Ked zakazu parkovanie na chodnikoch, parkovacie domy vyrastu velmi rychlo. Teraz nema zmysel stavat parkovacie domy ked kazdy zaparkuje radsej na travniku alebo na detskom ihrisku a platit nikto nechce. Najskor treba ludi prinutit platit. Potom mozu vzniknut aj domy. Praha si tym uz presla, len u nas sa nikto k nicomu nema.

a ci je 100 eur za mesiac vela alebo malo, no parkovacie miesta ktore predavaju developeri stoja bezne od 10 tisic eur hore. Ja som za moje miesto v podzemnej garazi platil 20 tisic....
22.07.2015 - 14:26:45
00
za 20 k parkovacie miesto?? to byt stal potom kolko 400?


Naposledy upravil large dňa 22.07.2015 - 14:31:25, celkovo upravené 1 krát.

22.07.2015 - 14:29:23
00
PhilJ : tvoj nazor na parkovanie je velmi uzkoprsy a je dany tym, ze si si musel zaplatit. Teda ocakavas to iste od inych v zmysle, ked platim ja, maju platit aj ostatni. To je inak otoceny klasicky slovensky pristup "ked mi zdochne koza, susedovi nech zdochnu dve". Ja ti doporucim ine, prestahuj sa na dedinu, nemusis platit 20tisic za parkovacie miesto a nemusis riesit parkovanie v Petrzalke :)

large: aj v centre mesta ? :)
22.07.2015 - 14:31:05
04
v centre neviem tam by som nesiel byvat ani zadarmo
22.07.2015 - 14:33:12
00
PhilJ ty si za vodou ked si mozes dovolit parkovacie miesto za 20k ;) no a zrazu som pochopil tie tvoje komenty
22.07.2015 - 14:33:31
00
To dobre vies, ze tie parkovacie domy nepostavia. Este jedna vec mam pocit, ze ku kazdemu bytu bolo pridelene jedno parkovacie miesto tak preco mam teraz za neho platit :-(


to je len tvoj pocit - vacsina panelakov v Petrzalke stoji na cudzich pozemkoch, nieto este aby k bytom boli nejake parkovacie miesta :lol:

Ja som konkretne vyrastal na zaciatku Petrzalky kde na jeden 12 poschodovy panelak s 96 bytmi pripadalo asi 40 parkovacich miest. Vies si predstavit ako to tam vyzera dnes.
22.07.2015 - 14:33:41
00
PhilJ : tvoj nazor na parkovanie je velmi uzkoprsy a je dany tym, ze si si musel zaplatit. Teda ocakavas to iste od inych v zmysle, ked platim ja, maju platit aj ostatni. To je inak otoceny klasicky slovensky pristup "ked mi zdochne koza, susedovi nech zdochnu dve". Ja ti doporucim ine, prestahuj sa na dedinu, nemusis platit 20tisic za parkovacie miesto a nemusis riesit parkovanie v Petrzalke :)

large: aj v centre mesta ? :)


Vobec mi nejde o to aby "kvoli mne" platili aj ostatni. Rodicia stale ziju v Petrzalke. A vidim ako sa tam detske ihriska zmenili na nelegalne parkoviska. Kym my sme sa ako deti na chodniku nahanali, korculovali a bicyklovali, v sucasnosti tam deti musia davat vacsi pozor ako na ceste ! Petrzalka sa za tych 30 rokov zmenila na jedno nechutne getto. Kludne by som pri navsteve rodicov zaplatil 3 hodiny parkovania ale nemozem lebo nemam kde.

Aut tam je jednoducho vela preto, lebo su prilis lacne a nikto neplati za parkovanie. Parkovacie miesto je obmedzeny statok a ci sa to niekomu paci alebo nie - o tom kto ho dostane musi rozhodnut trh - s istym zvyhodnenim domacich.
Ine riesenie ako spoplatnenie neexistuje.
22.07.2015 - 14:43:04
00
pri spoplatnení je trošku problém aj s informovanosťou .. niekto kto vie dopredu a má peniaze si zakúpi aj 4 miesta :) keď mu to kamarát na magistráte podpíše ... a na obyčajného človeka proste jednoducho nevyjde
22.07.2015 - 14:48:24
00
Nejde o predaj konkretnych miest konkretnym ludom - na to je v Petrzalke prilis malo parkovacich miest. V Prahe maju zony v ktorych mozu parkovat len rezidenti - tj ty ako obyvatel s trvalym pobytom v Petrzalke si vybavis parkovaciu karticku ktora ti umozni parkovat v zone pre rezidentov, kde mas zvyhodnenu sadzbu (ale stale platis). Pre navstevy je ina zona, s casovym obmedzenim a podstatne vyssou hodinovou sadzbou.
CPckarom sa potom viac oplati odparkovat auto na vjazde do Bratislavy a vramci nej uz vyuzivat MHD. A to je hned tretina aut prec.
22.07.2015 - 15:03:53
01
ono to bude mozno pravda s tou inteligenciou u vodicov MHD
22.07.2015 - 15:07:48
00
Kludne by som pri navsteve rodicov zaplatil 3 hodiny parkovania ale nemozem lebo nemam kde.

jak nie? si zaparkuj v auparku a dojdi MHDčkou :)
22.07.2015 - 16:02:01
01
chlapci, keby sa parkovanie vyriešilo ako si to tu predstavujete, to jest každý by za to svoje platil, a keďže chodí do práce a aspoň sem tam potrebuje ísť do práce autom ... tak by platil tam aj tam ... tak by väčšina áut proste zmizla .. tým by ste zároveň vyriešili aj problém dopravy v meste, keďže v starom meste je už teraz drvivá väčšina miest vyhradená rezidentom alebo firmám ... ja vám tlieskam ... a takto isto by sa dal rišieť každý aspekt života ... všetko by malo byť tak drahé aby si to dovolilo len obmedzené spektrum populácie .. a tým pádom sa všetko pekne vyfiltruje, nikde nebude problém všade bude priestor ... keďže sme na mtbike fóre tak by som spoplatnil vjazd do lesa, pričom single budú tak 10 násobne drahšie ako lesné cesty a tie 10 násobne drahšie ako lesné asfaltky ... pre cesťákov budú platiť povinnosti ako pre autá, to jest pravidelné stk ek poplatok za užívanie ciest, ... všetko samozrejme rádovo drahšie ako v súčasnosti ... no a tí čo si to dovoliť nemôžu ... na tých srať :)


a myslis ze to tak uz davno nie je? odkedy su peniaze plati presne co si napisal: kto si nemoze dovolit na tych sa serie :), lebo nejak som si nevsimol ze by kazdy lietal na dovolenky 2x do mesiaca, vyvazal sa po mori na drahych jachtach atd:)

ale tak v prvom rade to je chyba systemu ze sa to neriesilo hned ale nechalo zajst az do takychto krajnosti kedy uz neni miesto ani na chodnikoch, teraz to uz nik bez drastickych rieseni neopravi
22.07.2015 - 17:12:37
00
Je nerealne, ze sa v BA uplne zakaze parkovanie na chodnikoch. To by nastal kolaps. Cize taketo riesenie predpokladam ani nikto nenavrhne. A su miesta, kde auto stojace na chodniku nevadi. Takze schodne riesenie je napr. take, ze na miestach kde to nevadi a zostane dost priestoru pre chodcov, sa vodorovnym znacenim vyznacia parkovacie miesta a parkovat sa nebude hocikde, ale len na vyznacenych miestach. Ak niekto zastane inde, tak papuca / odtah podla toho ci je prekazkou premavky alebo nie. Alebo sa ani nic nevyznaci a nic nezmeni a ludia len budu platit a nedostanu za to vobec nic naviac oproti terajsiemu stavu. Ale spriaznena firma sa nabali...

ak to nebude vyznacene tak vyberanie poplatkov nebude mat ziadny zmysel, len pribudnu auta na dalsich sialenejsich 'bezplatnych' miestach
22.07.2015 - 17:16:55
00
Aké šialené miesta, ved stačí všeobecný zákaz okrem vyhradených miest miest, niečo ako v Tatrách :)
22.07.2015 - 17:31:29
00
vseobecny zakaz plati aj teraz a si pozri ako sa parkuje, pochybujem ze je dovolene parkovat v zakruchach na krizovatkach a podobne :)

+ este by to chcelo zmenu pri vystavbe, nech sa vkuse len nezahustuje, ale ze musia sparvit minimalne 1 miesto na parkovanie pre kazdy byt
22.07.2015 - 17:34:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up