Vylestene (glaze). Ked ich species hned z novoty tak sa na nich urobi taka glazura a potom to nebrzdi a pomoze len zbrusit.
25.03.2014 - 11:13:30
00
hej lebo ked na aute od novoty species oblozenie tak ho porad hned ides vybrat a brusit. Nic take. Ono sa to zbrusi same. Ale urcite by som platnicky nebrusil, pisal som to uz velakrat- je to najvacsia blbost. Lebo ked niekto zamasti nahodou kotuc alebo platnicky tak si mysli ze ked tam urobi ryhy tak to odmasti. Je to nieco ako keby som namocil spongiu do vody a snazil sa ju smirglom vysusit. Jedine co sa tym docieli je, ze to bude treba znovu zabiehat, nastavovat a ak sa to neurobi poriadne tak sa platnicky zbrusia dogulata a piskat to bude uz stale, lebo sa to nebude dat normalne nastavit.
25.03.2014 - 13:48:50
00
Tak co teda
25.03.2014 - 13:50:45
00
Predstav si palo1707, ze ked na aute/motorke spravis glazuru na platnickach tak sa to riesi uplne rovnako ... a ked hovorim zbrusit tak tym myslim to, ze jemnym smirglom (800, 1200) odstranis tu glazuru (polozis smirgel na stol, potom na ten smirgel polozis brznou plochou dole platnicku a kruhovym pohybom zdrsnis povrch aby sa narusila glazura). Tazko to mozes zbrusit do kriva ak si neni uplne gramblavy. Nasledne platnicky nahodit naspat a zabehnut brzdove platnicky na novo (brake bedding procedure).

Samozrejme, na uvod treba kuknut na tie platnicky, ci je to naozaj tym (ci su leskle ako porcelan :D ). Niektore brzdy proste piskaju a nic moc s tym nespravis.

P.S.: glazura na platnickach nema samozrejme nic spolocne s mastnotou. Na zamastene plastnicky samozrejme ziadne brusenie nepomoze, najlepsie rovno vymenit (a nezabudnut odmastit kotuc) :D
25.03.2014 - 14:39:46
00
Ferisko nic v zlom ale ak je viac takych odbornikov ako ty tak sa ani necudujem tym kuponom na servis bicykla. A este taka pre teba mozno nova vec, ze vsetky platnicky su po zabehnuti leskle. Aj musia byt. Tam by som problem piskania nevidel. Piskanie na 80% sposobuje prave pouzita zmes platnicky. Zvysne pripady su vacsinou zle nastavenie brzdy alebo znecistenie a to nielen mastnotou. Ak sa vsak platnicky podari upiect na sklo tak urcite nepiskaju ale vobec nebrzdia a ano zbrzdi sa to samo, kamiony s tym mavaju problemy uplne bezne ze im to vadne. No po vychladnuti a brzdeni to povoli. Ale kutil si vzdy najde dovod na to aby mohol nieco vymyslat :D
25.03.2014 - 18:00:49
00
keyboard_arrow_up