Su tu aj niektory diabetici 1 typ ktory radi jazdia?Raz za čas si zajazdim na cestaku nehovorim že som šampion ale pri dlhšich vyjazdoch je to hrôza,ak si nedam včas sladke teda sacharidy tak som hotovy a telo sa začne rozbiehat tak za 15 min.a to hned vidim že partia sa pomaly straca.Inzulinovu pumpu sa snažim vypnut len tak na 1 hod. ale potom ju treba zapnut lebo po dlhšom čase nastava aceton a to neni tiež dobre pre mozog.Mate aj vy nejake rady ako tomu predchadzate aby ste nesklamali pri dlhších vyjazdoch?
17.05.2016 - 15:01:25
00
treba si najst tempo pri ktorom nieje zatazene uplne na maximum srdce a treba tahat skvor na nohy , a urcite to chce vela casu a trpezlivosti aaaaaa hlavne mat v telefone ICE na manzelku
17.05.2016 - 16:27:25
00
to my je jasne že ked idem naplno spalim viac sacharidov ale ved hadam nepojdem priemer 20km,a ako mysliš tahat skvor na nohy?
17.05.2016 - 17:29:02
00
Ahoj
Ja mam typ 1 ale na perach. Ja som mal stym tiez problemy ked som mal pumpu ale i u perach boli problemi presne take ake popisujes.. Jedina vec, ako tu uz odznelo zacat z volna a tak povediac spoznavat sa.. u mna plati, ked idem rano na bike tak ranny inzulin uplne vynecham a najem sa klasicky najlepsie ovsene vlocky a podobne sacharidy co sa pomaly uvolnuju.To mi vystaci tak na 3 hodiny intenzivneho jazdenia potom uz musim pocas jazdy doplnat sacharidy.. Ale ako som pisal musis sam zistit kazdeho metabolizmus je iny a hlavne u diabetika..
17.05.2016 - 21:58:19
00
Už somani nedufal ze my odpiše diabetik,Rano ked idem do prace 4hod 45min vzdialemosř 27km snažim sa udržat priemerku 35 najviac som dosiahol 38,5 samozrejme že zjem cely banan pred cestou a potom ranajkujem v praci 3,5jednotky inzulinu a 9 sachar.jednotiek to iste ked idem z prace ale to už taham kopce a tam ide cukor dost dole ale niekedy to je zas naopak ale určite to vieš že to neni pravidlo že to bude stale rovnake.Ale mna hlavne zaujimaju hlavne dlhšie trasi okolo100 km a viac ako si riešil ty?Zatial mam tento rok odjazdene 1800 km
18.05.2016 - 17:04:11
00
Tak ked po praci ides a vydavas viac energie tak urcite menej inzulinu a viac sacharidov.. Co sa tyka mna a jazd 100+km tak ako som popisoval, pred jazdou ziadny inzulin a "napraskat" sa sacharidov a pocas vyjazdu doplnam priebezne sacharidy v podobe ci uz gelov alebo musli tyciniek.. To kedy si mam doplnit sacharidy a ake mnozstvo to musis casom zistit sam..
18.05.2016 - 21:35:39
00
Osobne nemam cukrovku, ale v rodine sa nam pred 3 mesiacmi vyskytla, a tiez 1. typu. Zrazu je cely zivot naruby.
Ja vidim riesenie v kontinualnom merani cukru:
https://www.medtronic-diabetes.sk/minimed-system/kontinualne-monitorovanie-glukozy/senzor-glukozy-enlite

Ak chce clovek aktivnejsie zit, zda sa ze je to dobre riesenie. Inzulinova pumpa nie je az taka dolezita, pretoze ta aj tak da tolko inzulinu kolko jej nastavis. Meranie z prsta je v pripade aktivneho zivota strielanie od boku. To by si clovek musel cukor merat aspon 20x za den. Toto kontinualne meranie meria cukor kazdych 15 minut, takze sa mozes dobre orientovat v tom kolko si das inzulinu a kolko toho zies. Tento najnovsi system je aj prepojeny s inzulinovou pumpou a ta davkuje podla toho, ale s tym by som bol opatrny.
Problem je s cenou. Na predpis kontinualny merak nie je a starsi typ stoji okolo 800 euro.
http://dexcom.com/sk-SK
Merak si mozes zapoziciat na 2 tyzdne zdarma, ale senzor si musis kupit /cca 70 euro/, alebo ak uz mas pumpu na predpis /po roku cukrovky/ predpisu ti ten senzor za 6 euro. Senzor komunikuje s tym merakom bud cez rozhranie ant+ alebo bluetooth, to ale vyrobcovia taja. Dala by sa totiz asi spravit nejaka aplikacia na mobilny telefon.
Najdolezitejsi je ten senzor a na nom zarabaju, lebo ho treba po tyzdni vymenit.

My sa chystame zapozicat si ten merak na 2 tyzdne, len musime zistit z ktorej firmy. Diabetikov 1. typu je malo a tym padom aj skusenosti.
18.05.2016 - 22:25:10
01
Tu by mal byt navod ako si merak(zobrazovacie zariadenie vyrobit):xDrip Wireless Bridge
Ake su naklady na meranie oproti beznemu externemu merianiu ?
19.05.2016 - 01:03:56
01
Super, ale pre mna velmi zlozite. Neviem ci som to uplne pochopil, ale je to vlastne len taky bridge medzi senzorom a telefonom.
Naklady na meranie ak nepocitas prvotnu investiciu do meraku je za ten senzor 6 eur tyzdenne /teda ak uz mas cukrovku rok a mas ho na predpis/.
Pre vacsinu ludi je asi nerealne davat hned prvy rok /bez receptu/ za mesiac 4x70= 280 eur za senzory.
19.05.2016 - 08:54:58
00
Ano o tom meraku viem sami my povedali že my ho bezplatne požičaju aby som si skusil na tvrdych vyjazdoch zistit kedy idem dole s cukrom,tak isto je aj profesionalny cyklisticky tim diabetikov 1 typu team novonordisk,ochotne aj odpišu ked im napišem ale realita je trochu ina to by musel mat ozaj stale merak na sebe.Ale aspon som rad že sa tu rozbehla tema aspon možeme pisat svoje vychytavky
19.05.2016 - 15:57:38
00
simecek napísal:
Super, ale pre mna velmi zlozite. Neviem ci som to uplne pochopil, ale je to vlastne len taky bridge medzi senzorom a telefonom.
Naklady na meranie ak nepocitas prvotnu investiciu do meraku je za ten senzor 6 eur tyzdenne /teda ak uz mas cukrovku rok a mas ho na predpis/.
Pre vacsinu ludi je asi nerealne davat hned prvy rok /bez receptu/ za mesiac 4x70= 280 eur za senzory.

Ano bridge + telefon = merak. Ja nevidim problem si to vyrobit.

Nemyslim si ze to komunikuje cez ANT+ ale iba ANT. Ant+ zariadenia su zariadenia definovane Ant+ device profilom, kde su definovane pre kazde zariadenie parametre spojenia ako aj datove struktury(okrem common profile). Spolocne maju to, ze pouzivaju rovnaky managed network key. Jediny profil do ktoreho by meranie glukozy mohlo spadnut je FIT. Tam som ale nasiel len blood pressure sensor.
20.05.2016 - 17:26:51
00
Aky je dovod vymeny toho senzoru kazde 2 tyzdne ?
20.05.2016 - 18:32:37
01
To ti neviem povedet prečo ale spytam sa,spravidla by sa malo vymienat kanila každy 3 den tak ako pri inzulinovej pumpe lebo to je cudzie teleso v organizme
20.05.2016 - 19:12:40
00
Dobre dakujem. Lebo som cital ze pri vymene kazde 3dni su celkove rocne naklady vyse 1800 Eur.
20.05.2016 - 20:20:07
00
Malym detom to davaju bezplatne ale to by malo byt samozrejme,na kontrolu idem 1.7 a vtedy si objednam na zapožičanie ten merač dam potom info ako to bude fungovat keby som mal kameru tak to aj natočim ako bude kolisat cukor pri šprinte alebo hore kopcom samozrejme pri dlhšom vyjazde.Pumpu mam od medtoniku samozrejme aj merač bude
20.05.2016 - 20:32:26
01
keyboard_arrow_up