https://www.youtube.com/watch?v=IoaPUw5DliA
Ak si vsetko urobil presne podla tohoto navodu poriadne tak sa ti to musi podarit.
17.04.2014 - 14:44:53
00
Toto je podla mna zrozumitelny pre kazdeho a na 100% spravny postup. Okrem toho je to aj na stranke sramu.
http://youtu.be/bZylrZvICrY
26.04.2014 - 12:09:49
00
diky moc uz to mam ked som to robil s nasadenim kolesom tak to teraz brzdi dobre
26.04.2014 - 13:54:51
00
Viete prosim odporucit sadu na odvzdusnovanie Avid Elixir 5 brzd? Videl som nejaku origo "obyc" co mala katastrofalne recenzie a relativne vysoku cenu, potom origo "profi" s vybornymi recenziami ale katastrofalnou cenou. :/ Natrafil som aj na rozne neorigo sady so zlomkovou cena....da sa ist aj tou cestou, ci trba siahnut po orig profi?
10.05.2014 - 23:24:11
00
Ja mam tu origo profi a som s nou celkom spokojny, aj ked ta cena bola trochu dost... Na druhej strane v sade su aj rezervne tesnenia na striekacky/fittingy, bleed bloky na skoro vsetky elixiry a mala flaska Avid brandovanej DOTky, takze to nie je zas az take zle. Najvacsia deviza tej sady su tie kvalitne striekacky ktore sa dobre ovladaju jednou rukou, daju sa rozobrat na vycistenie a hlavne nerozlepta ich DOTka :)

Ta lacna sa podla mna neoplati.

Alternativy samozrejme su, dokonca aj podomacky vyrobene (problem je v podstate len v tych fittingoch), ale vlastne skusenosti s tym nemam takze nebudem komentovat.
11.05.2014 - 00:08:35
00
DOTka nie je na striekacky az taka agresivna ako olej. Ale s tou profi sadou je to odvzdusnenie akesi doveryhodnejsie. Ghetto riesenia sa daju spravit za par eur, len ten vysledok nemusi byt 100% ak clovek nevie co robi.
11.05.2014 - 09:08:08
00
Cistenie zatecenej brzdovej kvapaliny dot. Staci lieh alebo iny cistic? Jemne sa mi zacala lupat farba na brzdach.Co odporucate?
11.05.2014 - 09:16:14
00
Ok, tak asi pojdem kupit profi sadu...ach jaj, dalsie vydaje. Ale ked vidim, kolko pytaju za odvzdusnenie v niektorych servisoch, tak stale je o o dost lacnejsia moznost. Aku ma ta sada zivotnost? :)
11.05.2014 - 09:32:17
00
MageZ Tu mas odvzdusnovaciu sadu za :y: cenu. Ja som spokojny
http://www.epicbleedsolutions.com/
(pripadne podobne su aj na ebayi z Ciny este lacnejsie)

Pri Avide das 30€ za vec, ktora ma realnu hodnotu 5€.

roobi2 Isopropyl Alcohol, odporucaju aj vyrobcovia brzd, ale ak sa ti uz farba zacala lupat, tak s tym nic nespravis. Vzdy po odvzusneni treba zasiahnute casti preventivne ocistit.
Vela vyrobcov brzd totiz este stale nepochopilo, ze lakovat brzdy je blbost :fubar:
11.05.2014 - 09:42:33
00
Chris presne tak, ovela krajsie by boli CNC povrchy+elox ako ma Hope :) Napriklad take avid XX sa zvyknu totalne olupat, asi kvoli tomu magneziu?
Inak 30€ nie je az tak vela na to ze k tomu dostanes v podstate vsetko co k odvzdusneniu potrebujes vratane kvapaliny. Kazdopadne pri avide sa oplati kupit kvalitnu sadu, lebo DOT potrebuje casty servis - vymienanie kvapaliny, odvzdusnovanie a s lacnou sadou to je utrpenie odvzdusnit len raz, nieto este opakovane. A o navratnosti tejto investicie nebudeme polemizovat..
11.05.2014 - 10:05:50
00
Mne farba zisla tiez dole na magneziu, aj na alu (keby to aspon striekali nejakou speci odolnou farbou). Ale elox je fajn, tam nie je ziadny problem :)
Inac tie sady su to iste (rozdiel je v prislusenstve, mozno v kvalite gumy v striekacke - ale to zatial neviem posudit)
www.tartybikes.co.uk
www.epicbleedsolutions.com

(aha, az teraz som pozrel, ze ta najnovsia sada stoji dokonca 45€ :lol: )
11.05.2014 - 15:07:22
00
MageZ: ta sada vydrzi dost, je urcena na pouzitie v servisoch. Ja som s nou odvzdusnil zatial svoje elixiry 2 krat. Nic jej nie je, len tu origo DOTku som uz minul (a je to jedno, leba DOTka sa aj tak viac opati kupit vo velkom baleni z shopu pre "motoristov").

Chris: tie sady co linkujes su sice lacnejsie ako ta obyc sada od avidu, ale podla mna su rovnako prikladom sady, co sa kupit moc neplati. Obyc neergonomicke striekacky, ziadne rezervne tesnenia, ziadne bleed bloky. Nic.

Cenu 45 eur neviem odkial mas.

http://www.koloshop.sk/brzdy-nahradni-dily-k-brzdam-106/avid-bleed-kit-professional/
11.05.2014 - 18:44:50
01
Striekacky su neergonomicke, to mas recht. Su to ale striekacky, ake su v kazdom origo sete, vsetkych vyrobcov okrem (ale aj) Avidu. Dodnes aj oddnes (len) s nimi odvzdusnilo uz tisicky ludi, urcite teda nie su nepouzitelne alebo narocne pouzitelne - tym ale netvrdim, ze su lepsie :!:
Rezervne tesnenia su na stranke, kvapalina a bleed bloky tiez.
(cena je normal z R2-biku, neporovnaval som kde je najvyhodnejsia ... :) )

Nerobim tu teraz sutaz o najlepsi set, len davam do pozornosti, ze existuju aj ine riesenia (rovnake, ake pouzivaju aj ini vyrobcovia brzd), pre ludi co za sadu nedaju 35+ € :)
(pripadne mozu mat za rovnaku cenu sadu, s ktorou odvzdusnia viacere brzdy od roznych vyrocov)

Edit:
Alebo "ergonomic style kit" aj na aliexpresse:
http://www.aliexpress.com/item/News-AVID-sram-Bleed-Kit-For-Avid-Disc-Brake-Juicy-DOT-HAYES-free-shipping/1678130480.html
11.05.2014 - 19:53:53
00
Vdaka za info, uz sa len rozhodnut. To bude najhorsie. :D Pri nejakom normalnom jazdeni sa zhruba ako casto musi odvzdusnovat (2000 - 3000 km/rok)? Nemate posim nejaky tip na vacsie balenie DOT 5.1 za dobru cenu?
12.05.2014 - 10:02:35
00
Myslim, ze kupovat nejake extra velke balenia sa ti oplati len kvoli jednotkovej cene, pripadne, ked odvdusnujes aj kamosom, alebo mas vela bajkov.
Kedze DOT postupne nasava vzduch a v nom obsiahnutu vlhkost ... tak kupujem bezne len po 250ml (5-7€) a to mi vydrzi zhruba 2 roky x 2 bajky (v 1 brzde je cca 25ml)
Kupis aj bezne na benzinke, v moto, bajkshope, rozne balenia
12.05.2014 - 10:24:48
00
keyboard_arrow_up