@mailer personalu bude dost, je to len pichnutie do ramena, este primitivnejsie nez spravit si vyter z nosa, ktore si v UK robili kamionisti sami.
Budu to robit sestry, niekde tam bude schovany aj lekar (akykolvek okrem veterinara) keby si odpadol alebo mal blbe kecy.

https://www.health.gov.sk/Zdroje%3F/Sources/tlacove_spravy/covid-19/Strategia-ockovania-COVID-19.pdf
Limitujuci nebude personal, ale pocet vakcin a to, ze musis potom na mieste cakat na alergicke reakcie. Bude to ale urcite rychlejsie ako testovanie, najdlhsie bude trvat vypytovanie sa na alergie.
28.12.2020 - 13:12:43
01
Dnes som sa dozvedel, ze mi umrel treti znamy na zapal pluc. Jednu nakazil syn ktory to doniesol z prace, druhy sa nakazil v nemocnici od pozitivneho personalu, kvoli cukrovke, s ktorou zil inak bez problemov dlho, a dalsi to dostal asi od vnucata, ktore to donieslo zo skoly, kde zavreli triedu neskoro. Karantena nepripadala do uvahy, iba pozitivneho ziaka dali prec a ucilo sa dalej.
2 z nich nemali ziadne ine diagnozy.
Umreli rovnako ako ten mlady zdravy 30rocny muz na prasaciu chripku, co bolo v modrom z neba a zvysok rodiny chorych nebolo.
Vyhoda pre stat, 3 ludom nemusia platit dochodky.
Nevyhoda plac v rodinach.
28.12.2020 - 13:27:11
00
Sesulak napísal:
Myslite, ze tolko hlupych ludi je aj v inych krajinach, alebo Slovensko (potazme Cesko) je v tomto unikat? Lebo to co sa objavuje v poslednych dnoch, mi hlava nebere. Ja som teda nemal ziadne iluzie, ale toto je silna kava aj na mna.

Vsade. V nie tak davnej minulosti u nas ludia boli rozumnejsi. Uz to tak nie je. Navod z mikrovlnky "nesuste macku" je uz skoro vo vsetkom.

Konzumny zivot. Pasivny konzum videii. Novinari s dennym podcastom, kde riesia veci, ktorym nerozumeju. Tri riadky prikazov v notepade natocene ako video.
Uz skoro nikto nechce citat text, dlhsi ako 3 riadky. Emotikony, ktore usmernuju kontext su zlo.

Ludia hladaju nieco, co ich zaujme a sami chcu zaujat. Prirodzena vec. Je ohromny narast rozdelovania. Kazdy proti kazdemu. Nehladaju sa veci, ktore spajaju, ale ktore rozdeluju.
28.12.2020 - 13:28:59
07
bedo napísal:
No, tak zasa o tom, že "židoboľševické sprisahania" existujú, nepochybuje po VOSR už asi nikto. Len ich netreba hľadať za každým bukom. :P

Nechcelo sa mi to hľadať, ale tuhomáš, ešte aj nižšia ikona (lesser celebrity) slovenského zvyšku za hejslopákistanu splynovanej židovskej scény vo vysoko prokapi neolib propka plátku (konkrétne SMEtiach) si dala tú robotu a túto vec vyvrátila.
Samozrejme že ona má svoje politické (čítaj, ako je v SME v podstate aj vyžadované, antiľavicové) pohnútky a preto sa s niektorými jej vývodmi a výplachmi polemizovať dá, nič to ale nemení na tom, že hoci ruským židom mohla VOSR v x veciach vyhovovať (pokiaľ zrovna neboli z tých zazobanejších a s postavením, čo bol v Rusku pre žida docela big proubľem), ich zastúpenie v "strane a vláde" zodpovedalo ich percentíčku v populácii.
A to je Lev Trockij môj obľúbený výtržník. Lenže, môžem za žida rátať ateistu, ktorého proti jeho vôli krátko po narodení obrezali a celý tvorivý život podrezával vjetéfku pod riťou všetkému, čo v očiach slopenského klérofašíka je esenciou židovstva, teda jednak náboženstvu per se, dvak ošmekovskému (a aj každému inému) podnikošíctvu a treťjak aj veľkofinančníctvu?
(Technický poznámok: tuleň melie jidiš a ešte si aj uvádza ruskú národnosť :D)


Naposledy upravil tulenik dňa 28.12.2020 - 13:38:56, celkovo upravené 1 krát.

28.12.2020 - 13:33:12
01
Kua Tulen! To co si napisal znamena ano alebo nie?
28.12.2020 - 13:37:04
01
A kde mala byť odpoveď áno alebo nie?
28.12.2020 - 13:39:42
02
To co si sem dal, nie je clanok vysoko prokapi neolib propka a neviemco platok, ale blog.sme, kde v zasade moze dristat hocikto a takmer hocico, bez toho, ze by to preslo review a cenzurou zo strany poskytovatela blogu. Svoj blog tam maju aj Fico, Chmelar, ci Patrik Tkac.
28.12.2020 - 13:42:59
00
will: tulenik napisal, ze tazko mohlo byt nejake zidobolsevicke sprisahanie, ked Zidov perzekuovali aj v Rusku a prakticky nikde /v mocenskych strukturach/ nemali zastupenie.
28.12.2020 - 13:46:23
02
Ito v dnesnej dobe je strasne vela dostupnych informacii, ktorych autorom moze byt aj laik a ktory chce ziskat priazen okolia a internet dava moznost stat sa novinarom komukolvek.
28.12.2020 - 14:10:40
00
cokupit napísal:
@mailer personalu bude dost, je to len pichnutie do ramena, este primitivnejsie nez spravit si vyter z nosa, ktore si v UK robili kamionisti sami.
Budu to robit sestry, niekde tam bude schovany aj lekar (akykolvek okrem veterinara) keby si odpadol alebo mal blbe kecy.

https://www.health.gov.sk/Zdroje%3F/Sources/tlacove_spravy/covid-19/Strategia-ockovania-COVID-19.pdf
Limitujuci nebude personal, ale pocet vakcin a to, ze musis potom na mieste cakat na alergicke reakcie. Bude to ale urcite rychlejsie ako testovanie, najdlhsie bude trvat vypytovanie sa na alergie.

Cisla z toho PDF-ka: ma byt 79 vakcinacnych centier, ktore kazde by malo zaockovat cca 500 ludi denne. Cize teoreticky 39500 zaockovani. Kedze kazdy potrebuje 2 davky, tak 19750 osob denne / 592500 mesacne (ak ratam aj vikendy). Zaockovat sa chce dat 27% dospelej populacie, cize asi 1,2 milion ludi. V podstate za 2, resp. 3 mesiace hotovo. P.S.: ono tych 27% urcite stupne, ked ludia zistia, ze bez zaockovania ich ziadna krajina k sebe nepusti (oficialne zatial nic take nie je, ale dovolim si odhdanut, ze to tak bude).
28.12.2020 - 14:10:47
00
sledoval som teraz dáky web dezolátov,kde tvrdia,že sestra z usa,ktorá sa ako jedna z prvých očkovala a omdlela,čo sa následne vykomunikovalo,že jej prišlo zle z ihly - zomrela.
28.12.2020 - 14:13:58
00
Obetovala sa za záchranu ľudstva :P :fubar:
28.12.2020 - 14:36:11
00
A Krčméry neexistuje, je to hologram :)
28.12.2020 - 14:37:39
02
skorpion napísal:
Cisla z toho PDF-ka: ma byt 79 vakcinacnych centier, ktore kazde by malo zaockovat cca 500 ludi denne. Cize teoreticky 39500 zaockovani. Kedze kazdy potrebuje 2 davky, tak 19750 osob denne / 592500 mesacne (ak ratam aj vikendy). Zaockovat sa chce dat 27% dospelej populacie, cize asi 1,2 milion ludi. V podstate za 2, resp. 3 mesiace hotovo. P.S.: ono tych 27% urcite stupne, ked ludia zistia, ze bez zaockovania ich ziadna krajina k sebe nepusti (oficialne zatial nic take nie je, ale dovolim si odhdanut, ze to tak bude).


Za 2 - 3 mesiace hotovo. A dovtedy ešte zopár tisíc mrtvych /okolo 3 - 4 tisíc pri terajších stúpajúcich počtoch hospitalizovaných a narvanosti nemocníc/. Lebo dementi neobsedia už len 2 - 3 mesiace na riti ale stoja v radoch na Ag testy aby si mohli užívať hotelové ubytovanie, v radoch na vleky, ... Oni musia ,,žiť,, a iní musia vdaka tomu zomrieť. Hyenizmus v priamom prenose. Zaočkovaní už oslavujú, otvárajú drienkovicu, ...
28.12.2020 - 14:58:54
01
Bude to trvat este dlhsie ako 3 mesiace. Ale v horizonte pol roka uz by mala byt zaockovana vyznamna cast populacie - samozrejme, ak bude stihat vyroba a neobjavia sa nejake vyznamne neziaduce ucinky. Neberte ma v zlom. Vieme, ze to nejake mozu byt a to testovanie bolo na hrane (alebo aj za nou). Ale zatial vyzera, ze negativne ucinky nie su vyznamne a ideme do toho. Urcite, aj keby po vakcine umrel jeden zo 100 000 (co asi urcite nebude), tak stale to bude z dlhodobeho pohladu o 3 rady lepsie ako bez nej.
28.12.2020 - 15:24:55
23
keyboard_arrow_up