Dobry den, hladal som na forach, na nete, ale nikde som nenasiel moj pripad ani podobny..tak sa chcem na Vas obratit ci viete pomoct poradit/vysvetlit ako sa to ma a ako to funguje presne. Menil som na biku prehadzovacku shimano altus tusim za sram x7 so strednym ramienkom , menil som aj radenie zo shimano gripshift3x7 za sram x5 3x8 s tym ze aj kazetu som menil nabehal som sa po obchodoch nakupil som toho az az lebo predavajuci mi povedal ze shimano sram uz su kompatibilne(sram nemal v obchode, a on jazdi cestnu cyklistiku tam to mozno kompatibilne je) ale nakoniec som sa nechal ukecat a kupil som shimano kazetu 8speed ze to bude pasovat ak som tam ma 7 , ale nepasovalo mi to oblo to uz dlhee na orech, ..nakoniec som tam dal shimano 9speed a posledne kolecko som dal dole a voslo to tam aj na zavit na orech, retaz som kupil 114clankovu s tm ze som ju skracoval a bola na 8speed.Problem nastal v tom ze nemozem nijak raz vyladit prehadzovanie,..a co sa viac cudujem ani v predu to neviem nstavit mam tam radenie na riaditkach sram x5 a menic shimano(na starom biku od novoty ako som to kupil to radilo v pohode) a neviem nastavit ani v zadu bud mi ide jedna polka dobre alebo druha.. mmt to mam nastavene tak ze mi idu z 8 prevodov asi 3 na kt. sa mozem opriet do pedalov.... viete mi poradit ako to spravit? co mam zmenit aby to slo fajn??.. dakujemm
PS: kluky som menil shimano za shimano stred som nechal lebo ho neslo odkrutit ale ten ide ako ma!
23.08.2015 - 19:40:09
00
podla tvojho opisu to vyzera ze sa do toho vobec nerozumies a najjednoduchsie riesenie bude ked cely bike zoberies do cykloservisu :)
23.08.2015 - 21:52:12
01
Ty brďo. To sú kombinácie. Ak si dal časť 9 koliečka, potrebuješ 9 koliečkové radenie. Ale na krátky orech by som časť kazety nedával vôbec. :-) Ak si tam mal 7 kolo, tak by som riešil iba 7 koliečkové radenie a kazetu.
23.08.2015 - 22:07:20
01
Ďakujem za odpovede.
23.08.2015 - 22:46:37
00
keyboard_arrow_up