Nedari sa mi nastavit niektore indexove presmyky na mtb nech robim co robim, klietka je umiestnena 2mm nad najvacsim koleckom, rovnobezna s retazou, L dostelujem aby bola klietka 1mm od retaze (ked je na vnutornych koleckach), aj tak to nanic prehadzuje, v com moze byt zadrhel? Ako spravne upevnit lanko? Zalezi ked je o priemer srobu dlhsia resp. kratsia paka?
07.11.2016 - 13:20:08
00
Ak to nanic prehadzuje, tak su asi nanic prevodniky:
- bud na nich nemas nabehy
- alebo mas nabehy opotrebovane / odpadnute
- alebo mas prevodniky namontovane v nespravnej pozicii voci sebe navzajom resp. voci klukam (pootocene)

A ano, zalezi z ktorej strany vedies lanko. Aspon na mojich presmykoch co si pamätam je drazka v dosadacej ploche na uchyte, aby si lanko neviedol nespravne z opacnej strany.

P.S. Inak aj opotrebovanie zhorsuje radenie, takze ak su tie prevodniky a retaz zjazdene, tak zazraky necakaj.
07.11.2016 - 13:27:14
00
Na jednom bajku mam 48z shimano alivio a st51 packy. Prevodniky maju menej nez 1000 km, retaz asi 200 km. Lanko musi byt viditelne volne aby preradil z vnutorneho na prostredne. Sice vtedy preradi (aj na vonkajsi prevod) ale zda sa mi to dost hlucne, najma opacny pohyb (z vacsieho na mensi prevodnik). Nie od retaze, ale od samotnej packy.
Da inom biku (sugino 48z oval, stare packy altus) to zasa skoci z vonk hned na vnutorny prevod. Lanko tentoraz napnute. Tiez to dava na packy akysi silny odpor. Tiez vsetky veci su takmer nove.
07.11.2016 - 15:24:55
00
Caute chalani, možno blbá otázka, na akom prevode nastavujete výšku prešmyku...lebo ja dilinko som sa s tým hral a zbytočne som začal polohou prešmyku na ráme...keď mám.na najväčšom prevodníku tak to sedí okolo 3 mm nad zubami...ale na strednom ide sa mi vidí nižšie...to je akože jedno? hlavne nech je vždy o toľko nad zubami nie? Lebo predtým mi to radilo super až na to.že prešmyk.na.najmenšom.prevode 1-1(3) šúchal jemne o plášť. Po hodinách nastavovania to akože nejde zle ale nemôžem povedať že som.s tým na 100% spokojný.
A ešte jedna otázka keď doťahujete lánko? na najlahsom prevode ked je najviac uvolnene alebo na ktorom je to idealne..? Ďakujem za rady s pozdravom Patrik.
07.05.2017 - 09:59:20
00
skus najskor pozriet toto
pre bod 3) vnejsi = vonkajsi :)
a pozri si bod 4) (asi sa bude tykat tvojej poznamky a suchani presmyku o plast)
07.05.2017 - 11:29:34
00
Tieto.navody mam pokukane...skusim to odfotit a skusite niekt povedat, mne sa to zda ze je to v poriadku ale teraz sa mi to nezda kvoli divnym zvukom pri radeni...ale radi celkom fajn ale oproti povodnym nastaveniam som musel dost prestavit dorazy...uvidim...teraz to nie je tak.hrozne a co som.sa docital nikdy to nie je na 100% takze a ja som teosku perfekcionista budem sa musieť s tým zmieriť :D
07.05.2017 - 13:14:27
00
Už som z toho trošku na nervy, nemám.montážny stojan a namiesto jazdenia som včera 2 hodiny sa hrajkal s prešmykom..a ak ho zase posuniem vyššie tak môžem začať odznova :D
07.05.2017 - 13:18:14
00
A povedzme si pravdu od Presmykaca Shimano Tourney asi vela ocakavat nemozem :D :D
07.05.2017 - 13:24:49
00
Nesúhlasím. Moja skúsenosť je, že aj nižšie shimaňácke sady (Alivio, Altus) sú vcelku spoľahlivé. Pravda, musia byť správne nastavené. Takže hľadaj problém medzi riadidlami a sedlom...:-)
07.05.2017 - 13:38:03
00
Topo150593 napísal:
Už som z toho trošku na nervy...

urob z toho jednoprevodnik (odstavenim presmyku), alebo kasli na zvuky
v utorok to das do servisu (bude ta to stat par eur)
teraz chod jazdit :)
07.05.2017 - 14:06:16
00
Kamo neda sa mi to velmi dat do servisu...musim si vsetko sam robit...zijem v AT a tu chcu trosku vela za to...no za taketo jemne upravy nie ale to si dokazem aj sam spravit, nie ako rakusania neschopni...za vymenu vidlice informacne som sa pytal mi vraveli od 100-120€ :D :D takze za to ja radsej som pokupil ako tak naradie este montazny stojan a pojde to..:) a jazdit sa dnes neda naprd pocasie :/
A sam-xyz, môže byť ja sa nevyznám do toho skoro vôbec ale samozrejme mas pravdu i lacnejsi komponent musi chodiť dobre ked je dobre nastaveny...
Este sa pohrám s tým len chcem vedieť ci mam dobre umiestnený presmykac na rame...lebo inac si myslim ze ostatok som nastavil dobre...lebo retaz neskrta asi len na jednom prevode jemne...o plast mi to uz nesucha len oproti predchadzajucemu radeniu sa mi to nezda predtym mi to krasne hadzalo ci dole ci hore..
a este k lanku otazka? ako priblizne ma byt natiahnute? keby bolo nadoraz tak to neni tiez dobre ze?
07.05.2017 - 14:17:29
00
- umiestnenie presmyku na rame - odfot to a vloz sem
- natiahnutie lanka - musi byt natiahnute tak, aby po uvolneni packy presmyku nezhadzovalo retaz z najvacsieho prevodnika smerom k mensiemu (ani na druhu stranu pri prehadzovani, ale to sa da zabezpecit dorazom)
07.05.2017 - 14:52:52
00
Za mna asi tak...Vysadit lanko. Voditko presmykaca (dalej PR) pri pohlade zhora by malo byt zarovno s prevodnikmi a cca 2mm nad najvacsou pilou (zatlacit ho prstami ako keby si siel preradit a tak to skontrolujes). PR dotiahnut na rame. Retaz das na najmensi prevodnik a najvacsi pastorok, nastavis doraz tak aby ti nesuchala retaz. Nasadis lanko. Ja robim predtym este to, ze si na radiacich pakach necham nejaku rezervu na povolenie lanka, nejake 4 otacky. Zoberies nejaku handru, chytis lanko tam kde je na to priestor a zatahas zan. Tym ti sadne, takze ho musis na PR znova napnut. Nastavis H doraz aby ti slo preradit na najvacsiu pilu. Teraz uz len skusat radit, ak je treba tak lanko povolis alebo napnes skrutkou na packach. Na strednom prevodniku by ti PR nemal suchat na celom rozsahu kazety, takisto na najlahsich ci najtazsich prevodoch. Pri spravnej retazovej linke by to nemal byt problem.
07.05.2017 - 15:02:31
00
Ahojte, priživím sa na tejto téme. Potrebujem zabrániť padaniu reťaze mezi rám a prevodnik. Máte nikto skúsenosti s týmto produktom? http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/napinaky/force-objimka-antipadac-retaze-349-mm-111099.html

    08.05.2017 - 18:41:46
    00
    Spodný doraz nastaviť nepomôže?
    08.05.2017 - 20:07:41
    00

    Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Komponenty / Prešmykače)
    keyboard_arrow_up