Turbi napísal:
A ja kjekjet som v domacnosti zatrhol nakupovat sackove vysavace pred par rokmi. Takze nemame matros.

uz som sa chystal aj zene usit, ale spomenula si, ze v porodnici jej dali a nasla ho v ruksaku :)
15.03.2020 - 20:10:05
00
nam akurat pisal riaditel aby sme robili prioritne z domu a do prace isli len kvoli nevyhnutnym procesom a na co najkratsi cas.
15.03.2020 - 20:11:10
01
Ja tiez podnikam, mam maly eshop, nastastie som mal tusenie, ze to bude peklo, tak mam na uhradu faktury do tisicky. A nove veci, co som chcel zacat, som tiez nastastie odlozil. No a samozrejme nezarobim skoro nic, dorucovanie funguje, ale ludia maju teraz uplne ine problemy ako objednavky. Mam vytvorenu dostatocnu rezervu, tak to nejako prezijem. Ved do barov sa neda chodit, tak budu prebytky :D
15.03.2020 - 20:13:00
02
Dzejkob ako je to u zivnostnikov s PNkou? nerypem pytam sa
15.03.2020 - 20:15:15
00
Dzejkob napísal:
Matejos: a teraz si predstav nás živnostníkov, drobných súkromníkov. Robíme spolu s tatkom ako elektrikári + ja si privyrábam ako fotograf/kameraman. Rozhodli sme sa minulý týždeň prestať pracovať kým to trochu neprehrmí, z vlastnej iniciatívy. Nám nemá dať kto žiadne percentá z "platu". + Odvody platíme naďalej. Tieto sťažnosti zamestnancov že dostanú 60% alebo 75% z platu sú podľa mňa malicherné. Ramonovi a jeho kolegom z brandže vyhlásili momentálne núdzový stav, tí to budú mať ešte len ťažké, držím palce.


zmazané...
15.03.2020 - 20:15:22
00
Gusto0 napísal:
opatrenie v CR mi pride ako zly vtip - von nechodit. iba do a z prace - wtf - nazenu ludi do roboty kde si to poroznasaju medzi sebou, ale ist sa vyvetrat po praci niekam na hodinku dve uz nemozu? cez vikend som sa stretol s min. ludi, ziaden tesny kontakt. navyse sa mi vdaka pocasiu podarilo trosku ukludnit nervy a zrovnat si myslienky v hlave. no zajtra mam ist do prace a bude to ovela horsie co sa tyka kontaktu. takze tomu nariadeniu nechapem.
tak toto sa u nas dufam nestane.

Von /nie medzi ludi/, do prirody a na vzduch je to, co virus nema rad. Zostat vnutri nie je imho rozumne. Len treba sa ludom vyhybat a pripadne mat teda zakryte co treba /nikab :D/. Preto je to aj podla mojho nazoru nezmysel .. ked uz mozem ist nakupvat a do prace , tak co...a nie je to ziaden mor , kde kto to chyti padne mrtvy.
15.03.2020 - 20:16:03
01
Drzte sa ludia, urcite to nieje prijemne ked musite robit niekde kde je vela ludi alebo sa vela ludi premelie. Si clovek uvedomuje az ked sa to hacne tykat osobne.
15.03.2020 - 20:16:26
00
Matejos tak asi takto:

§ 361

(1) Kto úmyselne spôsobí nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, ktorá je nepravdivá, alebo sa dopustí iného obdobného konania spôsobilého vyvolať také nebezpečenstvo, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Kto správu alebo iné obdobné konanie uvedené v odseku 1, hoci vie, že sú nepravdivé a môžu vyvolať opatrenie vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, oznámi právnickej osobe alebo Policajnému zboru alebo inému štátnemu orgánu alebo hromadnému informačnému prostriedku, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 2

a) a už bol za taký čin odsúdený, alebo
b) a spôsobí ním vážnu poruchu v hospodárskej prevádzke alebo hospodárskej činnosti právnickej osobe alebo v činnosti štátneho orgánu alebo iný obzvlášť závažný následok.

§ 362

Kto za krízovej situácie štátu spôsobí, čo aj z nedbanlivosti, nebezpečenstvo vážneho znepokojenia, malomyseľnosti alebo porazeneckej nálady aspoň u časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.
15.03.2020 - 20:18:48
010
tulenik a za nedostatocne informovanie, resp. umyselne zatajovanie hrozi co?
15.03.2020 - 20:21:57
02
canopus napísal:
Matejos linka/hala/zavod ostavenie? neverim,ze to bude komplet


Tak ako u vás v jadrovke, tak aj u nás sú technológie, ktoré potrebujú obsluhu 24/7. Na auto sa nanášajú kilometre lepidla, ktoré nesmie v strojoch vyschnúť. V lakovni je kopec chémie, ktorá tiež nesmie vyschnúť. Diely sa odmasťujú v chemickej mega veľkej "práčke" ktorá potrebuje dozor 24/7 aby nedošlo k eko havárii. Ďalej tam treba udržovať pri živote množstvo kotlov, turbín, chladiacej techniky, ventilačnej techniky aby nedošlo k hromadeniu plynov atď a tak proste...určite to poznáš dobre. Takže vždy tam ostáva fakt nejaké minimum personálu no linky sa naozaj zastavia. Všetky vrátane karosárne, lakovne, montáže.
15.03.2020 - 20:25:14
00
tulenik napísal:
Matejos tak asi takto....


Ty si možno v pozadí týchto vecí a vidíš do toho lepšie, ALE VŠETCI máme rodiny a blízkych, ktorí si zaslúžia vedieť pravdu! Akože nehnevaj sa na mňa ale...
15.03.2020 - 20:27:08
00
todam napísal:
Dzejkob ako je to u zivnostnikov s PNkou? nerypem pytam sa

Fakt netuším. My pracujeme sami na seba, nie vo fabrike "na živnosť" namiesto pracovného pomeru. Keď som chorý tak jednoducho som doma a nemôžem ísť ku klientovi, čo sa mi stalo vlastne asi len raz, na dva mesiace, keď som si zlomil klučku na biku :D . Chorý nejako nebývam. Zamestnaný som ešte zatiaľ nikdy nebol.
15.03.2020 - 20:27:27
02
Dzejkob napísal:
Fakt netuším. My pracujeme sami na seba, nie vo fabrike "na živnosť" namiesto pracovného pomeru. Keď som chorý tak jednoducho som doma a nemôžem ísť ku klientovi, čo sa mi stalo vlastne asi len raz, na dva mesiace, keď som si zlomil klučku na biku :D . Chorý nejako nebývam. Zamestnaný som ešte zatiaľ nikdy nebol.


Nemáte to tak, že vám to vypočítavajú z toho minima čo odvádzate? Aspoň tak nejak to raz rozprával jeden moderátor v rádiu ktorý je vlastne tiež živnostník :D.
15.03.2020 - 20:29:36
00
Z minima je to tuším okolo 240eur
15.03.2020 - 20:30:44
00
Všeobecne:
Hovadín, sprostostí, hoaxov a "zaručených právd" je teraz toľko, že sa to pre väčšinu ťažko oddeľuje od skutočnosti a faktov,
preto radšej ničím nepodložené hovadiny typu jedna baba povedala tu nedávajte, je toho fakt priveľa.
15.03.2020 - 20:33:40
019
keyboard_arrow_up