trial - retaz sa v prachu trochu zaprasi a potom uz to ziaden dalsi nechyta to jak ked niekto robi cesto a posype dosku mukou aby sa nelepilo ale vnutri v capoch je dobre namazana co je dolezite koli zivotnosti retaze lebo ked sa capy vyderu retaz dostane volu na clankoch a predlzi sa a mozes ju vyhodit lebo zacne nicit zuby na kazete z vonku nieje az tak dolezite cim je namazana lebo sa len dotyka tym ze dosada do ozubeni
26.12.2022 - 12:12:30
00
ale keď ti brúsi reťaz s nalepeným bordelom prevodník a pastorky kazety + kladky prehadzovačky to je OK?
26.12.2022 - 18:43:46
03
co tak si pozornejsie precitat co som napisal jak vypotit hovadinu
26.12.2022 - 21:33:55
00
... keď je "zasratá" nikdy presne nesadne
27.12.2022 - 07:19:34
00
peter771 napísal:
co tak si pozornejsie precitat co som napisal jak vypotit hovadinu

Náhodou dobre hovorí. Špina na povrchu sa počas pohybu reťaze postupne vmasiruje hlbšie. .. a je z toho brusna pasta.
Preto nelepive mazivo je dôležité.
27.12.2022 - 15:38:06
03
dalsi co si neprecitali poriadne aj na predoslej strane co som napisal ,to bolo vysvetlenie co mi trial napisal ze v prachu bude chytat prach jak sialena ,,co nieje pravda ako som neskor vysvetlil.jazdim spustu rokov enduro na motorke od dob ked neboli utesnene retaze a to bolo casto za jedny preteky po retazi, tento sposob sa ako jediny osvedcil a to sme skusali od voskov teflonovych maziv a kadecoho vsemozneho. chcel som tymto pomoct ludom co maju o to zaujem tak poprosim teoretikov nech radsej miesto zpochybnovania tiez skusia nieco vlastne lacne a ucinne vymysliet co pomoze ostatnym
27.12.2022 - 17:34:33
00
Neviem prísť na to, ako je možné, že sa ti na enduro motorke nelepil prach na kladky prehadzovačky, pastorky kazety a duralové prevodníky od reťaze nakontaminovanej lepkavým mazivom :?:
27.12.2022 - 17:49:30
01
tebe je zbytocne odpovedat
27.12.2022 - 17:51:36
00
Ono s tým grafitom to možno nie je marny nápad, ale ako nosič by som skúsil použiť namiesto oleja nieco prchave, čo sa odparí a zvyšok by sa zotrel ... Kedysi v začiatkoch som sa snažil mazať grafitovym sprejom, ale moc dobre to nefungovalo ...
27.12.2022 - 18:33:19
00
peter771 napísal:
trial - retaz sa v prachu trochu zaprasi a potom uz to ziaden dalsi nechyta to jak ked niekto robi cesto a posype dosku mukou aby sa nelepilo

Chápem, ale miesenie cesta a za chvíľu lepí zas.

Grafit je slabý. Lepsie MoS2,WS2,hBN, teflon :)
27.12.2022 - 19:28:32
00
nikoho nenutim pouzivat sposob aky som opisal nech si kazdy masti cim sa mu paci . s kamosom sme si kupovali v jednom tyzdni e bike rovnake ,chodime sa casto spolu vozit on mozno ma o malo viac najazdene... ked sme kupovali bicykle objednal soml pre obidvoch nahradne retaze ,on masti kadejakymi drahymi specialnymi pripravkami ja mojim sposobom ,minuly tyzden som zhodil z bicykla moju este povodnu retaz prilozil k tej novej vtedy ako nahradnej kupenej ktora je stale doma nepouzita a na celej dlzke je asi o 3 mm dlhsia zatial co kamos zodral povodnu aj tu nahradnu ktora uz mu skace po malych koleckach na kazete a ide menit dalsiu,jazdime prach blato proste vsetko co pride
01.01.2023 - 12:01:53
10
Rozmýšľam, že podľa popisu na to vákuum musíš mať laboratórnu komoru s možnosťou manipulácie. Ako vytvoríš vákuum ? Vývevou ? A potom podľa popisu by si musel vo vákuu reťaz namazať či ponoriť do lázne, potom reťaz vytiahnuť z lázne a potom otvoriť ventil na komore. Máš možnosť toto robiť vo fabrike ? Pochybujem, že to máš doma.
01.01.2023 - 15:00:28
00
Keby niekto chcel skusat, jeden shop predava spominane praskove lubrikanty.
Mam WS2, zarobeny do silikonoveho oleja na vidlu. Predava aj sety parafinu s lubrikantom. https://www.ebay.com/sch/i.html?_ssn=hagenautomationltd&store_name=hagenautomationltd&_oac=1&_sop=16
01.01.2023 - 15:13:28
00
Pri prvom vareni retaze vo vosku retaz miestami bublinkuje,vosk vytlaca z clankov vzduch
01.01.2023 - 18:07:19
00
dees doma to robim vakuovackou ktoru mam na opravy zadnych tlmicov na motorky tam treba do vakua plnit olej no nevbidel by som v tom problem aj bez nej podtlak sa da vytvorit jednoduchym prerobenim hocijakeho aj 12 voltoveho lacneho autokompresora potom uz len k tomu potrebujes niejaku nadobu trebarz zavaraninovy pohar (ten odporucam omotat priesvitnou lepiacou paskou koli crepinam keby praskol) s srobovacim vikom kusok hadice a trochu zrucnosti
01.01.2023 - 18:15:42
00
keyboard_arrow_up