aha, tieto formy pasivnej agresivity uz nejak prehliadam :D
05.03.2022 - 13:13:23
00
lto napísal:
Ako merias znizenu chut a cuch o 25% ?
kalkulackou :tmi:
05.03.2022 - 17:34:33
01
No konečne som aj ja "prežil" covid.
Ja s manželkou očkovaní pred vyše pol rokom, deti neočkované. V rodine sme mali rôzne priebehy, ale ani jeden z nich sa nedal popísať ako ťažké alebo stredne ťažké: dcéra 2 dni horúčky a potom už nič, ja som mal bolestivé priedušky, zvýšenú teplotu a bolesti krížov a manželka najmä plné dutiny a návaly tepla. U syna sme pozitivitu nezistili a ak aj prekonal, tak skôr to bol pre neho maximálne soplík. :-) Pre istotu mu spravíme mu test na protilátky a keďže nebol očkovaný, prekonanie sa zistí ľahko.

Ak to zatiaľ porovnám s chrípkou, ktorú som prekonal pred mnohými rokmi, tak toto bolo miernejšie. Chrípka ma zvykla položiť do postele minimálne na 5 dní, toto len na max 3 dni. Ale zasa na druhej strane, ešte len uvidím aké budú zdravotné následky, a kedy sa dostanem naspäť do formy. :-)
06.04.2022 - 15:26:19
00
A na chripku si mal kolko ockovani ;)
Ja som sa tomu uspesne 2 roky vyhybal (asi) a tiez az teraz ma dobehol.
06.04.2022 - 19:54:20
00
Na mna tiez doslo posledny tyzden. A to som nemal ani chripku vyse 20 rokov. U doktora som nebol 10 rokov. :$ 3xockovany. Prve 3 dni teplota okolo 37,2, najviac 37,6. Hrdlo dobre chytene, toho sa neviem zbavit. Posledne 3 noci sa neviem dokaslat, teda moc nepospim, inak mi vlastne nic nie je. U doktora som zasa nebol :lol: , liecim sa sam. Strepsils, nejaky sprej do hrdla a litre caju. Antigeny dnes prvy negativny, aj ked nejaky naznak druhej ciarky tam zda sa je, ale uz to vidim, v pondelok budem fit ;)
06.04.2022 - 20:29:40
00
na hrdlo pomaha kloktanie slanej vody :)
teda aspon pri klasickej bolesti hrdla, neviem ci aj pri kovidovej, to som este neskusal
06.04.2022 - 21:10:24
00
Ja som na covidove hrdielko skúšal aj rum ale neviem presne či to fungovalo, nepamätám si ;-]
06.04.2022 - 21:39:51
04
Z tychto dvoch liekov si vyberam rum.
06.04.2022 - 21:53:18
01
tak stale neviem ci som to mal ale take sny ako sa mi snivaju odkedy to chodilo okolo mna som v zivote nemal. minuly tyzden som sa zobudil so zimnicou a bal som sa zatvorit oci. ale ten scifi horor z vikendu keby zfilmovali tak idem na premieru do kina - to bola pecka. 2x som sa zobudil a po zaspani pokracoval co sa mi tiez nestava. ale paradne to bolo.
06.04.2022 - 23:00:00
00
Som 10 dní po covide. Priebeh bol veľmi ľahký (podľa mňa). Boleli ma bedrové kĺby, lakte a bol som riadne unavený - to bolo asi pol dňa. Urobil som si domáci AG test - dve čiarky asi do 10 sekúnd. Pozitivitu potvrdil aj PCR test. Ďalšie dva dni už len pocit plnosti dutín a silná bolesť hlavy a stále únava. Pokojový tep som mal dva dni 72-75 (môj štandard je 50-53).
Na štvrtý deň všetky príznaky preč, vrátane únavy. Tak som vyhrabal trávniky okolo domu, napojil som zvody zo striech do zberných nádob a iné jarné práce v záhrade :) ... pri športovaní mám mierne zvýšené tepy. Skúsil som aj vyššiu intenzitu. Dýchanie a pľúca OK. Len tepy mám trochu vyššie ako môj štandard.
Doma všetci sme si tým prešli (bol som posledný). Všetci len soplík a hrdlo. Jedna dcéra mala jeden deň teplotu 37,1 °C.
Okrem 1,5 ročnej dcéry sme všetci očkovaní 3 dávkami (manželka, najstaršia dcéra 19r. a ja) resp. 2 dávkami (dcéry 15 a 17 r.)
07.04.2022 - 06:22:49
00
To mas poriadny babinec, mna boli hlava len som to cital ;)
07.04.2022 - 11:49:53
02
Tiez ma to dostalo az teraz, ten tyzden pred velkou nocou. 2 Dni horucky uplne odpaleny, ani stat som nemohol, lebo hned mi bolo zle. Aj v noci 70 tep. Na 3. den v noci zacala silna bolest hrdla, dalsi den uz lepsie. Potom zrazu zacal sopel. Tyzden som bol este taky slaby. Strasne divna choroba.

Teraz to je uz lepsie, ale po celom dni v praci ma bolia svaly ako keby som bol plavat, pritom sedim. Na biku som zatial nebol, dam tomu este par dni radsej. Ale ako naschval, prva zima s trenazerom, a teraz ked uz konecne zacina sezona to islo cele do .....
26.04.2022 - 20:38:40
00
Inšpirovaný ivanom som sa tiež premiérovo zúčastnil testovania a rovno s pozitívnym výsledkom. Ale nebyť toho, že kolegyňa, ktorá mala COVID nedávno, spomenula, že mala počas neho rovnaké príznaky, asi by som na test ani nešiel, lebo pocitovo to vyzeralo skôr na bežné nachladenie - bolestivé hrdlo a plný nos, teplota len pár hodín zvýšená na 37.2, RHR 62-66 (normálne mávam v tejto ročnej dobe 55-60), SpO2 skôr stúplo, ako kleslo (Amazfit za posledné dni 2x nameral 100-ku, čo sa stáva málokedy - ale to môže byť aj tým, že som vyčistil snímač :-)).
26.04.2022 - 22:11:37
01
Caute, pocuvajte, ako dlho po Covide ste sa vratili k biku? Cisto podla pocitu alebo ste si dali vacsiu pauzu?
Ja mam omicron a nic extra zavazne sa nedeje ale aj tak to nie je prijemne - z nosa mi este nikdy tak nezatekalo, zahlieneny som strasne, bolest hlavy, unava. mokry kasel. Asi ako ked sa skombinuje chripka a prechladnutie. SPO2 na urovni 97-98% vacsinou, Zaujimave je, ze teplota bola maximalne 36,5C, asi 3 ockovania spravili svoje.
05.05.2022 - 11:33:12
00
Na druhy den po skonceni PN :) teplota 38 jeden vecer, na druhy den uz nebola, 2 dni bolelo hrdlo, obcas kasel, unava ziadna ani bolest hlavy. Ockovany niesom
05.05.2022 - 13:34:50
01
keyboard_arrow_up