ŠKODA Slovenský raj - Finále

05.09.2015
6. kolo - Škoda Bike Open Tour
9. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Hrabušice - ATC Podlesok (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Foto, Výsledky, Reportáže
kozliatko, keby neprišlo na maratón aspoň 300 tých čo podľa teba "cykloturistikujú" tak by maratóny neboli.
07.09.2015 - 08:38:47
07
kozliatko, keby neprišlo na maratón aspoň 300 tých čo podľa teba "cykloturistikujú" tak by maratóny neboli.

To je v poriadku len je nevhodné hodnotiť očakávania pretekárov cykloturistami...
07.09.2015 - 08:44:56
00
Tak isto je nevhodné zhadzovať výkony pretekárov umiestnených ku konci výsledkovej listiny
Ubezpečujem ťa že keby som išiel okruh ako cykloturistiku, tak idem ináč.
07.09.2015 - 09:09:22
04
Mne sa jazdilo fajn aj napriek dažďu a tým 11-12 stupňom, trať som si vychutnal a aj tie pirohy v cieli :) spokojnosť a poďakovanie organizátorom podujatia.
07.09.2015 - 09:37:32
01
Neviem preco riesite obtiaznost /nudnost/ trate. Ok, mame kazdy svoj nazor. Ale, cyklomaratony su "komercne" akcie a maju ambiciu prilakat co najviac ludi /zamerne nepisem bikerov/. Plus, je tu jeden faktor - v Slovenskom raji asi tie moznosti vyskladania trate su obmedzenejsie. Osobne ma tento maraton viac bavil, ako ten vo Svite. A este nieco, tiez som dohanal stratu po defekte asi na 10km, ale nemal som absolutne problem s predbiehanim :-) K tej dlzke trate - napisem to este raz. Nie je to v poriadku, ked na stranke su uvedene dva udaje, realita je mozno este trochu ina a na stranke sportsofttimingu, kde su oficialne vysledky a ine zujimave statisticke udaje, je uvadzna ina dlzka ako v skutocnosti.
07.09.2015 - 10:28:04
09
Aby sme to upresnili - štartovné bolo 15 Eur (dokonca sa dalo aj za 10 bez balíčka), čo je obvyklá cena na mtb maratónoch na Slovensku.
20e bolo pri platbe na mieste a bežne to je bez štartovného balíčka.

No a? Ja som platil20e startovne.
07.09.2015 - 10:28:30
01
Stupava to síce nebola (pre mňa top za túto sezónu), ale povedzme si tak, že mohlo viac pršať a byť väčšia zima, mohol byť horší guláš, na wapku sme mohli čakať 2 hodiny a nie jednu a v tombole mohlo byť 5 cien a nie 50 (nie že by som niečo vyhral :) A tých 7 bicyklov v záverečnej tombole bolo pekné ukončenie celej túry. Ale predsa len jeden hejt dám. Tak jak v Maikovej, tak aj v Raji nezmyselné naťahovanie kilometrov po hluchej lúke, asfaltke a úplne ale úplne zbytočná stojka pred koncom trate. Na toto by si mohli dať pozor organizátori v celom vesmíre. Toď názor hobby bajkera :)
07.09.2015 - 12:11:38
03
Nebudem hodnotiť trať - ale aj medzi cykloturistami sa nájdu takí, ktorí súťažia - a takéto maratóny im dávajú možnosť zhodnotiť svoje limity a zlepšovať sa.
07.09.2015 - 12:25:33
011
Prispievam tu uz malo ale po precitani tychto prispevkov mi neda. Podotykam, ze na maratone som nebol preto sa k organizacii ako takej vyjadrovat nebudem. K comu sa ale chcem vyjadrit su pripomienky k trati. Pred par rokmi ked sa zacal maraton v raji jazdit, som aj ja tvrdo kritizoval trasu akou sa maraton isiel. Nezazivna asfaltka dole Rumanovou dolinou, mega blatista alebo prasna Betlanovska dolina, vodacka vlozka dole potokom. Toto vsetko vadilo ucastnikom a volali po naprave. Ked sa X rokoch snazenia organizatora trasa zmenila zase je zle ? Trasu poznam komplet a verte alebo nie konecne ste mohli pojazdit to co je v danej lokalite pekne ( jazdili ste v narodnom parku ). Ak sa to niekomu nepaci tak nech jazdi iba Salzku, lebo tam je vsetko asi super. 100 ludi 100 chuti. Jano drzim ti palce aby si nestratil chut organizovat preteky aj dalej.
07.09.2015 - 15:04:56
013
ked tu citam tie staznosti da sa povedat na vsetko tak len krutim nechapavo hlavou... mne osobne sa maraton pacil aj napriek pocasiu. malo som sa rozjazdil takze po starte bol problem roztocit nohy a trochu som sa trapil. to bol ale moj problem... no nakoniec 15. miesto absolutne a 10. v kategorii na 48km trati ma potesilo :D to ze sa pojde 48 som sa docital tu na fore, tak dlzku som vobec neriesil. kto sa na pretek pripravil nemal problem. a ak sa niekomu zdala trat narocna skuste ist na preteky do Polska. uphill po šutroch velkych ako detska hlava :D downhill korytom potoka... takze podla mna trat bola super, znacenie na jednotku. dufam ze o rok sa zase pojde maraton v tomto krasnom prostredi a drzim palce organizatorom. odomna mate jednotku :D
07.09.2015 - 15:18:50
06
rovnako sa nevyjadrujem ku trati. ale podľa mňa je super, preto že pokiaľ má niekto cestovať kilometre na maratón a potom nosiť bike na chrbte ako na novodubničáku, tak to nie je namieste. pre elite je jedno kadiaľ ide trať, ale ostatný jazci prispievajú na zlepšenie atmosféry a prekonávajú sami seba , vtedy je lepšie pokiaľ to je zjazdné po celej dĺžke tak ako teraz. a kto sa sťažuje nech si zvolí ľahšiu trať. ja som dal dlhú a všetko OK.
07.09.2015 - 15:24:48
08
Koľko vám nameralo výškových? V propozíciiach bolo 1100m uvádzaných, no podla mna sa dosť sekli...
Trať bola asi pre mna najnáročnejšia zo série. Možno kvoli tomu blatu, čo mi zanieslo reťaz a už druhe kolo som musel ísť na nudzový režim. V Raji som bol 1x, boli pekné miesta zjazdík mostiky :D, ale aj nudné pasáže ako posledné km na lúke a ceste... :)
07.09.2015 - 15:56:40
00
Stupava to síce nebola (pre mňa top za túto sezónu), ale povedzme si tak, že mohlo viac pršať a byť väčšia zima, mohol byť horší guláš, na wapku sme mohli čakať 2 hodiny a nie jednu a v tombole mohlo byť 5 cien a nie 50 (nie že by som niečo vyhral :) A tých 7 bicyklov v záverečnej tombole bolo pekné ukončenie celej túry. Ale predsa len jeden hejt dám. Tak jak v Maikovej, tak aj v Raji nezmyselné naťahovanie kilometrov po hluchej lúke, asfaltke a úplne ale úplne zbytočná stojka pred koncom trate. Na toto by si mohli dať pozor organizátori v celom vesmíre. Toď názor hobby bajkera :)

Dobrý deň,
ako jeden z organizátorov chcem vysvetliť, prečo sme trať " nezmyselne natiahli po hluchej lúke ku asfaltke". Vjazd do areálu od Hrabušíc, autá vchádzajú a odchádzajú z parkovísk, chodia tam turisti a na konci tejto cesty je most. Takže jediný dôvod tohto predĺženia bol ten, že sme technicky nevedeli zabezpečiť, aby bol dojazd do cieľa plynulý a bezpečný pre pretekárov a turistov.
Ľudo Dulovič
07.09.2015 - 17:44:00
07
Mne endomondo nameralo 1450 vyskovych, 48 km...
07.09.2015 - 18:23:58
00
Pre mna to bol najhorsi maraton serie - defekt chyteny na cca 10km, co pri tej kratkej trase znamenalo koniec nadejam na lepsie umiestnenie(pre mna do 20tky). Nasledne predbiehanie turistickych maratonistov - umorne a demoralizujuce, ked musis tlacit mierne kopce s ostatnymi, kedze predbehnut nemas sancu. Co sa tyka trate, tak na rok uz asi Slov. raj vynecham - dlhe nudne asfaltove useky, nekonecny lucny usek bez napadu, absencia nejakeho singla - taka trat ma absolutne nebavi. Po Kralovskom maratone, ma clovek asi inu predstavu o MTB maratone. A to uz ani nehovorim o tej dlzke trate, ktora sa asi pod vplyvom dazda natiahla z oficialnych 45km na 48km :-) Jedine pozitivum bola tepla! sprcha a vyborny gulas.


zaujimalo by ma kde na tej "nudnej" trate (ako ju nazyvate) si mal problem predbehnut tych turistickych maratonistov,kde si nasiel taky kopec,co si musel aj ty tlacit a nedalo sa to obehnut?? tiez patrim k tym turistom,ktory sa cely rok tesia ze si prejdu peknu trat a porovnaju sa z kamosmi kto ako dopadol a vermi ze stych 300 chlapov co tam tocia pedalmi je 200 co si chcu uzit jazdu a mat nejaky zazitok..takze neurazaj nas cykloturistov :clap:
07.09.2015 - 18:59:56
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up