Myslím, že som tu až takéto niečo písal, ale nebolo by možné dopracovať do štatistík rozdelenie kilometrov podľa bajkov. Klasický koláčik s % vyjadrením, koľko na tom ktorom bajku v sezóne odjazdíme. A ďalšia vec aj pri bajkoch filtrovanie po jednotlivých sezónach, aby bolo možné určiť, koľko km v sezóne sa odjazdí na tom ktorom bajku.
07.08.2015 - 09:20:18
00
Zdravím, mám otázku... Ako pribúdajú zaujímavé výjazdy ? Admin ich ručne vyberá alebo je nato nejaký automat ?
.
.
Mám aj nápad na vylepšenie výjazdov. Veľmi by ma zaujímala mapa všetkých výjazdov. Ja už som pridal 140 výjazdov a chcel by som vidieť mapku zo všetkými trasami dohromady. Teraz aktuálne je vidieť max 15 výjazdov alebo tak nejak. Tak isto aj výjazdy celého tímu, predstavujem si mapu zo všetkými čiarami z gpx záznamov. Predsa na mtbikeri už sú a myslím že by to nemuselo byť technicky náročné spraviť. Akurát možno by to bolo náročné na zobrazenie tak aspoň vymyslieť niečo ako obrázok jpg do ktorého to systém zakreslí alebo nejaký súbor pdf ktorý sa bude dať stiahnúť.
A ešte by som poprosil aktualizovať databázu trailov.. Zase nejaké pribudli :)
11.08.2015 - 19:36:56
02
MrKoubak, zaujímavé výjazdy sú zatiaľ 100% manuálne :-) ale to je pre to, aby bolo na čom natrénovať štatistický "vyberač". Bude z toho asi aj námet na zadanie nejakej minimálne bakalárskej práce (ak by niekto mal záujem).

Čo sa mapy výjazdov týka - rozhodne súhlasím. Možno bude dočasná cesta ich natvrdo nahádzať na mapu, ale bojím sa o prehľadnosť výsledku, preto je v príprave poctivá heatmapa :-)

No a do tretice - databáza trailov, super práca, určite ju updatnem, ale už to urobím v rámci väčšieho updatu v nadväznosti na diskusiu o (ne)legálnych trailoch, ktorá sa tu viedla nedávno. Radšej nesľubujem, ale do týždna by to malo byť.

A určite sa vrátim aj k icemanovým poznámkam.
12.08.2015 - 14:19:03
00
vo výjazdoch, ktoré pridávam nie celkom korešponduje povrch asfalt na mape so skutočnosťou...nie, že by mi to nejako prekážalo, ale ono sa to nejako postupne upresňuje?
12.08.2015 - 14:40:44
00
Za aktualizáciu je zodpovedný Samo. :lol:
Nitra a okolie je totálne mimo reálu.
Ak máš chuť a čas, v tejto téme nájdeš návod, ako môžeš sám upraviť povrch ciest a chodníkov na OSM mapách.
12.08.2015 - 14:48:45
00
no skúsim sa s tým popasovať
13.08.2015 - 10:35:33
00
Ja som v OSM už aktualizoval komunikácie (vhodné pre bike) Zobor aTríbečsko. V čase, mojej aktualizácie som sa však netrápil (nezadával som povrch a ostatné vlastnosti). A včul, keď je to pre TRM už zaujímavý údaj, nemám čas to doraziť. Možno niečo dám cez zimu. Momentálne radšej dám bike.
Ak by si niečo upravil, daj mi vedieť. (stačí súhrnná správa na jeseň)
13.08.2015 - 10:45:27
00
ja s as tým zatiaľ len zoznamujem, doplnil som len jednu cestičku
a pozerám, že tam povrch nie je na veľa cestách, len mi je divné, kde sa na úsekoch (na mapke TRM v červenom krúžku) objavil asfalt, nie je ani v OSM

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 115.05 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2015 - 11:29:36
00
To ti bude musieť vysvetliť STINK.
Zhodou okolností som tade ráno išiel a GPS dal do výjazdov. Taká istá chyba ako u teba. V editore OSM som to odkontroloval ale nenašiel zradu (asfalt)
Podobne, keď idem vyložene po asfalte, niekedy mi hodí TRM kúsok poľne.j
13.08.2015 - 12:00:04
00
Tá poľná cesta ide popri železnici, takže až také obavy nemám
Edit: takže začínam ich mať, práve som si totiž pozrel, aké všetky pozemky tým zadrbú...katastrofa :-(
13.08.2015 - 20:19:10
00
sere ma to, nervy mám...
13.08.2015 - 22:04:37
01
stink Po nahodení trasy vyhodí prejdené okresy. Prešiel som v jednej jazde tri štáty ( Trojmedzie SK,CR, PL) a ukázalo len okres v SK. Dávam na zváženie, že ak to vykazuje okresy v Sk, mohlo by aj štátne územie.
31.08.2015 - 11:57:04
00
GaliPe54, zatiaľ to asi nevidím ako prioritu, vzhľadom k tomu, že to je aktuálne prvý požiadavok. Ale min. ČR a ostatné susedné štáty by som určite rád doplnil.

Inak na mape resp. plnej podpore trailov sa pracuje, vyskočilo tam ešte viacero vecí, tak pripájam zatiaľ aspoň malú upútavku v prílohe.

Prílohy:

Komentár súboru: Červené fliačky na mape ... traily :-)
trails_all.jpg
trails_all.jpg 110.14 KiB thumb_up0thumb_down

31.08.2015 - 20:44:09
00
stink Mohol by si mi poslať detail trailov Nitra Zobor. Túto lokalitu mám v pláne (po sezóne) v OSM dať do richtigu.
31.08.2015 - 21:51:35
00
GaliPe54, jediné, čo som našiel, vedľa Pyramídy:

Prílohy:

OSM_trails_Zobor.jpg
OSM_trails_Zobor.jpg 187.07 KiB thumb_up0thumb_down

01.09.2015 - 08:17:49
00
keyboard_arrow_up