniť nevídaný prístup na občerstvovačkách, neviem, či to bolo mojím zúboženým výzorom (držka a teploty cez 30), alebo je to tu normál, no tí dobrí ľudia do mňa tlačili jedlo, nechceli ma pustiť, kým som aspoň niečo nezjedol. šúpali mi banány dokonca! skrátka mega špičková organizácia, vysoko nad SK pomery!

sem by sa mali povinne ísť učiť naši organizátori, ktorí s tým stále majú problémy (napríklad takí Púchovčania, čo sa značenia týka).

Gratulujem k dobremu pocitu, ale 100% organizacia bola napr. aj v Sulove, alebo na Sele za 15-20€ . Osobne to vidim skor v trhovej rovine, jednoducho na Dune /a pozeral som ceny aj na Salzkramergut/ su ludia ochotni? zaplatit viac. Daj ale nejaky skrateny report /povrch trate, narocnost stupani, technicka narocnost/. Vdaka
08.07.2015 - 13:32:25
00
Je to klasicky karpatsky styl co sa tyka povrchu a narocnosti. A naozaj nebolo nutne ten prispevok citovat. :)
08.07.2015 - 13:47:08
00
nejaky skrateny report /povrch trate, narocnost stupani, technicka narocnost/. Vdaka


rád by som, ale napriek pokročilému veku sa ešte chodím na maratóny ponáhlať a reprodukovateľných vnemov si preto odnesiem pomenej. obvykle si pamätám iba kde sa mi chcelo grcať od námahy (tu to bolo v prvom asfaltom stúpaní v prvom balíku), kde som sa bál, kde som skoro padol, prípadne kde som padol. tiež po Beskidy MTB trophy mi všetky ostatné maratóny prídu technicky nenáročné :D. pamätám si, že bolo nad pomery rigolov, ale kto v nich vie jazdit sa nezapotí. zo stúpaní prekvapilo iba jedno, to som vyšiel iba asi do štvrťky, tam si ale kúsok potlačil azda úplne každý. inde som nezosadal, 32x40 na zvyšok bohato stačilo. asfaltu bolo tiež asi trochu viac než u nás býva, ale mne to extra nevadilo.
08.07.2015 - 14:45:01
01
keyboard_arrow_up