krvny tlak 118/66 je v pohode?
cely tyzden sa citim nejaky malatny :/ teda okrem stredy ked som bol na bajku
08.01.2021 - 11:57:24
00
Prvá dávka mRNA v sebe, sú tam mobilné dáta zadarmo, odporúčam.

Akurát riešim, či post. COVIDovo mohol vzniknúť m. Crohn u chlapca.
08.01.2021 - 11:59:33
03
milos21 napísal:
Prvá dávka mRNA v sebe, sú tam mobilné dáta zadarmo, odporúčam.

Akurát riešim, či post. COVIDovo mohol vzniknúť m. Crohn u chlapca.


Ty sa mas, ty si dochtor.
Akurat nerozumiem tomuto, ze zdravotnici vahaju s ockovanim.
https://domov.sme.sk/c/22568696/zaujem-o-ockovanie-medzi-zdravotnikmi-rastie-ale-je-ich-malo.html

Aj ja by som chcel, ale napr. uz po dvoch dnoch im spadla registracna stranka.
Vcelku zatial logisticka parodia toto ockovanie.
Smrtelnici mozu akurat tak cakat /do leta ?/ a modlit sa.

No a na zaver odlahcim dost dobrou kresbou. Sneží.

Prílohy:

snezi_kovid.jpg
snezi_kovid.jpg 132.05 KiB thumb_up2thumb_down


Naposledy upravil simecek dňa 08.01.2021 - 13:04:12, celkovo upravené 1 krát.

08.01.2021 - 13:02:34
00
triki ma (z mojho pohladu vynimocne, ale to je na inu debatu) pravdu. Mozem sa ja socialne izolovat kolko chcem, ked mi poobede pridu domov dvaja prvostupnovi skolaci a zena, ktora uci aj prvy stupen. A ano, mozem si za to sam, v domacnosti mi ruska pripadaju mierne nefunkcne...

Takze ano, skoly maju byt podla mna, v rizikovych oblastiach ako je NR teraz a BA bude za dva tyzdne, zavrete komplet cele.
08.01.2021 - 13:03:49
10
Takto sa robia opatrenia a nie ako v nasom kapitalizme
Novi infikovani v Cine a hned uzavreli mesto, hned v zaciatku.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13986/255845#2478
08.01.2021 - 13:10:17
00
simecek - ako som zistil, tak vek nad 65 este neznamena, ze je clovek v 2.skupine na ockovanie. Treba byt totiz aj pacient. Tak si treba vybavit nejaky papier .... napriklad moja mama dochodkyna pacient nie je, tak bude az v 4.skupine spolu so mnou :(
a moj otec tiez >65 ma sice diabetes, no ockovat sa nechce dat.

--
II. vlna očkovania:
Začiatok očkovania: január 2021
V II. vlne očkovania budú zaočkované tieto skupiny osôb:

Pacienti v DSS – aplikácia vakcíny prostredníctvom mobilných tímov,
pacienti nad 65 rokov,
imobilní pacienti – vakcinácia zabezpečená mobilnými jednotkami,
onkologickí pacienti,
dialyzovaní pacienti – aplikácia priamo na hemodialyzačných centrách,
transplantovaní pacienti,
pacienti s biologickou liečbou,
pacienti s autoimunitnými ochoreniami,
pacienti s poruchou imunity, pokiaľ nie je kontraindikáciou ku podaniu vakcíny,
pacienti s diabetes mellitus,
pacienti s neurologickými závažnými chorobami – SM a pod…,
pacienti s kardiovaskulárnymi chorobami,
pacienti so závažnými psychiatrickými chorobami (vysoké riziko prenosu infekcie na ostatných),
ostatní pacienti s chronickými chorobami.
08.01.2021 - 13:22:35
01
vuk, nezabudni na základné pravidlo. To čo sa napíše, že sa v číne spravilo, neznamená, že sa v číne spravilo. Čína možno nie je severná kórea, ale je to proste svet chránený firewalmi
08.01.2021 - 13:22:52
05
Dětem po covidu-19 hrozí vzácný syndrom. V Česku už se objevily desítky případů
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/detem-po-covidu-hrozi-vazny-syndrom-v-cesku-uz-se-objevily-desitky-pripadu-136630
08.01.2021 - 13:59:31
00
https://sclabonia.sk/2021/01/matovicova-explozia-falosnej-negativity
08.01.2021 - 14:13:41
00
fokel napísal:
triki ma (z mojho pohladu vynimocne, ale to je na inu debatu) pravdu. Mozem sa ja socialne izolovat kolko chcem, ked mi poobede pridu domov dvaja prvostupnovi skolaci a zena, ktora uci aj prvy stupen. A ano, mozem si za to sam, v domacnosti mi ruska pripadaju mierne nefunkcne...

Takze ano, skoly maju byt podla mna, v rizikovych oblastiach ako je NR teraz a BA bude za dva tyzdne, zavrete komplet cele.


mam prvacku a skolkarku, ani raz od septembra sme nemali oznam, ze by bola nejaka karantena, jedina bola raz ucitelka pozitivna na celoslovenskom testovani, ale ina trieda....

skolkari a prvy stupen su svoja bublina, tam sa to tak nemiesa ako vyssie rocniky... si myslim ja osobne
takze by som to ako velkeho strasiaka nevidel.... samozrejme v naj naj rizikovych uzemiach , jasne aj skoly a skolky..


zato u zeny v praci, tam celu jesen, zimu bol niekto pozitivny, pred vianocami zavreli cele oddelenie.....
08.01.2021 - 14:14:16
01
jordi napísal:
skolkari a prvy stupen su svoja bublina, tam sa to tak nemiesa ako vyssie rocniky...


Toto ako fakt? Ty píšeš práve o tých deťoch ( napr skolkari ) ktorým musíš často aj 100x zdôrazňovať “nechytaj to, nedávaj si prsty do úst, nerob toto, nerob tamto” atd že oni sú práve ta bublina kde sa to nemieša a nešíri? :) ...čo občas vidím tak skolkari idu na dvor a tam sa to mieša hlava nehlava. Ok, nie je ich tak veľa ako napr deti v triedach druhého stupňa, ale myslím že sa to tam šíri v podstate rovnako...
08.01.2021 - 14:42:58
18
matt napísal:
Toto ako fakt? Ty píšeš práve o tých deťoch ( napr skolkari ) ktorým musíš často aj 100x zdôrazňovať “nechytaj to, nedávaj si prsty do úst, nerob toto, nerob tamto” atd že oni sú práve ta bublina kde sa to nemieša a nešíri? :) ...čo občas vidím tak skolkari idu na dvor a tam sa to mieša hlava nehlava. Ok, nie je ich tak veľa ako napr deti v triedach druhého stupňa, ale myslím že sa to tam šíri v podstate rovnako...

On to asi myslel tak, ze vacsinou su pokope jedna trieda, kdezto starsi ziaci sa miesaju viac.
08.01.2021 - 14:53:56
01
máš pravdu, je to iste riziková skupina. Však čo, nejako pracujeme aj zo škôlkárom doma. Ale zase a nnovu, je obrovský kvalitatívny rozdiel keď sa prvostupniar, konkrétne u nás tretiak, učí doma alebo v škole. Táto korona, nie len u nás ale všade na svete brutálnym spôsobom zamieša z úrovňou žiakov ... už teraz bol dade článok, že pri tvorbe maturít sa má zohľadňovať prebrané učivo a spôsob preberania ...
08.01.2021 - 14:54:09
02
Wladix napísal:
On to asi myslel tak, ze vacsinou su pokope jedna trieda, kdezto starsi ziaci sa miesaju viac.


Ja som pochopil ako to v podstate myslel...ale z môjho pohladu sú skolkari a žiaci prvého stupňa rovnako nekontrolovateľná skupina ako napr žiaci druhého stupňa kde do toho zasahujú ďalšie premenné.

Ako rovnako mame doma škôlkara, rovnako vidím ako mu kolektív prospieva a teší sa tam, ale ten kolektív aj keď je menší, tak myslím že “bezpečnejší” nie je aspoň čo sa týka šírenia/nešírenia :)
08.01.2021 - 15:01:01
00
Od Kenaiovych nostradamovskych vízii do reality ...

TA3 tlačovka : minister , vedci ...
08.01.2021 - 15:31:41
00
keyboard_arrow_up