Dávam jemnú vrstvu R.S.P. creak freak a nepozorujem žiadne problémi....
24.02.2023 - 17:12:33
00
FiLus napísal:
Dávam jemnú vrstvu R.S.P. creak freak a nepozorujem žiadne problémi....

Dakujem za odpoved asi vezmem teda tu R.S.P. creak freak
24.02.2023 - 17:30:34
01
filipvon napísal:
Sorry, je to stred od race face pressfit čiže plast a ram je karbon. Práveže karbon pastu neodporúčajú lebo ak je volá že to vymelie domček. Jeden servisak mi odporučil buď teflonovu pastu alebo obyčajnú vazelinu ale len jemný film. Niekto hovorí že nič tak ja neviem už ? nič nevŕzga ani nič tak ram je asi ok len ložisko sa netočí a to ten pressfit od raceface stojí 55 EUR a odišiel po 1000km


nemusis kupovat cely stred kup si iba lozisko aj tak ten dalsi nic nevydrzi,ja som to tak robil na RaceFace stredoch lebo ich utesnenie je tragicke ...skusal som rozne znacky lozisk,endura - biedna vydrz,SKF o trocha lepsie ako endura ale aj tak nic extra potom som skusil NTN lozisko a to je zatial najlepsie,vydrz uz hadam dvojnasobna oproti endura ale je az tak utesnene ze aj v ruke citit ze sa toci tazsie ako ostatne loziska no pri jazde som to nevnimal takze neriesim

a pasta na PF stred
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/vazeliny-a-pasty/park-tool-montazna-pasta-antiseize-pt-asc-1-.html?itm_medium=forum#84089
24.02.2023 - 17:35:37
00
Hej aj nad tym som premýšlal ale ložisko nevyberiem bez toho aby som nevylisoval celý stred von či ide to aj bez toho ? Ale to utesnenie je fakt tragicke takú malu vydrz som ešte nazažil. Pozeral som nieco aj od token ninja aj robia BB92 /30mm ale nie je to skladom nikde
24.02.2023 - 17:42:13
00
vzdy som to mazal vazelinou (pf jazdim 6 rokov), redsou smyklavou - aby to slo lahko dnu a potom hlavne lahko von. kolko das vazeliny je jedno - lebo vzdy sa jej tam zmesti rovnako, zvysok sa vytlaci pri lisovani - idealne vsak rovnomerne rozotriet.
teraz som daval dole karbonove rajdy z hlinikoveho predstavca a teda pastu na karbom nie preboha - odpalil by si snou plochy v rame. tie musia ostat vzdy dokonale ciste a hladke, inak bude stred pukat. tak isto ziaden loctite a podobne zverstva - by ma zaujimalo ako to cistia ti co to pouziju pri dalsom lisovani.
24.02.2023 - 18:30:54
03
Gusto0 Dufam ze to nemyslis vazne, redsia smyklava vazelina aby to slo lahko dnu a von? Potrebujes mat tesny spoj stredu s ramom a nie mu este ulahcovat pohyb. Skor takto odpalis plochy v rame, lebo stred sa ti moze nepatrne pohybovat a nicit stred a ani to nepocujes, ved lebo mazivo.
Loctite 609 alebo 641 ocividne tiez nevies co je. Bezne sa to na stredy pouziva, je to iba upevnovac, nie vysokopevnostne lepidlo. Cistenie? Po demontazi ide zvysok zaschnuteho loctitu dole nehtom, ide to pekne zlupnut, menil som to pred mesiacom.
Oznacujes tu za zverstvo co si ocividne ani zblizka nevidel. Tieto zaistovace Loctity funguju na karbon ramoch bezproblemovo a bezne sa pouzivaju. Dokonca niektori vyrobcovia ich priamo doporucuju, tu mas narychlo napr. Cannondale navod: https://www.cannondale.com/-/media/files/manual-uploads/manuals/127894_pressfit_30_bonding_instructions_web.pdf

filipvon Bezproblemov pouzi upevnovac, alebo montaznu pastu na sedlovky, riaditka atd. Ten Loctite ta vyjde viac, ale zostane ti dobuducna. Ale do stredu by som na tvojom mieste zainvestoval viac. Plastove stredy vseobecne nestoja za vela.
24.02.2023 - 19:53:59
03
filipvon napísal:
Sorry, je to stred od race face pressfit čiže plast a ram je karbon. Práveže karbon pastu neodporúčajú lebo ak je volá že to vymelie domček. Jeden servisak mi odporučil buď teflonovu pastu alebo obyčajnú vazelinu ale len jemný film. Niekto hovorí že nič tak ja neviem už ? nič nevŕzga ani nič tak ram je asi ok len ložisko sa netočí a to ten pressfit od raceface stojí 55 EUR a odišiel po 1000km


Myslel som pastu na karbón bez tých zrniečok, či čo to do niektorých pridávajú. Napríklad tú Morgan Blue Aquaproof čo som spomínal. Je úplne jemnučká ako mazacia vazelína, ale medzi prstami taká lepkavá, ťažko popísať. Drží s prehľadom aj teleskopku ktorú doťahujem na nižší moment ako bežnú.
Ak nemáš problémy s toleranciami domčeka, potom pastu, ak si nie si istý, Loctite to istí :)
Stred kúp kvalitnejší. Ak si chceš rám nechať dlhšie, zainvestuj do niečoho ako je Hambini, alebo BBinfinite ak robia na tvoj rám+kľuky. Alebo aspoň kovový stred keď už.
24.02.2023 - 20:04:00
01
Akože popravde nerozumiem prečo by sa mal ram vymliet veď je to napevno nekrúti sa cele púzdro vo vnútri
24.02.2023 - 20:29:52
00
Pozri sa, ak máš perfektné tolerancie, môžeš tam dať aj vazelínu s repkovým olejom, hýbať sa to nebude. Ale žiadne mazivo by som tam aj tak určite nedával.
Ide o to zaistiť ten stred proti pohybu voči rámu. V strede sa majú točiť len ložiská.
Asi si ešte nič nepočul o vŕzgajúcich stredoch. No tak to je ten pohyb ,,púzdra vo vnútri´´ :) Stáva sa to keď máš biedne tolerancie rámu, alebo je stred už zničený.
Nekomplikuj to. Ak také problémy nemáš, daj zaisťovaciu pastu a jazdi. Ja mám tolerancie ok, ale aj tak dávam Loctite (je to stred kde mením len ložiská, nie celý).
Čo sa týka toho stredu, ak kúpiš plastový šmejd, kúpiš viac krát. Ak kúpiš kvalitu, vydrží neporovnateľne dlhšie. Výber je na tebe.
24.02.2023 - 20:36:39
01
Okej vdaka za rady
24.02.2023 - 20:41:21
01
Definuj prosím plastový šmejd a kvalitu.

Mal som vždy len plastové Shimano pressfit stredy a nemôžem na ne povedať nič zlého.
24.02.2023 - 21:26:38
00
Tiež ma to zaujíma keďže ja mam zasa celokovový FSA PF a je to carajch s par mesačnou životnosťou. ..
24.02.2023 - 22:50:52
00
Nemôžeš porovnávať tolerancie kvalitných CNC hliníkových misiek alebo 1-dielnych CNC stredov s lacnými plastovými odliatkami. Svoj tvar si držia násobne dlhšie ako plasťáky (jazdil som aj tie). Takže áno, oproti napr. Hambini, BBinfinite ktoré máš skoro navždy je väčšina plastových misiek šmejd z tržnice, aj keď fungovať môžu (istý čas). Aj lacné Campa hliníkové misky mi fungujú perfektne a dlhodobo, za predpokladu použitia L641.

FiLus Nie je kov ako kov, nikde som netvrdil že každý kovový je automaticky kvalita. Môžeš konkretizovať tú pár mesačnú životnosť?
24.02.2023 - 23:16:50
01
S tym plastom sa mi nikdy nic nestalo, ked tak odidu loziska, tak nemaluj stale certa na stenu.
24.02.2023 - 23:57:44
02
LMS noo plastový Shimano PF za tuším 15€ v tej dobe som mal na endure 3 roky... Jazdený celoročne, bikeparky, lokálky, v každých podmienkach, po predaji bajku dal ďalšie 4 sezóny ale áno tam dostával výrazne menej na hubu. Bol v hliníkovom rame. Žiadne vŕzganie sa nikdy nekonalo...
Tomu FSA stačí pár umytí obyčajnou hadicou, žiadna vapka, a stred vyhrdzavie...
Uz mam 3. bajk s PF stredom a v podstate neviem co je to vŕzganie stredu v rame. Ale možno to na aktuálnom bajku zistím, Keďže stred ide von a dnu pomerne často...
25.02.2023 - 07:33:55
00
keyboard_arrow_up