čaute, mám problém s drhnutím rotora o brzdové platničky. pri pootočení predného kolesa sa v pravidelných intervaloch ozýva drhnutie, takže predpokladám, že pôjde o ohnutý rotor. skúsil som to vizuálne pozrieť, ale nejaký zjavný ohyb tam nevidím. je to nový nejazdený bike kupovaný online, tak neviem či sa pri preprave mohlo niečo stať alebo čím to bude.

skúsil som na brzdách povoliť skrutky, zatlačiť brzdu a znovu utiahnuť skrutky, ale nepomohlo. je ešte niečo čo by som mohol skúsiť alebo radšej to zobrať do servisu nech to vyrovnajú/vymenia? brzdy sú Shimano A-M395 160/160, vidla Suntour NCX-D RL Lite.
11.04.2013 - 11:08:21
00
Keď je to nové, treba to riadne "prepáliť" v zjazde.
Skús prehodiť kotúče. (predný za zadný - ak sú rovnakého priemeru) a uvidíš.
Vytiahni a skontroluj platničky. (viem, sú nové ale možno ich zakladal babrák)
11.04.2013 - 11:17:14
00
asi som to prepálil už v garáži :) to trenie bolo len také jemné, koleso sa ešte dlho točí po pretočení. s mierne zatlačenými brzdami som pohol bikom a už to nevydáva žiadne zvuky. asi sa ten rotor "vyžehlil".
11.04.2013 - 12:29:24
00
Mam podobny problem.
Mam meridu matts 500 tfs, ktora ma asi 6 rokov a uz dlhsie sa trapim s tym ze mi brzdia hydraulicke kotucove brzdy, aj ked nechcem. Skusal som to riesit vzdy povolenim vyhadzovacky kolesa a znovu zatiahnutim, ale toto riesenie je zdlhave a po case sa problem znovu objavi [da sa dako nastavit to prasiatko aby to netrelo ?.lebo teraz to koleso ani nemam uplne pevne zasrobovane a dotiahnute lebo to povolujem a zatahujem viac krat kym najdem dobru polohu a keby to dotahujem na pevno tak nevladzem,a potom ked prejdem terenom tak to zacne znova suchat].tu je album s pofotenou prednou brzdou, zadna by mala byt rovnaka

https://plus.google.com/photos/116282061200372685516/albums/5735796339015540865?banner=pwa
14.05.2013 - 22:39:58
00
meridy sú špecifické,všimol som si u zadnej brzdy, na 9 z desiatich, keď nastavím v stojane aby nešúchala začne šúchať ak na ňu nasadnem. U prednej brzdy by mohol byť problém s úchytom na vidlici, skús ho dať skontrolovať či je rovnobežný s kotúčom, ak nie, daj ho zafrézovať. Ak si už zbrzdil doštičky do šikma, bude treba vymeniť aj tie. Ak si jazdil len krátko mohli by byť doštičky v poriadku.
15.05.2013 - 07:12:29
00
robia mi to obe brzdy, zadna brzda bola pred pol rokom v servise na odvzdusnenie a rovno vymenil aj dosticky. neda sa vyhrat dako s tym prasiatkom aby som to nastavil ? lebo mne to vacsinou zacne znova suchat ked zoskocim schody alebo idem rychlejsie po dakom terene. nemam na pevno utiahhnute koleso, asi sa mierne naklana.
15.05.2013 - 12:14:37
00
normalne utiahni koleso povol sroby s ktorymi je prasiatko uchytene na adapter, stlac packu a potom tie sroby zatiahni. Ked sa ti to nepodari na prvy raz skus zas mne sa to skoro vzdy podari an druhy pokus ;)
15.05.2013 - 14:22:12
00
drzat packu pri dotahovani srobov ?
15.05.2013 - 16:33:35
00
ano, ale šróby musíš uťahovať postupne a striedať ich, kúsok jeden, potom kúsok druhý a tak dokola, kým nebudú utiahnuté, keby si utiahol jeden, a potom druhý, tak tým prvým prasa otočíš viac ako kotúč dokáže udržať na mieste, po pustení by sa kotúč vrátil na pôvodné miesto a zase by si to mal nakrivo
15.05.2013 - 16:37:14
00
ak mas IS 2000 (standart ktory pomaly ale isto odchadza) tak sa prasa nastavuje pomocou tenkych podloziek.
ak mas tzv. post mount, ten je lepsi, nepotrebujes ziadne podlozky.

1. spravne odvzdusni brzdu. narovnaj kotuce, ak je potrebne!!! vymen kotuce, ak je potrebne.

2. zasunut piesty do prasata! narodaz! dosticky von. pouzi prst, montpaku PVC, nepouzivaj nic ostre, kovove bla bla bla

3. od oka nastav prasa do stredu kotuca. sroby dotahuj zatial len kozmeticky, jemne!!! nie na doraz. potupne po stvrt otacke hore, dolu.. JEMNE!

4. vloz dosticky, dolad na stred. ak si bod 3 neprepalil, pojde to lahko... - zatial si este ani raz nestlacil paku!!!

5. stacanim napumpuj piesty ku kotucu., ak drhne, neuvolnuj oba sroby, staci jeden, a jemne dolad.

6. postupne zatahuj po pol otacke vrchny, spodny, vrchny, spodny az kym nebudu oba sroby realtivne FEST!

7. opakovane silno zatlac na paku... pokrut koleso, ak nedrhne, daj si pivo. ak drhne, zopakuj... chce to cit a trochu casu. naucis sa to behom 2 hodin... ak niesi nemlehetko..


ride on!
15.05.2013 - 16:37:47
01
este jedna vec.. system povolit sroby, zatiahnut paku, dotiahni sroby sice funguje, no staci ze mas AVID, nebudes mat vystredeny kotuc, to znamena ze piesty zrejme nepojdu rovnako.. jeden bude dalej, druhy blyzsie ku kotucu. preto tento sposob pouzivam len pri shimane, len pri NOVYCH dostickach.
15.05.2013 - 16:40:43
00
tento tyzden mi prisiel novy kotuc rt86, nastavoval som ho hodinu aby nesuchal, po zatoceni kolesa je na jednom mieste viditelny odskok, nechce sa mi verit, ze to takto docestovalo z japonska kua
15.05.2013 - 17:22:18
00
z japonska... :lol:
15.05.2013 - 17:53:10
00
poslem ti krabicu?
15.05.2013 - 18:13:56
00
Ja mam tiez na krabici od zrkadlovky nikon japan a bola vyrobena v thajsku :D a je dalsich milion veci co vyzeraju origos kvalita nemecko, japonsko, usa a presli jednemu sikmookemu rukami par minut po sebe :D
15.05.2013 - 18:17:48
00
keyboard_arrow_up