za ten svet neviem doladit prehadzovazku na fulle. na stojane to ide ako vino, ale ked na to sadnem tak to blbne. skrutky dorazu su dobre nastavene, ked tocim skrutkou napatia kabla tak to alebo dobre ide na rychlejsich prevodoch a na lahsich to blbne alebo naopak. kedze je to full a ked na to sadnem tak sa to tak “zavlni” rozmyslal som, ci to nie je tym, ze ked sa na to tazky posadim, tak sa nejako zmeni geometria zadnej stavby a to ovplyvni to radenie. je to teda 3x10, predtym som tam mal sramx9 a blblo to, vymenil som to za shimano xt a furt rovnako. :(
26.03.2021 - 23:03:50
00
ked pozeram do krystalovej gule, tak sa mi mari, ze vidim lidlovsky stojan a tmavy bajk, ale nie som si isty ;)
co keby si sa trochu rozpisal ...
26.03.2021 - 23:13:57
02
co presne? stojan je lidlovsky, to si trafil. ja som amater tak skus mi pomoct co doplnit :)
26.03.2021 - 23:29:52
00
ta gula uz je trochu starsia, tak neukazuje vsetko ;)
robim si srandu samozrejme ...

tym 'skus sa viac rozpisat' som myslel, aby si napisal, co znamena 'tak to blbne'
na 90% bude problem v tom, ze ten bajk ma 2-5-X rokov a nerobil sa servis - nevymienali sa bowdeny / lanka / hazka a preto to nefunguje / neradi ako ma
pripadne mas nekompatibilne komponenty, ale kedze ta gula uz naozaj nefunguje a v profile mas o bajkoch 0 informacii, tak tazko radit ...

ved tu nie si 2 tyzdne ako niektori, tak vies ze bez info nikto nic nevie ;)
27.03.2021 - 01:08:34
01
Nemáš niekde náhodou krátky bowden?
Keď teda píšeš, že na stojane to ide dobre.
27.03.2021 - 07:42:00
01
mal som podobné a problém spôsoboval zdeformovaný bowden medzi spodnou rámcovou a zadnou stavbou ... tak kukni že či náhodou ... resp. nemusí byť zdeformovaný stačí keď ma lanko v rámci tejto časti odpor, napríklad že zatiekol a zahrdzavelo a pri každom prepruzeni to rozhodí radenie ...
27.03.2021 - 08:01:17
02
Ako pise ivast, ked na to sadnes, tak sa nieco v bowdene prepne a rozhodi radenie => chyba v bowdene. Ale moze byt aj skryta, na prvy pohlad nevidno, tak sa s tym budes musiet pohrat. Zle koncovky, ostrapkany koniec, prilis kratky, prilis dlhy bowden na miestach, kde to chodi, atd. Toto je vec, kde wireless radenie je vyslobodenie :D
Aaalebo, novy lidl stojan, tento je zly :?: :lol:

KinDo: sleduje lidl akcie, tu gulu potrebujes uz vymenit :rofl: :angel:
27.03.2021 - 08:07:56
11
vdaka, no bike je po jesennom servise, bowdeny boli komplet vymene aj teda packa, retaz, prehadzovacka. uz chalan v servise mi to poriadne nevedel nastavit ale sme sa zhodli, ze pockame do jari v zime na nom nejazdim. no este som tu studoval forum a casto sa spominala patka, zhodou okolnosti mam novu a tak som ju dnes vymenil. uvidim, ci to pomoze. je fakt, ze stara bola asi od pociatku nemen@, nevyzerala pokrutena ale skusil som to. mam v zasobe aj nove koleso zadne s novou kazetou tak to bude dalsi pokus, treba po jednom som sa naucil a nie naraz vsetko. vdaka za ochotu poradit. mna hlavne zaujimalo, ci to nemoze byt tym pohupnutim biku kvoli zadnemu tlmicu ale nikto to tu nekomentoval.
27.03.2021 - 12:21:12
01
hmm - si z PK - co takto ist k Turbimu na kavu ? ;)
nezabudni si bajk ...
29.03.2021 - 03:13:20
00
Myslím, že Turbi má poradovník na dosť dlho dopredu. Ale za pokus nič nedáš
29.03.2021 - 10:02:40
00
romanca: jaaaj, kolko mne uz takto veci prestalo po zime fungovat :D .. ja to teraz riesim tiez :lol: , mohla sa ti posunut B-skrutka ? Ale to co popisujes vyzera ako zly prevodovy pomer, co vznika pri zle upnutom lanku, alebo nieco v bowdene. Ale ked ti vsetko funguje na stojane bezvadne a blbne len pri jazde, tak to musi byt nieco, co pri nasadnuti nejakym sposobom natiahne lanko/bowden/prehazku. Kludne sa ti nieco mohlo cez zimu aj uvolnit. Potkan rozkusal lanko, alebo hocico :D
29.03.2021 - 10:12:25
01
ja viem, ze sa da ist k turbimu ale realita je taka, ze teraz by som cakal tak do maja. holt, ludia kupuju biky a som rad, ze sa mu dari ale je tam zapcha. anywaý cez vikend som sa s tym hral a dnes to celkom slo ale je pravda, ze som siel len take mierne kopceky okolo pezinka a najlahsi prevod som nezaradil. ono stale plati, ze na stojane to ide ako vino ale ked na to sadnem uz je to horsie. alebo ked idem ako dnes po polnych cestach cez riadne nerovňosti, tak sa podradi a tak. preto som tu zacinal tou otazkou, ci to je skratka vlastnost plneodpruzeneho biku a mam sa s tym zmierit alebo s tym mam bojovat. ta by mohla co ovplyvnit? nejak som jej zmysel z instruktaznych videi nepochopil
29.03.2021 - 20:33:38
00
myslim ta bskrutka co by mohla ovplyvnit
29.03.2021 - 20:34:34
00
Ach jaj , nedas si povedat .. "ked idem ako dnes po polnych cestach cez riadne nerovňosti, tak sa podradi " => pri prepruzeni ti bowden natiahne prehazku. Proste to tak je, tu neni co spekulovat, mas kratky bowden . Nespekuluj s tym, ze to kedysi fungovalo, teraz to nefunguje. Sice je este moznost, ze ti v terene vyhadzuje prehazku, ale to vylucit lahko, ako som pisal. Kludne mozes mat niekde sprajcnuty bowden a nepohybuje sa ked pracuje zadna stavba.
29.03.2021 - 20:37:05
01
ok vdaka. ked ja si len neviem predstavit, co to znamena kratky bowden. toto asi sam nedoriesim v garazi a budem musiet do servisu.
29.03.2021 - 20:39:53
00
keyboard_arrow_up