našťastie TU prispieva pravidelne iba jeden z LEKÁROV s atestáciou "iba ja mám pravdu"
(s jedným aktívnym pomocníkom) a som, (samozrejme) niečo viac ako zbytok sveta,
(16 rokov som to zažíval skoro denne),
DOLEŽITÉ je udržiavať paniku (a "postavenie" - to nebolo o "banáne"), ale to neznamená, že sa netreba správať zodpovedne,
na to máme (nefungujúci) štát, aby sa o TO POSTARAL, aj tvrdým, ale reálnym a použiteľným opatrením a "servisom" .. opatrenia prišli neskoro, lebo pred 29.2. bola NAJdôležitejšia starosť o pozíciu na na volebnom lístku ..... a potom nastalo: ... "VEĎ TO BUDÚ RIEŠIŤ ONI"
na SK reálne fungujú (okrem politikov) UŽ len dve skupiny "socializmom odchovaných jedincov" sudcovia a lekári (česť výnimkám)
(pod čiarou: v priamom kontakte mám: právnika, lekára aj farmaceuta) :-(
a už to mám, za trest ....


Naposledy upravil LL dňa 13.03.2020 - 22:58:02, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2020 - 22:53:46
02
Srsen napísal:
a tá primárka, nechápem ako môže byť človek v jej pozícii taký idiot.

to je jednoduché, kým si čerstvý lekár pred atestáciou, tak si splachovací hajzel na najhoršie veci a ani si neprdneš
potom už nemusíš, čo ja viem, riešiť dekubity :D
a "berú" spravidla najvyšší dvaja-traja
takže keď konečne dosiahla na primariát, treba to odriekanie sfruktifikovať
13.03.2020 - 22:57:36
01
iron.hide napísal:
Aerolinky v EU musi létat i nadále s prázdnými letadly, aby nepřišly o sloty

Ešte bol prúser iba v Číne keď IATA odvolala slotovú smernicu pre Hongkong a Peking, presne kvôli tomu, aby tam nikto nelietal lebo musí. 3 marca požiadali o celosvetové pozastavenie platnosti. Odkiaľ je tvoja info mi vážne nie je jasné ale je to kec. A mimochodom, ak má lietadlo plné cargo, môže sa oplatiť vypraviť ho aj bez pasažierov, to je bežná prax aj mimo pandémie.
13.03.2020 - 23:01:48
01
corsair napísal:
Máš Rakúsku sieť, checknú si to, uvidia presne, kde bol mobil a Bác! Môžeš platiť...

U nás v Devínskej, na Kobyle, v Devíne si bežne naroamovaný do Rakúska.
Sú miesta v Karpatoch na trase Kamzík-Bielku Kríž, kde ma dokonca zvyklo naroamovať do Maďarska.
Takže takto jednoducho to nefunguje.
13.03.2020 - 23:04:45
02
Srsen
malý návod PREČO to "hlavná odborníčka posrala" a potvrdenie mojej "teórie" podporenej opakovanou praxou máš v mojom príspevku vyššie
13.03.2020 - 23:06:36
01
:D na odlahcenie...

Prílohy:

IMG-20200313-WA0005.jpg
IMG-20200313-WA0005.jpg 10.67 KiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil Dudo dňa 13.03.2020 - 23:09:16, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2020 - 23:08:18
017
tulenik napísal:
Rumensin nijaký človek nikdy nežral :D

nikdy nehovor nikdy - stačí, aby to objavil nejaký konšpirátor ako "tajný liek na všetko"...
13.03.2020 - 23:08:41
02
Dlho rozmýšľam či ist tieto dni na bicykel. Pozerám videá z Číny a tam proste bolo všetko prázdne každý bol doma. To je tá sebadisciplna čo nám chyba. Určite by som stretol niekoho lebo cez.mesto sa do lesa len tak nedostanem. Tieto dni sa píše história o ktorej sa budú učiť naše vnucata takže pokiaľ to nieje nevyhnutné ostaňme doma..nebuďme egoisti bicyklovat isto ešte budeme dlho po tomto. Určite si veľa ľudí povie že je to bezpečné no možno keď nás niekto uvidí povie si že aj on pôjde. Keď budú ľudia vidieť prázdne mesto možno sa viacej zamyslia a nebudú situáciu podceňovať. Pockajte kym čísla nebudú klesať.
13.03.2020 - 23:11:01
05
bedo ... po nejakých 50 rokoch? ale iste, obmedzenosť je neobmedzená...
13.03.2020 - 23:12:42
00
tulenik napísal:
Ešte bol prúser iba v Číne keď IATA odvolala slotovú smernicu pre Hongkong a Peking, presne kvôli tomu, aby tam nikto nelietal lebo musí. 3 marca požiadali o celosvetové pozastavenie platnosti. Odkiaľ je tvoja info mi vážne nie je jasné ale je to kec. A mimochodom, ak má lietadlo plné cargo, môže sa oplatiť vypraviť ho aj bez pasažierov, to je bežná prax aj mimo pandémie.


kec ? potom co ide unia riesit ? :D
https://www.etrend.sk/ekonomika/eu-docasne-uvolni-tlak-na-aerolinie-a-lietanie-naprazdno.html
13.03.2020 - 23:12:47
00
bedo
dnes som uložil lyžiarky a lyže do pivnice, zajtra asi odnesiem cesťák ku lyžiarkám,
a to čaká aj Teba , pravdepodobne minimálne do jesene :-(


Naposledy upravil LL dňa 13.03.2020 - 23:18:15, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2020 - 23:15:20
00
vlastoch napísal:
kec ? potom co ide unia riesit ? :D

no to neviem, lebo to je záležitosť IATA a nie únie
13.03.2020 - 23:18:05
00
Dudo napísal:
:D na odlahcenie...


chyba tam moznost hokejovy trener
13.03.2020 - 23:22:30
08
boris.ko napísal:

Len chlapec zjavne nezaregistroval, že vstupný bod vírusu do bunky poznáme - ACE2 receptor:
https://en.wikipedia.org/wiki/Angiotensin-converting_enzyme_2
a gén pre túto srandu majú pokiaľ dobre pozerám cicavce a to je zatiaľ tak asi všetko
a baktéria je od cicavca jó ďaleko, takže chalan má problém: show me the entry point!
(řekl bych, že toto bol problém aj s jeho predchádzajúcimi nápadmi, lebo sa opakovane opakuje)
a ešte aj keby našiel entry point, tak vzhľadom na dosť zásadné odlišnosti medzi prokaryotickou a eukaryotickou bunkou by som sa značne čudoval, keby ten vírus v baktérii fungoval
a toto:
"vírusy sa vždy prenášajú baktériami"
proste nie je pravda, vírusy boli objavené tak, že sa bunky totálne dezintegrovali, homogenizát sa prehnal cez bakteriologický filter (teda ktorý baktérie ZADRŽÍ) a filtrát bol stále infekčný
13.03.2020 - 23:38:33
00
double napísal:
Dlho rozmýšľam či ist tieto dni na bicykel. Pozerám videá z Číny a tam proste bolo všetko prázdne každý bol doma. To je tá sebadisciplna čo nám chyba. Určite by som stretol niekoho lebo cez.mesto sa do lesa len tak nedostanem. Tieto dni sa píše história o ktorej sa budú učiť naše vnucata takže pokiaľ to nieje nevyhnutné ostaňme doma..nebuďme egoisti bicyklovat isto ešte budeme dlho po tomto. Určite si veľa ľudí povie že je to bezpečné no možno keď nás niekto uvidí povie si že aj on pôjde. Keď budú ľudia vidieť prázdne mesto možno sa viacej zamyslia a nebudú situáciu podceňovať. Pockajte kym čísla nebudú klesať.


Nezamienaj si sebadisciplinu so zasahom statnej moci :-). O tom to v Cine je.

V mojom pripade je bike prevenciou. Bez neho by som len doma chradol a skor ochorel.
Samozrejme, korona-nekorona, pocas vyjazdov sa nesocializujem, max. kyvnem na protiiduceho cyklistu. :-)
13.03.2020 - 23:45:06
06
keyboard_arrow_up