Vuk Hlavne kvalita vyrobkov bola uplne ina. Vyrobok sa posudzoval podla zivotnosti, opravitelnosti funkcie, nie podla toho s akym ziskom sa bude dat predat. Dnesna doba hovna prebaleneho za kompot ma unavuje. Ale nezil som za komanca dost dlho aby som to vedel objektivne porovnat. Kazdopadne z pohladu inziniera tehdajsie postupy davali viac zmysel.
06.01.2021 - 14:01:44
03
Hosť napísal:
To určite chodili by sme na stranicke schôdze a tam by sa to ničilo! Čo ty o tom môžeš vedieť.


Nebudem tu rozvijat OT, ak chces debatovat podme na pieskovisko a mozeme si spisat +- sam som zvedavy ako to dopadne. Bohuzial poznam vela ludi vratane mojich rodicov co povedali, ze keby v 89 videli ako budu vyzerat roky 2010+ tak s klucami strngat nepojdu.
06.01.2021 - 14:09:18
01
Kenai napísal:
Co ta na tom prekvapuje, vsade najdes timy inzinierov ktori venovali zovot vyvoju bicyklov a pozri temu canyon reklamacie napr.
Aj vedci maju dnes zviazane ruky ekonomikou a politikou. Prva otazka je kolko na tom firma pre ktoru to vyvijaju zarobi, nie ako to je ucinne riesenie. Dokonale riesenie zdarma nebude nikdy schvalene.


... a potom pozri tému výrobcov , inžinierov z firiem ako Liteville a Nicolai . A si úplne niekde inde ? .

Mne sa trosku len zdá , ale mám taký nepríjemný pocit , že hľadáš všade len problem neriešiteľných rozmerov . A ak ti niekto povie , že mame riešenie vyrukujes s “ nepriestrelnymi “ argumentami ako sa to predsa len nedá . Ak sa bojíš vakcíny vyrobenej rýchlo a “na kolene “ , chápem to . Prenechaj hrdinstvo inym a z dôležitosti tvojho “ bytia “ na zemeguli vyjdi z protiatómoveho krytu až keď bude bezpečno a ockuj sa ako pán posledný ... len prosim ta , nedávaj múdra z internetu a nepolemizuj s vedcom ako je tu tulenik . Robí s podobnými vecami cely život a nečerpá dáta z internetu po týždni googlenim . Máš názor , v poriadku , daj . No vzhľadom k povahe tvojho zamestnania si myslím , že si odborník v niečom inom . A virologia , epidemiológia , intenzivna medicina ani biomedicínsky výskum to nie je ...
06.01.2021 - 14:17:36
015
Kenai napísal:
Nebudem tu rozvijat OT, ak chces debatovat podme na pieskovisko a mozeme si spisat +- sam som zvedavy ako to dopadne. Bohuzial poznam vela ludi vratane mojich rodicov co povedali, ze keby v 89 videli ako budu vyzerat roky 2010+ tak s klucami strngat nepojdu.

No v písaní si ty majster aj o šrobikoch do predstavca dokážeš napísať román.
06.01.2021 - 14:33:42
08
Ramon1 napísal:
... a potom pozri tému výrobcov , inžinierov z firiem ako Liteville a Nicolai . A si úplne niekde inde 😎 .

Mne sa trosku len zdá , ale mám taký nepríjemný pocit , že hľadáš všade len problem neriešiteľných rozmerov . A ak ti niekto povie , že mame riešenie vyrukujes s “ nepriestrelnymi “ argumentami ako sa to predsa len nedá . Ak sa bojíš vakcíny vyrobenej rýchlo a “na kolene “ , chápem to . Prenechaj hrdinstvo inym a z dôležitosti tvojho “ bytia “ na zemeguli vyjdi z protiatómoveho krytu až keď bude bezpečno a ockuj sa ako pán posledný ... len prosim ta , nedávaj múdra z internetu a nepolemizuj s vedcom ako je tu tulenik . Robí s podobnými vecami cely život a nečerpá dáta z internetu po týždni googlenim . Máš názor , v poriadku , daj . No vzhľadom k povahe tvojho zamestnania si myslím , že si odborník v niečom inom . A virologia , epidemiológia , intenzivna medicina ani biomedicínsky výskum to nie je ...


Preco je pre tolko ludi tak nepredstavitelne, ze ja nepatrim k ziadnej skupine, nemam ziadnu, vieru a nijake presvedcenie. Proste sa riadim datami bez ohladu na ich povod a skupinu ktora ich prezentuje. Pre mna je dolezite ci su vierihodne a preukazatelne. A este sa riadim logikou bez emocii a tym, k comu ma zavery dovedu. Cize kauzalita je u mna opacna. Nesnazim sa doakzat vlastne presvedcenie, hladam argumenty, aby som si presvedcenie vytvoril.

Je mi jedno ci je niekto nezamestanay bezdomevec, alebo tulenik na kvalite jeho vyjadrenia to u mna nic neprida ani neuberie. Ak niekto potrebuje podlozit svoje tvrdenia titulom, alebo argumentom "robim s tym cely zivot", zjavne nie su jeho argumenty dost jednoznace a preukazatelne. Je to ako ked mi tu murar povie "ta stena je vymurovana dobre, verte mi, ja to robim cely zivot" A ty vytiahnes meter a je to 2cm do obluka na 4m. Miesto toho by mal vytiahnut meter a predomnou to premerat.
06.01.2021 - 14:41:00
03
...no šak dobre je vymurovaná....dobre= na trojku
06.01.2021 - 15:15:09
10
Kenai napísal:
Proste sa riadim datami bez ohladu na ich povod a skupinu ktora ich prezentuje. Pre mna je dolezite ci su vierihodne a preukazatelne. A este sa riadim logikou bez emocii a tym, k comu ma zavery dovedu.

Pises, ze sa riadis len datami a logikou bez emocii a tuto o trochu vyssie predvadzas vysoku skolu spomienkoveho optimizmu. Zavery, akoze v 'Cine je poriadok a kvalita bola za komunizmu vyssia' robis uplne z vody. Ozaj by som rad videl tie vierohodne data a logiku, ktorou si na to prisiel. Potom napises ze sa tie vyrobky posudzovali zivotnosti, opravitelnosti funkcie (uz len toto nema hlavu ani patu) a vzapati napises, ze si vlastne vtedy ani dostatocne dlho nezil, aby si to posudil. Kamosko, ty davas tak na frak logike a kritickemu mysleniu, ako malokto.
06.01.2021 - 15:18:29
015
Kenai napísal:
Ak niekto potrebuje podlozit svoje tvrdenia titulom, alebo argumentom "robim s tym cely zivot", zjavne nie su jeho argumenty dost jednoznace a preukazatelne. Je to ako ked mi tu murar povie "ta stena je vymurovana dobre, verte mi, ja to robim cely zivot" A ty vytiahnes meter a je to 2cm do obluka na 4m. Miesto toho by mal vytiahnut meter a predomnou to premerat.


Ved pises o sebe. Sam si pisal ze ty jediny vies, lebo tvoja zena robi bohvie co a ty si googlil a zistil nejaky zvast. Ani jeden konkretny fakt, odkaz, argument nic. Tak ukaz ako si meral, po veceroch s pivom v ruke...
06.01.2021 - 15:24:56
14
Volodja napísal:
Pises, ze sa riadis len datami a logikou bez emocii a tuto o trochu vyssie predvadzas vysoku skolu spomienkoveho optimizmu. Zavery, akoze v 'Cine je poriadok a kvalita bola za komunizmu vyssia' robis uplne z vody. Ozaj by som rad videl tie vierohodne data a logiku, ktorou si na to prisiel. Potom napises ze sa tie vyrobky posudzovali zivotnosti, opravitelnosti funkcie (uz len toto nema hlavu ani patu) a vzapati napises, ze si vlastne vtedy ani dostatocne dlho nezil, aby si to posudil. Kamosko, ty davas tak na frak logike a kritickemu mysleniu, ako malokto.


Ach jaj zase ma tlacite do OT. Tvoje tvrdenie ze sa neriadim datami je zaloznene na com okrem tovjho pocitu ? Som elektrotechnik skolu som absolvoval sice po pade komancu, ale na nasej skole bolo vybavenie a osnovy z dob tesly este aj po mojom odchode. Pracoval som na strojoch z tej ery, opravovla som stroje z tej ery, ucili ma byvali zamestanci tesly ktori navrhovali stroje v tej ere. Este stale vlastnim meraciu techiku z tej doby a ku kazdemu pristroju bol navod ako ho opravit s diagnostikou poruchy, sposobom rozobrania a schemou. Osciloskop z 84 mi funguje do dnes to iste milivoltmeter, skreslomer, generator zdroj. Kolko mi skapalo novych ani ratat nejdem. A to je len jeden priklad z mnohych. Urcite by ti to dalo koec ludi priklady z potravinovej vyroby, baliacich materialov...
Aby si ma nechytal za slovicka, nejdem porovnavat technicku vyspelost vyrobkov z 1984 a 2020 to by nebolo fer, ale na danu dobu bola kvalita uplne inde dnes je to o spotrebe.
06.01.2021 - 15:31:50
04
cokupit napísal:
Ved pises o sebe. Sam si pisal ze ty jediny vies, lebo tvoja zena robi bohvie co a ty si googlil a zistil nejaky zvast. Ani jeden konkretny fakt, odkaz, argument nic. Tak ukaz ako si meral, po veceroch s pivom v ruke...


Njn obcas ked chces vranam nieco vysvetlit musis sa uchylit ku krakaniu. Moja chyba mas pravdu. Je to vysledok flustracie z toho ze je jedno ako dobre nieco zdovodnis nikto to bez argumentu mam to od takehto alebo onoho co ked prdne voni po fialkach neberie vazne. Ale mas pravdu nemal som sa k tomu znizit. :doh:
06.01.2021 - 15:38:33
01
Syty hladnem neveri. Sikovny fyzicky lenivy biznisman bude kapitalizmus chvalit a ten kto tvrdo lopotil na zlievarni, dostal byt, detom vsetko do skoly, rekraciu, a po pade rezimu ho vystahovali a dostava almuznu bude hovorit opak.
Robotnik co chodi na latrinu bude 2 hviezdickovy hotel hodnotit lepsie ako bohac 5 hviezdickovy. Uplne logicke.
Ti ludia neriesia odkial sa vzal ich byt zadarmo ani ze niekto drie za minimalku v mraze na toho bohateho.
Je to zla ludska vlastnost.
06.01.2021 - 15:47:02
02
Nechces si radsej pisat s Blahom ? Urcite by ste si rozumeli.
06.01.2021 - 15:49:57
19
Kenai je vlastne trochu zdravsi a trochu lepsie prisposobeny kapitalizmu ... vuk
Logika a data a bez emocii. Len akosi z ich prispevkov tych emocii lezie docela dost
06.01.2021 - 15:51:30
04
Hosť napísal:
Syty hladnem neveri. Sikovny fyzicky lenivy biznisman bude kapitalizmus chvalit a ten kto tvrdo lopotil na zlievarni, dostal byt, detom vsetko do skoly, rekraciu, a po pade rezimu ho vystahovali a dostava almuznu bude hovorit opak.
Robotnik co chodi na latrinu bude 2 hviezdickovy hotel hodnotit lepsie ako bohac 5 hviezdickovy. Uplne logicke.
Ti ludia neriesia odkial sa vzal ich byt zadarmo ani ze niekto drie za minimalku v mraze na toho bohateho.
Je to zla ludska vlastnost.


K tomuto len tolko - https://youtu.be/TgG00Ei4uUQ
06.01.2021 - 15:53:32
23
Kenai napísal:
... Na to co napisem nemam jediny priamy dokaz, ale dam za to ruku do ohna. Mozete mi to otlct o hlavu, az to bude vseobecne znamy fakt..

Áno ty sa vždy riadis iba dátami a argumentujes vecne, bez emocii
06.01.2021 - 16:04:25
04
keyboard_arrow_up