"Kompresné ponožky sú špecialným textilným doplnkom navrhnutým na väčšiu podporu a zvýšený prietok krvi."

Ako ti môžu zlepšiť prietok krvi? To je perpetum mobile? Propaganda je jedna vec za účelom predaja a realita druhá. Áno, vytláčajú krv ale prítok sa tým predsa logicky zhorší. A keďže to nieje perpetum mobile tak výsledok je aký? Mierne zhoršenie. Akurát nebudú nohy opuchnuté a choré "kŕčové" žily alebo žily bez chlopní natrieskané krvou.
08.08.2015 - 14:45:54
00
k lekárovi? nie je to normálne? :O to mi chcete povedať že keď si šupnete poriadny intervalový tréning a potom stojíte na jednom mieste dlhšie chvíľu tak vás nebolia nohy? skúsim najprv tie ponožky ....


Po intervalovom či striedavej metóde nohy nejako nebolia. Len hodinku dve jemná bolesť ako prejav únavy. Svalovica ako taká nie. Svaly sú zvykuté. Iné by bolo behať. To by som mal svalovicu aj celý týždeň. Ale opuch? To čo je? Viem akurát, že nohy opúchajú pri zlyhaní obličiek napríklad z dôvodu rakoviny (reálny prípad, ktorý som zažil). Stav, kedy nemôžeš danej osobe pomôcť ani keby si bol majiteľ vesmíru.... Ale to je na inú tému.
Čiže opuch nôh by som riešil jednoznačne návštevou lekára! Ešte ma napadlo, že to môže byť aj v súvislosti so srdcom, internista pri prehliadke srdca pozerá aj nohy...
08.08.2015 - 14:52:36
00
Marek: smer primarka nefra Galcikova reumatolog-internista Laci Kaszas
Pomozu ti......
Nechce sa mi verit ze ti puchnu nohy
Nepuchne ti vecer nieco ine???
08.08.2015 - 23:31:37
00
Ako ti môžu zlepšiť prietok krvi? To je perpetum mobile? Propaganda je jedna vec za účelom predaja a realita druhá. Áno, vytláčajú krv ale prítok sa tým predsa logicky zhorší. A keďže to nieje perpetum mobile tak výsledok je aký? Mierne zhoršenie. Akurát nebudú nohy opuchnuté a choré "kŕčové" žily alebo žily bez chlopní natrieskané krvou.

Kym vynesies nejaky vyrok bolo by dobre mat aj nejaky informacny zaklad, ktory by ho podporil. Lebo pouzit jeden vytrhnuty vseobecny logicky argument na tak zlozito fungujuci system neznamena, ze mas aj pravdu. Ako funguje vnutrozilovy tlak a preco byvaju najcastejsie problemy so zilami prave na dolnych koncatinach sa docitas napriklad TU
To co pises by mohlo platit ak by si tlak aplikoval napriklad od stredu lytka. Ale princip kompresivnych pancuch je prave v tom, ze tlak aplikuju od zaciatku (spicky) nohy a tlak sa smerom hore (ku srdcu) znizuje. Nebavime sa tu o sportovych kompresivnych podkolienkach, ktore kupis niekde v sportovom obchode. Bavime sa o zdravotnickych certifikovanych kompresivnych pancuchach/podkolienkach, ktore kupis v zdravotnickych potrebach a moze ti ich predpisat lekar. Naozaj si myslis, ze ti lekar po zilovej tromboze predpise kompresivne pancuchy kvoly nejakej propagande predaja? Ze ludom pred velkymi operaciami natajuju na nohy rovnake pancuchy lebo na to videli reklamu v telke?
09.08.2015 - 14:44:27
00
Mameluch: pozoooor,pri velkych operaciach sa nenatahuje nic na nohy,to odkial mas tuto hovadinu? Dufam ze toto sa uz neuci v tych starych predpotopnych lekarskych ucebniciach
09.08.2015 - 15:05:11
00
Ok, "velkych" neviem potvrdit, takze opravujem na "pri operaciach":

Graduated compression stockings effectively reduce the risk for VTE in patients undergoing general surgery and constitute the prophylactic measure of choice in patients with a high risk of bleeding.

http://m.circ.ahajournals.org/content/110/24_suppl_1/IV-4.full
09.08.2015 - 15:39:20
00
Staci stahovackou lytkove svaly stiahnut+aplikovat pomalicky fraxiparin do brucha
09.08.2015 - 15:45:42
00
Ja netvrdim, ze nestaci. Ale ani to co som napisal evidentne taka hovadina nie je :-) Ale na ine som poukazoval.
09.08.2015 - 15:54:21
01
Mameluch, napísal som okrem iného aj: "Akurát nebudú nohy opuchnuté a choré "kŕčové" žily alebo žily bez chlopní natrieskané krvou.". Takže riešil som celkové "lepšie" prekrvenie a nie ako pomôcku chorým žilám. A to je rozdiel.
12.08.2015 - 15:17:15
00
ale napisal si aj toto:

Ako ti môžu zlepšiť prietok krvi? To je perpetum mobile? Propaganda je jedna vec za účelom predaja a realita druhá. Áno, vytláčajú krv ale prítok sa tým predsa logicky zhorší. A keďže to nieje perpetum mobile tak výsledok je aký? Mierne zhoršenie.


A ja tvrdim, ze to nie je pravda. Tvrdim, ze zlepsuju prietok krvi a pritok sa nezhorsi. Odborne podklady som dodal vyssie. Ak vies dodat nejake, ktore podporia tvoje tvrdenie sem s nimi.

Nemusim mat chore zily, ale ked si dam kompresivne pancuchy na 12 hodinovy let vyrazne tym znizim riziko trombozy, rovnako ako pri tych spomínaných operáciách. A ano, mas pravdu, "celkove" prekrvenie lepsie nebude, lebo len tazko pancuchy na nohách zlepsia prekrvenie studenych ruk...
12.08.2015 - 15:42:55
00
budem uprimny ani vo sne by ma nenapadlo sa pytat na nejakom fore, ze co by mi pomohlo ked mi opuchaju nohy. internet je uzitocny na kadeco ine, ale lekari su v tomto pripade uzitocnejsi. kompresne podkolienky/pančuchy zlepsuju regeneraciu a su vhodne pri dlhsom cestovani, ale u teba treba riesit resp. liecit pricinu nie dosledok.
12.08.2015 - 17:31:12
01
ale napisal si aj toto:



A ja tvrdim, ze to nie je pravda. Tvrdim, ze zlepsuju prietok krvi a pritok sa nezhorsi. Odborne podklady som dodal vyssie. Ak vies dodat nejake, ktore podporia tvoje tvrdenie sem s nimi.

Nemusim mat chore zily, ale ked si dam kompresivne pancuchy na 12 hodinovy let vyrazne tym znizim riziko trombozy, rovnako ako pri tych spomínaných operáciách. A ano, mas pravdu, "celkove" prekrvenie lepsie nebude, lebo len tazko pancuchy na nohách zlepsia prekrvenie studenych ruk...


Daj to v ruštine, anglicky neviem :-) Nepleť tu ruky. O nich som nepísal.
Ak by tie zázračné ponožky zlepšili celkové prekrvenie nôh, tak by sme ich nosili všetci. Riešia choré cievy, resp. žily. Ale nie dávať na zdravé nohy. Reklama a fetiš zisku za každú cenu ;-) Americký vedci toho už popísali. Aj polychlorované bifenyly mali byť úplne neškodné a dnes sú vo väčšine krajín zakázané. Azbest podobne. Ale to už je mimo témy. Názor som napísal, kompresné ponožky nosiť nebudem. Táto móda pominie ako "nálepky" na nos. ;-)
15.08.2015 - 10:46:25
00
keyboard_arrow_up