Som na tom podobne. Už je to mesiac čo to mám za sebou,pritom priebeh ochorenia bol úplne v pohode bez horúčiek, kašľa len strata chuti a čuchu. A čo sa týka mojej kondičky tak je to horšie ako keď som začínal. Dúfam že sa to zlepší,dám tomu mesiac nanajvýš dva🤭
07.02.2021 - 17:32:37
11
No tak podla toho co tu citam, uz som to podla mna mal mal minuly rok koncom januara. Tyzden teploty okolo 38, obcasny kasel, a potom zrazu nic. A na bicykli som bol do polovice leta taky nemastny neslany a tiez ako mucha, len by som niekedy stale spal. Aj som sa rychlejsie zadychal, niekedy ma palili pluca, ak som isiel na vyssiu intenzitu a skorej som sa unavil. Striedali sa take obdobia kedy by som najradsej cele dni lezal s takymi normalnymi...

Co mi pomahalo bolo znizenie intenzity a poriadny spanok. Ten spanok je klucovy.
07.02.2021 - 17:49:00
05
Teraz sme sa vrátili z prechádzky/rýchlochôdze, stopol nás dážď ?
No a spomenul som si aj na to, že pri chodení mám zase problém s ľavým bedrovým kĺbom ( na biku nie ) :lol:
A ešte som chcel spomenúť taký zvláštny pocit v ústach /suchota/ no a keď sa napijem, tak o pár minút znova.
To že vypijem veľa vody je určite len dobre ale normálne to tiež nieje.
07.02.2021 - 18:01:39
00
Lubik napísal:
Teraz sme sa vrátili z prechádzky/rýchlochôdze, stopol nás dážď ?
No a spomenul som si aj na to, že pri chodení mám zase problém s ľavým bedrovým kĺbom ( na biku nie ) :lol:
A ešte som chcel spomenúť taký zvláštny pocit v ústach /suchota/ no a keď sa napijem, tak o pár minút znova.
To že vypijem veľa vody je určite len dobre ale normálne to tiež nieje.


Pachuť , “kovová “ chuť , nechutenstvo , zvýšený pocit smädu striedajúci sa s nechutenstvom “ na vodu “ . Ak si “ chrbtičiar “ budeš pociťovať zvýšenú bolestivosť svalov , s väčšou tendenciou k spazmon . Bolestivosť chrbta je len prirodzeným prejavom zvýšeného svalového napätie svalov , prejavujuceho sa v danej už poškodenej oblasti o to viac .

Proste vážení , kovid vie rozobrat človeka na kompletku a najviac sa to prejaví na jeho najslabšom mieste - orgáne , toho ktorého človeka . S lto o tom vieme svoje ? ...
07.02.2021 - 18:28:26
10
Zajtra som mal ist na 2. ockovanie proti Covidu po 4 tyzdnoch. Minuly tyzden som bol 1 x v obchode s FFP2. Od stvrtka minuleho tyzdna pocitujem slabost, unavu, nekaslem. V piatok a sobotu vzdy na vecer mierne teploty 37,5. Dnes rano antigenovy test negativny, teraz vecer teplota vyskocila na 38,5. Na jesen som bol ockovany proti chripke a proti pneumokokovej infekcii. Neviem vlastne co mi je. Davajte si pozor.
07.02.2021 - 18:43:15
01
Lubik napísal:
Teraz sme sa vrátili z prechádzky/rýchlochôdze, stopol nás dážď ?
No a spomenul som si aj na to, že pri chodení mám zase problém s ľavým bedrovým kĺbom ( na biku nie ) :lol:
A ešte som chcel spomenúť taký zvláštny pocit v ústach /suchota/ no a keď sa napijem, tak o pár minút znova.
To že vypijem veľa vody je určite len dobre ale normálne to tiež nieje.

Na svoj vek si v podstate zdravy chlap :) Na tie suchoty + bolesti chrbta sa minule ponosoval jeden 20r chalan, ked som bol v nemocnici v MT.
07.02.2021 - 18:57:58
00
...ja keď počujem čo sa deje okolo mňa, tak som rád, že je to aspoň takto.
No veľmi rád by som bol, keby to už bolo ako predtým.
...ak ešte niekedy bude ???
07.02.2021 - 19:05:08
01
Nemas to "chorobu z povolania"? Zmena jobu niekedy dokaze urobit zazraky.
07.02.2021 - 19:12:06
02
fradog
... chrbticu určite.
No neviem čo by som robil aby som nemal sedavé zamestnanie a takisto manuálnu robotu.
Momentálne mám s oboch trochu - podľa mojej doktorky super.
No a meniť zamestnanie nieje také jednoduché ako vymeniť ponožky ?
07.02.2021 - 19:16:19
00
Ja som sa nakazil cca 15.1. /PCR test pozitivny/ Za 3 dni suche pokaslavanie a teploty mierne cez 38° a zimnica. Teploty len 3 dni, potom este tyzden cez 37°. S dychanim som nemal problemy, len velke bolesti hlavy. Zily navrete na spankoch, som myslel, ze dostanem infarkt. Stratil som chut aj cuch, ten nemam doteraz. Bral som 3 dni len Panadol.
Neviem comu dakujem, ze napriek veku 68 rokov a uz nie najlepsiemu zdraviu, som mal v podstate mierny priebeh. V stvrtok /po 3 tyzdnoch/ som dal na ebajku 25 km po rovine, tep do 140 a v pohode. Keby nebolo taketo hnusne pocasie uz by som bajkoval viac.
Vsetky tieto testovania, placovky a lockdowny sa mi teraz zdaju uz usmevne. Vsetko to sluzi len na rozlozenie postihnutych v case, aby sa nezahltili nemocnice a krematoria.
Pretoze cca do roka, dvoch, to schyta kazdy. Zostava len verit na vakcinu a modlit sa. Krcmery hovoril, ze pri miernom priebehu vznikne imunita na cca 6 mesiacov. Takze dufam, ze v Juli sa k nejakej vakcine dostanem.
Prajem vsetkym maximalne mierny priebeh covidu, pretoze to aj tak schyta kazdy.
07.02.2021 - 20:03:27
03
simecekako a kde si to chytil ?
07.02.2021 - 21:05:18
00
Lubik napísal:
Chlapi ( aj iné pohlavia ) :lol: čo máte za sebou tú hnusobu, tiež pozorujete zníženie výkonnosti teraz s odstupom času?
V minulú nedeľu ( to bol prvý deň po covide ) som bol lepšie ako včera aj dnes.
Očividne som o dosť slabší. Musel som pár krát normálne zastaviť a na chvíľu oddýchnuť aj včera aj dnes. :(


Mal som "lahky" priebeh (ziadna horucka, zacalo to migrenou, potom cez traviace tazkosti na dosial nepoznanu bolest krizov a svalov, potom par dni lahka nadcha), preto uvodzovky, lebo som cely cas len zral a nejako som pribral. Takze aj to ma vplyv. :D Ale kazdopadne prepad vykonnosti velmi citelny, prechadzky a rychla chodza, tam rozdiel prakticky nevidim, ale vyssia intenzita ma da neskutocne rychlo dole. Zvykol som dost malo spavat, ale teraz musim viac, tie prve tyzdne po karatnetne ma vsetko citelne viac unavovalo, teraz ten bezny zivot uz asi na normale nastastie. :) Takze namiesto silenia vyjazdov radsej pokracujem s tlacenim kolacikov. :D Regulerne chory som bol asi naposledy s mononukleozou na VS (co mohlo byt tak 15 rokov dozadu orientacne)...
07.02.2021 - 23:40:17
00
lto napísal:
simecekako a kde si to chytil ?

Velmi pravdepodobne nezodpovedni susedia. 3 clenna rodina, ktora to cela mala, vsetci behali po dome chrchlajuc a bez rusok. Su s nimi odjakziva problemy vo vsetkych smeroch.

@ivan, myslel som samozrejme, ze kazdy schyta virus, nie ze vsetci budu mat priznaky.
By ma celkom zaujimalo, ake percento ludi uz ten virus realne malo.
Pocet zistenych pozitivnych z testov je totiz hausnumero.


Naposledy upravil simecek dňa 08.02.2021 - 00:06:41, celkovo upravené 1 krát.

07.02.2021 - 23:54:04
01
simecek: na jar som sa bal aj zakaslal /v rusku/, ked som stal v rade pri bufete /s odstupmi, vtedy sa to este dost riesilo/ .. aby ma nezastrelili namieste :D .. ale poniektorych ludi fakt nechapem, to aj mimo koronu je neohladuplne. Asi to preslo uz na velmi vela ludi, mal som taku hypotezu uz davno, Ramon1 mi ju zamietol :lol: .. ale ak to niekto chyti a nic mu nie je, tak ani PCR, ani AG test nic neukaze. Mozno by to aj vysvetlovalo , ze v rodine to jeden ma, druhemu nic neni, obaja ten virus museli chytit, ale niekomu zjavne nevadi. Aj to, ze to nezavisi az tak velmi veku, tak ako u teba, ze ten problem je hlbsi. Mozno preto, ze mas ebike ? :lol:

MageZ: to mas z prace ? Inak bolest krizov moze znamenat , ze to boli oblicky. Ja som si teraz spomenul, ze onehda myslim, ze som citil uplne vsetky plomby a miesta, kde mi kedy zubar nieco robil. Mozno prekonana mononukleoza dava dobry zaklad proti Covidu :D /tiez som prekonal ... bolo to podobne tak zle jak covid, len kratsie/.
08.02.2021 - 08:53:32
00
my doma bojujeme uz tyzden, bolest hlavy, svalov, krizov, lahka nadcha, nechutenstvo a teploty
cele dni lezime alebo spime ked bolest dovoli

mohol by admin zalozit samostatnu temu ? covid- priebeh vasho ochorenia, priznaky, nasledky aby sa to tu nestracalo v diskusii casto politickej
08.02.2021 - 09:26:00
03
keyboard_arrow_up