tulenik, to iste sa da napisat aj o bajkeroch bez pomocneho motora, ktori jazdia na nepovolenych trasach. To nema nic s tym, ci bajk ma pomocny motor alebo nie.
04.08.2015 - 14:20:44
00
Ja tu ale sledujem u užívateľov tohoto cheatu predispozíciu k "vyzeraniu nejako" a to samozrejme cez mŕtvoly.
Povedzme že tiež jazdím všelikade, ale pokiaľ možno tak, aby som nebol zbytočne videný a nebudem sa tým verejne chváliť.
PhilJ: tvoj myšlienkový experiment je poriadne deravý. Nie je to s tým dojazdom iba o kilometroch, ale hlavne o časovom diapazóne, ktorý máš k dispozícii, vs ohraničená kapacita bateriek (tá fyzikálna bariéra nie je nejako ďaleko, v podstate Li accu je to najlepšie, čo sa dá použiť bez výrazných technologických problémov a jednoznačne najľahšie).
A okrem toho, cyklistika stále je pre väčšinu ľudí o použití vlastnej sily a prekonávaní vlastných hraníc, ebiky sa asi budú predávať asi rovnakej triede lidičkov, ako sú tí, čo na karbóne za strašne veľa k€ vyjdú raz za čas v kikirikí drese po asfalte na BK na pivo, ale za Salašom smerom na Babu ich už akosi nikdy nestretneš.
Pravdu povediac, desím sa chvíle, keď ich tam kvôli ich Li-ion dopingu začnem s ich netechnikou stretávať.
04.08.2015 - 14:23:35
01
A sme (zas) doma. Ideš si cez Kopské sedlo, kde biker nemá čo hľadať (!!! - http://www.tanap.org/navstevny-poriadok/index.php#cyklistika) aby "niekto čumel". Odhliadnuc od toho, že ktokoľvek, kto vie uvažovať, bude "čumieť" max do okamihu, kedy zbadá motor, tak sa v dôsledku podobných "čumochtivých" môže stať, že zoznam v mojom linku sa radikálne skráti.
Takže e-bike je naozaj a kind of auto - nahrádza niekomu niečo, čo mu v slipoch absentuje.
BTW z dikcie tunajších príspevkov mi jednoznačne vyplýva, že vlhkou túžbou užívateľov ebikov je hlavne predvádzať sa a dúfať, že väčšine neznalého okolia unikne ich cheating.


Ano ty blbecek, len koli tomu som tam siel, aby cumeli turisti! Absentuje asi tebe nieco v slipoch, ked to zase spominas!
04.08.2015 - 14:39:50
00
Tuším som trafil, keď tak prská :D
04.08.2015 - 14:42:19
09
Ja tu ale sledujem u užívateľov tohoto cheatu predispozíciu k "vyzeraniu nejako" a to samozrejme cez mŕtvoly.
Povedzme že tiež jazdím všelikade, ale pokiaľ možno tak, aby som nebol zbytočne videný a nebudem sa tým verejne chváliť.
PhilJ: tvoj myšlienkový experiment je poriadne deravý. Nie je to s tým dojazdom iba o kilometroch, ale hlavne o časovom diapazóne, ktorý máš k dispozícii, vs ohraničená kapacita bateriek (tá fyzikálna bariéra nie je nejako ďaleko, v podstate Li accu je to najlepšie, čo sa dá použiť bez výrazných technologických problémov a jednoznačne najľahšie).
A okrem toho, cyklistika stále je pre väčšinu ľudí o použití vlastnej sily a prekonávaní vlastných hraníc, ebiky sa asi budú predávať asi rovnakej triede lidičkov, ako sú tí, čo na karbóne za strašne veľa k€ vyjdú raz za čas v kikirikí drese po asfalte na BK na pivo, ale za Salašom smerom na Babu ich už akosi nikdy nestretneš.
Pravdu povediac, desím sa chvíle, keď ich tam kvôli ich Li-ion dopingu začnem s ich netechnikou stretávať.


Ale to sme tu uz poculi tisickrat, ze to je na zdolavanie vlastnou silou! Ten argument si nechaj, kludne si zdolavaj. Mna bavi to zdolavat vacsou rychlostou.
04.08.2015 - 14:45:20
00
inak toto ja nechápem, nejde teraz len o ebike ale aj o klasických dupačov ... čo máte s toho niekade rýchlo preletieť, treba dýchať, kochať sa ... posedieť pri cigaretke uprostred lesa
04.08.2015 - 14:48:13
04
To mas pravdu, ze ked si to ficis, uz musis pozerat pred seba. Vsak kazdemu aky styl sa paci. Ale na tu cigaretku na vyhlade sa vzdy najde cas.
04.08.2015 - 14:54:37
00
.. čo máte s toho niekade rýchlo preletieť, treba dýchať, kochať sa ...

Posledne na Cerovke som si hovoril, ze sa idem kochať. A potom som zistil, ze nemam čím a tak to aj dopadlo ;)
04.08.2015 - 14:57:53
00
PhilJ: tvoj myšlienkový experiment je poriadne deravý. Nie je to s tým dojazdom iba o kilometroch, ale hlavne o časovom diapazóne, ktorý máš k dispozícii, vs ohraničená kapacita bateriek (tá fyzikálna bariéra nie je nejako ďaleko, v podstate Li accu je to najlepšie, čo sa dá použiť bez výrazných technologických problémov a jednoznačne najľahšie).


Vidno ze si tento myslienkovy experiment nepochopil - jeho zakladnym predpokladom bolo absolutne ignorovat akekolvek technicke obmedzenia elektrickeho pohodu. Preto bola rec o neviditelnom motore vaziacom 0 gramov.
Potom by sa vacsina ludi dopracovala k tomu, ze ten samotny pomocny pohon nie je to, co im v skutocnosti na ebajkoch vadi.
Takto ten pomocny pohon len zneuzivaju na pohladenie si vlastneho ega - ja slapem nohami, ty si lenivec s ebajkom, ja som lepsi clovek !
Tragikomicke, ako maju niektori ludia obmedzeny pohlad na niektore veci.


Naposledy upravil PhilJ dňa 04.08.2015 - 15:08:55, celkovo upravené 2 krát.

04.08.2015 - 14:58:16
01
DaDo.Bzz: Len 2850 vyskovych na ebiku ? Tak to este musis potrenovat, zatial sa flakas, alebo mas malu baterku :) Btw, to co si siel vo Velkej Fatre nie je nijak zvlast ine ako tie vyzametane chodniky na Pajstun.

lapaloma: je rozdiel, ci ides 3 hodiny do kopca 6km/h, alebo to prejdes za 1.5hod 12km/h pri rovnakej namahe. V oboch pripadoch je to miniaturna rychlost, ale rozdiel znacny. V tomto s Bzz suhlasim. A niekedy je prave dychanie a kochanie sa zaujimave az v momente, ked ides rychlo :)
04.08.2015 - 15:01:30
00
Na kopec, na ktory treba slapat 3 hodiny rychlostou 6km/h*, by som vykaslal a nasadol by som na lanovku :)

* ked 6km/h je maximalna rychlost stupania ktoru vladzem vyvinut
04.08.2015 - 15:13:05
00
To je dost aj na ebike, to mi ver. Zatial take dobre baterky nie su. Ale ten uvodny stupacik na kopec bol husty celkom. Ostatne az po Majerovu skalu sa dalo.
04.08.2015 - 15:15:58
00
kopec, na ktory treba slapat 3 hodiny rychlostou 6km/h

tiež sa snažím predstaviť si taký kopec :-)
04.08.2015 - 15:21:45
00
Kaprak, Jezus ma fakt pravdu...skusme diskutovat na nejakej urovni...lebo potom to nikam nevedie. Co ked ti napisem toto: A keby si siel peso? Bicykel tiez treba nejako vyrobit a zatazuje to zem!


Ja uz v tejto teme nebudem ani prispievat.Je to pre "e-nebikerov" ,takze nemam co riesit...
04.08.2015 - 15:22:40
00
váží 20,80 a važil som ho aj doma. bežne motor vôbec nepočuješ, len v ozaj velkých stupaniach tiško zabzučí..mám na ňom zatial 200km a spokojnosť

Môj má 20,10 a mám na ňom nabehaných zatiaľ 2700 kiláčov, musíme niekedy hodiť battle do kopčeka. :muscle: :beer: :y:
04.08.2015 - 15:30:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle / Horské)
keyboard_arrow_up