hadicky sa daju kupit v chovprodukte / akvaristike
08.05.2017 - 23:09:09
00
zdravim, nechecem otvarat novu temu, tak to dam tu.
Vcera som cistil bajk a nejak sa mi podarilo urobiť nieco zo zadnou brzdou.
Pred zlozenim kolesa brzdila perfektne a teraz je strasne makka packa a zabera az celkom
dole. Viete mi poradit ako to vratit tak, aby zaberala skor?
09.05.2017 - 13:17:24
00
Vkladal si niečo medzi doštičky?
09.05.2017 - 13:23:42
01
erikmir napísal:
Vkladal si niečo medzi doštičky?

boli prilis blizko seba tak som ich trocha roztiahol skrutkovacom
09.05.2017 - 13:41:16
00
Asi najjednoduchšie čo môžeš spraviť je vytiahnuť koleso (možno aj platničky) a veľmi opatrne stláčať páčku tak, aby piestiky išli zase bližšie k sebe. Na brzde musíš nájsť určitý bod kedy začne dopĺňať kvapalinu do systému z expanzky ako opatrenie pri zodierajúcich sa platničkách. Nesmieš ju ale stlačiť príliš aby sa brzda nezavzdušnila. Ak to preženieš a nepôjde ti tam vložiť kotúč tak zase opatrne treba trocha piestiky roztiahnuť.
09.05.2017 - 13:48:49
01
erikmir napísal:
Asi najjednoduchšie čo môžeš spraviť je vytiahnuť koleso (možno aj platničky) a veľmi opatrne stláčať páčku tak, aby piestiky išli zase bližšie k sebe. Na brzde musíš nájsť určitý bod kedy začne dopĺňať kvapalinu do systému z expanzky ako opatrenie pri zodierajúcich sa platničkách. Nesmieš ju ale stlačiť príliš aby sa brzda nezavzdušnila. Ak to preženieš a nepôjde ti tam vložiť kotúč tak zase opatrne treba trocha piestiky roztiahnuť.

cize ked som spravne pochopil:
- koleso dole
- opatrne stlacat packu
- ak budu pri sebe, tak prestat
- nahodit koleso

a este mam jednu otazku, predna brzda ide dobre ale strasny zvuk vydava ako keby som godzile na nohu stupil,
co stym?
09.05.2017 - 13:59:34
00
mne sa pri shimano slx + xt par krat stalo, ze mi brzda zaberala ako pises (nezaberala :)) po zhodeni / nahodeni kolesa (pripadne, ked som otacal bajk na rajdy a sedlo)
vzdy mi pomoze, ak len 5-10x zatlacim brzdovou packou ked stojim (koleso je nasadene)

co sa tyka piskania - skus vycistit kotuc. ak nepomoze, tak napis aky kotuc a platnicky mas ...
09.05.2017 - 14:05:12
01
KinDo napísal:
mne sa pri shimano slx + xt par krat stalo, ze mi brzda zaberala ako pises (nezaberala :)) po zhodeni / nahodeni kolesa (pripadne, ked som otacal bajk na rajdy a sedlo)
vzdy mi pomoze, ak len 5-10x zatlacim brzdovou packou ked stojim (koleso je nasadene)

co sa tyka piskania - skus vycistit kotuc. ak nepomoze, tak napis aky kotuc a platnicky mas ...

- tiez som ho mal hore nohamy, skusal som to ale nepomoholo to zatial
- cim je najlepsie vycistit ten kotuc? (umlcat godzilu)
09.05.2017 - 14:10:46
00
pouzivam izopropyl (neviem, ako sa to pise :)) a nieco ako toto (spray na cistenie brzdovych kotucov)
09.05.2017 - 14:22:21
01
Thomason Ťažko to takto opísať, keď budeš brzdovú páku stláčať zľahka, tak sa ti piestiky po vysunutí vždy vrátia do pôvodnej pozície. Ty musíš nájsť bod, kedy sa piestiky po vysunutí nevrátia do pôvodnej pozície, ale zostanú trocha viac vysunuté oproti pôvodnej pozícii.

Mne to zatiaľ pri shimanách fungovalo a myslím že aj pri avidoch som to robil potom, keď som brzdy odvzdušňoval s bleedblockom a nie s kotúčom.
09.05.2017 - 15:24:27
00
Ja mám so zadnou brzdou zase opačný problém. Chcel som nahodiť nové platničky, no piestiky ostávajú trochu vysunuté a nejdú roztiahnuť. Dostal som taký zúfalý nápad, že povolím odvzdušňovaciu skrutku a skúsim ich roztiahnuť tak, ale bez výsledku (okrem toho, že mi teraz brzda samozrejme nebrzdí :angel:). Neviete, čo s tým? Je to Tektro HDC.
12.05.2017 - 18:47:02
00
Chcem sa spytat...mam vymenené hadicky na brzdach (SHIMANO BR-BL-M315)...prava je na prednu a lava na zadnu...chcem to vymenit...niekde som cital (asi tu) ze skracovanie hadiciek ide aj bez ovzdusnovania a tym padom logicky aj iba vytiahnutie hadiciek a zatlacenie do tej druhej by malo ist bez ovzdusenia. Mam pravdu ci je potrebne aj ovzdusnit? Dakujem za rady
18.05.2017 - 11:23:44
00
Bez odvzdusnenia to nespravis
18.05.2017 - 11:26:34
00
Ak mas stastie, tak to ide aj bez. Ja mam zatial 50% uspesnost.

Postup je, ze vyberies platnicky, par krat (s citom) zmacknes brzdu aby sa piestiky z rozumnej miere vysunuli, vymenis hadicky a nasledne tie piestiky roztiahnes. Ak ide vsetko podla teorie, tak sa ta mala bublinka co ti vznikla na konci hadice dostane tym roztahovanim von a si v pohode
18.05.2017 - 11:27:05
00
Pre ideálnu tesnosť by si mal odcvaknúť koniec starej hadice s rozmačkanou olivou a namontovať to s novými olivami.
18.05.2017 - 11:45:26
01
keyboard_arrow_up