Ty si v poslednom case nejaky agresivny, musim si davat pozor :D
28.08.2015 - 11:56:00
00
Nepridal by sa zajtra niekto na skoru rannu trailovacku 7:00-8:00 odchod z race, alebo BK , kym este nieje horuco..skala, pajstun,BK trail
28.08.2015 - 15:52:42
00
S kym som sa zdravil podvecer u Slivu? Taky parik. Prepac, nespoznal som Ta :)
28.08.2015 - 19:53:37
00
Nepridal by sa zajtra niekto na skoru rannu trailovacku 7:00-8:00 odchod z race, alebo BK , kym este nieje horuco..skala, pajstun,BK trail

my chcem ist zajtra ten BRudy GPX log po SIngloch co tu nedavno daval. o pol osmej cca z Peknej cesty
28.08.2015 - 20:52:39
00
Nazdar,vedeli by ste mi poradit nejaky okruh okolo BK ktory je viac vhodny pre začiatočníkov? Alebo nieco podobne cca 50 km. Idem z grobu a po ceste dojdem az po tu konecnu busu pred vstupom do lesov. Bol som na BK iba raz a to som isiel len po tej asfaltke hore a aj dole lebo som nečakal ze mi to bude tak trvat :-) a uz nebolo casu stihnut ist pokukat les. Napr ta "modrá" je obojsmerna? Lebo z týchto máp som trosku mimo :-) dik za rady a tipy
29.08.2015 - 15:56:17
00
milivanili Ak myslis modru z Potocnej, ano je obojsmerna, ale v exponovanych casoch ta byva dost chodcov. Ale je to pekny chodnicek, ale treba pocitat ze zaciatocnik zrejme zosadne na par miestach aj smerom dole - ale nic strasne. :) Najlepsie ked das obrazok alebo link na mapu, na co sa konkretne pytas (napr. na hiking.sk kliknut pravym a da sa dat odkaz na GPS suradnice daneho bodu).
29.08.2015 - 22:22:42
00
Mňa hneď napadá môj klasický okruh v trošku opačnom garde - nechoď ani na BK, asi 500 m za Šenkárkou (studnička na Ľ strane, na P sa odpája BK trail) je odbočka (modré? Cčko) vľavo, vyšlapeš na hrebeň (asfalt) a hneď sa spustíš za asfaltku do údolia Vydrice, až pod Pánovou lúkou stretneš žltú zn., tou na Malý Slavín, odtiaľ Cerovú dráhu "v zjazde", dole k Rotunde, otočíš na asfaltku na S a pri lanovke hooooreee až prídeš k ostrej zákrute doprava. Tu pátraj vľavo po Päťbojárskom traili (žlté C?) alebo pokračuj rovno takou širokou cestou asi 30-40 m a si na hrebeňovke (červená pešia) alebo ešte za ňou je druhá vetva Päťbojára (on je vlastne okruh), ktorá ale nie je uzavretá a ak budeš sledovať žltú, tak skončíš v Krasňanoch. Otoč to po ľubovoľnej na sever, prvá (severnejšia) vetva päťbojára skončí na hrebeňovke, potom sa dopracuješ na Spariská. Ak máš dosť, tak to doasfaltuj na BK alebo to zlom na ľubovoľnej križovatke dole. Ak nemáš dosť, môžeš sa dať vľavo a pri Slivovi zas vpravo až prídeš zas k Malému Slavínu, odtiaľ X možností ako hore na trasu Svätý vrch - Biely kríž, no a dole to už poznáš, alebo použi cca. zelenú zn. okolo Márovej búdy.
BK-BK alebo Rača-Rača to máš tak 40-50 km, v ľubovoľnom bode "smeru juh" to môžeš zlomiť dole na asfaltku, ktorou sa vrátiš vcelku ľahko na Spariská a do Krasnian alebo Rače, prípadne na BK.
29.08.2015 - 22:46:54
00
Dal som si dnes okruh cez Pajstun, ta cervena do Borinky z Pajstuna vyzera zaujimavo na bike, ale jedine v case, ked nie su ludia. :) Nie celkom som rozumel preco na tom subehu zltej a cervenej TZT v okoli Pajstuna su ine casy na cedulkach na zltej ako na cervenej. :D Trailik nad Mariankou po pravej strane cervenej TZT (smer z Borinky) nevyzera byt velmi udrzovany, je to zopar skokov a par klopiek, ale vyzera byt vsetko len z hliny a hrany a dopady su uz poniektore dost zmyte dazdami. U Zeleneho stromu v Marianke sa dalo celkom fajn najest aj bez alergenov, ale ludove ceny tam veru nie su. :D Opadane listie zo stromov ma 2 pomerne velke negativa - su uz miesta, kde okrem listov vobec nic nevidiet - ani sutre, ani jamy ani korene ani rigol. A chybaju tie listy aj na stromoch, takze ked tak pecie slnko ako pieklo dnes, niektore useky v lese uz neposkytnu taky tien ako bol clovek zvyknuty predtym. Mame tu naozaj pekny kus prirody, ale peso taketo vzdialenosti radsej uz pre mna nie, lave koleno mi dole kopcom dost silno protestovalo, bol som rad ze som sa vobec dosuchtal naspat na elinu do Race. Vtipne je, ze problemove som mal na biku prave koleno - takze lavou nohu pedalovat a pravou sa odrazat a bude to OK. :D
30.08.2015 - 00:02:04
03
Tie listy na zemi su veru velmi zradne, treba si dat ozaj pozor. ja som tiez dnes siel klasiku a veru ma skoro vykyblilo presne pod listim rigol abo daco..
30.08.2015 - 00:26:09
00
MageZ To lave koleno je pretazene, lebo asi podvedome setris to prave. Davas nejake kompenzacne cvicenie ? A k tej trase - jazdil som teraz viackrat cervenu TZ smer od Marianky cez Borinku /pod Pajstunom som pokracoval na Kosarisko/ . Velmi sa mi paci hlavne ta pasaz nad Borinkou cez ten potok : kratky, mierne technicky zjazd - cez potocik a potom kratky singlovy prudky vyslap . http://mapy.hiking.sk/?trasa=gPp2E
30.08.2015 - 08:53:38
00
Ta cervena je pekna, v tom smere ako pises som to siel zatial len raz, ked som zacinal na biku a vtedy som tam akurat pri potoku zosadol, ten zjazdik som si vtedy netrufol. :) Ten trailik so skokmi je zhruba tu http://mapy.hiking.sk/?x=17.07274&y=48.25276&ref=permalink - je to aj vidiet z tej cervenej na par miestach.
S kolenom je to mozne, skusim este za ortopedom skocit, vsimol si si uz davnejsie ze mam nejake smatlave nohy - aj pri pedalovani aj pri chodeni mam pravu v troska inom uhle ako lavu, mozno pomoze aj nejake vlozka do topanky. Kamos mal dost velke problemy s kolenom pochodil vsetky mozne vysetrenia, x klinik a po nejakej dobe vymenil topanky v ktorych behaval a problem zmizol. :)
30.08.2015 - 09:55:59
00
MageZ diky :-)

Pozeral som si tie mapy na hiking.sk a rozmyslam nad touto trasou. Z race po modrej na BK tam kofolku a potom sa napojit na zltu ( dufam ze ju najdem :-) ) smer na sv. Jur a odtial uz domov. Myslim ze na otukanie mi to bude stacit. Znacenie najdem klasicky na stromoch alebo musim veľmi hladat? :-) potom o tyzden by som chcel dat nieco podobne ale z BK po cervenej na babu a odtial modrou dole do pk. Ale neviem ci by som to dal,ale prinajhoršom chvilku potlacim :-) Ta červená je tiez lesná alebo to je asfaltka? To je asi všetko čo mi teraz napadá :-) este raz dik :-) jaj a čo sa týka "zaludnenosti" tych úsekov,akurat mi to vychádza ze pojdem v pondelok cez to najvacsie teplo takze nemyslím že tam bude plno :-)
30.08.2015 - 14:34:16
00
podla mna naokukanie sisi vybral taku trasu co ja viem modra je TZ to je turisticka znackanie ak myslis od race toho kruhacu. osobne by som dal na prvy krat ten tvoj druhy plan. Vyjdi na bk po asfalte z race od kruhacu na BK stale rovno do kopca to mas tak 35-40 min a potom z BK hrebenovkou Ccko cervenym smer na babu. a mas tam, ale 4 lokacie kde mozes bez problemov zbehnut dole smer grob (ked si povies ze mas toho dost.) ci uz salas kozy chrbat medvede udolie a ked ti pojde tri kamenne kopce. len zober dost vody ! minimalen 3l a na bk si supni dobru kofolu aby ta zlc nechytila ja som si tiez zobral na prvy poriadny vyjazd len cistu vodu nic sladke ziadnu tycinku. A dopadol som tak ze hanba nehanba od dakeho turistu som kavenky kupoval :D


Naposledy upravil birkovnik dňa 30.08.2015 - 15:12:15, celkovo upravené 1 krát.

30.08.2015 - 15:00:35
00
Červená je chodník/poľná cesta. Oproti žltej z BK do sv. Jura je to dosť rozdiel. Tá žltá je v podstate poľná cesta, dobrá na oťukanie (nenáročná). Na červenej to ale kedykoľvek môžeš otočiť a relatívne bezbolestne sa vrátiť späť, takže odporúčam vyskúšať.
30.08.2015 - 15:02:50
00
..a na modru TZ na BK rovno zabudnut, to bude porod vyslapat/vyniest bajk hore
30.08.2015 - 15:11:32
00
keyboard_arrow_up