Ramon1 napísal:
Áno toto som postrehol ... a aj taku istú im vrátim 😤 . Mna sa to teda bytostne dotýka a toto je svinstvo z ich strany . Tak týmto pochovali všetky nádeje , že im budú zdravotníci a hlavne nakazení chodiť liečiť a zaskakovať kolegov . Hnus na entu !


vydrz uz sa navrh ide upravovat :-). toto je amaterzimus kde sa len clovek pozrie.
Ako dodala, minister si nasadenie lekárov v práci veľmi váži. Ústupkom zrejme nakoniec bude, že astronomická pokuta nebude hroziť za chyby v administratíve lekára. „Tento dôsledok nebol zámerom Ministerstva zdravotníctva SR – uvedomujeme si, že nie každý typ porušenia má rovnakú váhu. Z toho dôvodu v súčasnosti pracujeme na legislatívnej úprave prostredníctvom pozmeňovacieho návrhu, ktorá zohľadní typ aj závažnosť porušenia povinnosti,“ dodala Eliášová.
09.11.2020 - 14:41:35
00
Nejde mi do hlavy double preco uz niekolky krat davas Cechov za priklad? Cesi, co maju na milion obyvatelov 7 krat viac (!!!) obeti na milion obyvatelov ako Slovaci - tam tu koronu uz pomaly ani nema kto dostat, tak niet divu, ze to klesa. Cesi ktori su odstrasujuci priklad pre cely svet spravanim celeho naroda od konspiracnej luzy, radoby celebrity, az po politicke spicky, ktore sa musia dobyt do zavretej krcmy aj v case najvacsich zakazov.
09.11.2020 - 14:42:47
04
tak si pozri Izrael alebo teda opatrenia z Marca. Akože nemá kto dostat? Ved Čechov je 10mil a pozitivitu 450k malo ani nie 5% populácie. realita je taká, ako hovorili všetci epidemiológovia plošne testovať v centrách nákazy, testovať na hraniciach a ruky ,odstup, rúška.
09.11.2020 - 14:53:29
00
Izrael je dobry, alebo zly priklad? Kazdopadne je porovnatelny iba poctom obyvatelov.
Nema kto dostat bolo myslene skor nadnesene, ale faktom je, ze velka cast z tych najzranitelnejsich/najnachylenjsich to uz ma u cz susedov za sebou. Slovenske pocty su stale velmi nizke a trend je uz cca dva tyzdne zastabilizovany.
Tiez som si vsimol, ze si zastancom lockdownu @double. Zaujimalo by ma, ako si ludia taki lockdown predstavaju, co by bolo zakazane a dovolene, kolko by mal trvat a najma co by sa dialo potom. Po lockdowne by pocty isli opat nahor ako po lete (kvazi sme mali nieco ako lockdown, lebo pocty padli na nulu). Cize potom dalsi lockdown? A takyto kolobeh az do sudneho dna?
09.11.2020 - 15:07:03
03
Som zástancom to čo fungovalo a funguje v číne. tvrdy lockdown 2 týždne potom uvolnovat podla císel, testovat a dohladavať a hlavne hranice si strážiť. Zodpovednost ludí na prvom mieste!
Teraz sme od 15 okt. v ´´miernom´´ lockdowne + dalšie peniaze na testy a aj tak nevieme kedy to skončí. Treba si uvedomit aj tento ´´mierny´´ lockdown stojí tiež velké množstvo penazí
Ale tvrdy lockdown nebolo treba ak by si v sept. všetci uvedomili čo hrozí ale všetci uprednostnili ekonomiku. My sme sa ešte spamätali ´´celkom skoro´´ ale väčšina štátov až teraz začala robiť opatrenia. Sám som zvedavy čo bude. Osobne si myslím, že v takomto obmedzenom režime budeme do konca zimy. Neviem či je riešenie otvoriť všetko a riskovať zase ,že sa to znova zatvorí. Takže testy nič neriešili a mierny lockdown znižil počet nakazených aby to zvládali nemocnice.
09.11.2020 - 15:26:18
00
Nemozes predsa porovnavat tvrdy lockdown mesta/oblasti v Cine, kedy vsetky obsluzne cinnosti a funkcnost zabezpeci zvysok krajiny s lockdownom celeho statu.
09.11.2020 - 15:32:07
04
V marci sme to zvládli myslím. Teraz sa tu od septembra hrame na nejake opatrenia ktore možno aj tak vyústia do lockdownu, stoja nás už možno toľko ako tvrdy lockdown a ešte tu skúšame testovanie na populácii. Alebo teda môžeme si tu žiť so zatvorenými školami a reštikami do konca zimy. ešte verím,že to testovanie na hraniciach a ponechanie mierneho lockdownu bude účinné. Ale môj názor je taký,že to bude stáť viacej ako keby sme spravili to čo som navrhoval a hlavne by sme mohli voľnejšie dýchať o niečo skôr. Teraz sa ťažko hodnotí resp vyhodnocovať sa bude až po skončení. každopadne vitazi budu Aziati možno preto ,že majú už skúsenosti s epidémiami.
ja sem prídem zase až zajtra takže už nebudem odpovedat na dlašie komentáre kedže dovtedy tu pribudnu dalšie strany ktoré nič neriešia ako aj táto moja:) Len som vyjadril svoj názor. Nemusíte súhlasiť
09.11.2020 - 15:47:07
00
Sorry, ale niekto, kto si nechce dat vytret nos tu bude davat kazania?
09.11.2020 - 16:00:46
00
Čína tiež nie je dobrý príklad kvôli veľmi nízkej spoľahlivosti vykazovaných dát a kvôli tomu, že v Číne je na rozdiel od Európy diktatúra.
09.11.2020 - 16:07:31
00
Esej: O manipulácii a jej prípustnosti
https://www.postoj.sk/65060/o-manipulacii-a-jej-pripustnosti
09.11.2020 - 16:16:59
00
Teraz by logicky mali byť aj ostatné okresy pod 0.7 % zelené a nemal by som tam mať povinnosť mať tohto víkendový test... Na základe čoho budú teraz červené?
09.11.2020 - 16:23:30
00
Toto stoji za precitanie, rozumny clanok.
https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/covid-a-matematika-aneb-koho-poslouchat-a-koho-neposlouchat-v-casech-pandemie


Dobre že koronavirus prišol v 2020 a ňe v 2003. Znace sebe predstavic šedzec doma z Nokiu 3310 a cali čas bavic hadzika !? https://www.mtbiker.sk/forum/post1660531.html#p1660531

Ludia by mali informacie len z TV a nesirili by sa hoaxy. Ked nevideli do kastrola druhemu, nemali taku nevrazivost voci vsetkemu. Ani sa tolko necestovalo do cudziny. Nebolo tolko dostupnej vonakjsej zabavy barov, nakupne centra plne butikov a kaviarni, pizzerie v kazdom zapadakove. Teraz sa da masa ludi zmanipulovat proti akejkolvek vlade cez socialne siete.
09.11.2020 - 16:53:12
00
bedo napísal:
Esej: O manipulácii a jej prípustnosti
https://www.postoj.sk/65060/o-manipulacii-a-jej-pripustnosti


článok chodí okolo horúcej kaše a pritom to stačí povedať jednou vetou: Volení "zástupcovia" ľudu ten istý ľud manipulujú, klamú, vydierajú, zastrašujú a za peniaze ľudu! O ich dôvodoch môžeme špekulovať resp. sledovať, kam nás v priebehu času posúvajú. Buď budeme predvídaví a postavíme sa tomu, alebo ohneme chrbát a potom sa nebudeme stačiť čudovať. Pritom mnohé veci sú povedané dopredu resp. "predvaria" si masu zdanlivo neškodnými vyhláseniami, aby to masa lepšie skonzumovala. Spravidla tým starším by to malo niečo pripomínať. Urobia len to, čo im dovolíme!
09.11.2020 - 16:59:23
01
Hosť napísal:
Toto stoji za precitanie, rozumny clanok.
https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/covid-a-matematika-aneb-koho-poslouchat-a-koho-neposlouchat-v-casech-pandemie


Dobre že koronavirus prišol v 2020 a ňe v 2003. Znace sebe predstavic šedzec doma z Nokiu 3310 a cali čas bavic hadzika !? https://www.mtbiker.sk/forum/post1660531.html#p1660531

Ludia by mali informacie len z TV a nesirili by sa hoaxy. Ked nevideli do kastrola druhemu, nemali taku nevrazivost voci vsetkemu. Ani sa tolko necestovalo do cudziny. Nebolo tolko dostupnej vonakjsej zabavy barov, nakupne centra plne butikov a kaviarni, pizzerie v kazdom zapadakove. Teraz sa da masa ludi zmanipulovat proti akejkolvek vlade cez socialne siete.


........Teraz sa da masa ludi zmanipulovat proti akejkolvek vlade cez socialne siete."....čítam dobre??? Ako zo zápisníka mladého komunistu.
09.11.2020 - 17:01:09
00
Toto tu už bolo?

Prílohy:

karantena.png
karantena.png 204.96 KiB thumb_up0thumb_down

09.11.2020 - 17:09:23
07
keyboard_arrow_up