So slobodou prichadza zodpovednost. Problem je, ze nikto nechce niest za svoje konanie alebo nekonanie zodpovednost. Tam to cele krachuje, Ked chcu ludia ukazovat na vladu, nedali, nezakazali, povolili, nepovedali... tak patria do kosiara a nemaju narok na ziadne slobody. Kto chce mat slobodu, musi mat aj zodpovednost.
31.01.2021 - 12:57:00
10
Vlada bude tiez niest za nieco zodpovednost ? :) Osobnu a hmotnu. Zacal by som odtial :P
31.01.2021 - 13:10:25
04
Tak to som napisal uz davno. Vlada je tiez zlozena len z obcanov. Len nasledny ich konania su zavaznejsie. Tym padom aj zodpovednost musi byt vyvodena doraznejsie. airenuestro.files.wordpress.com

Keby boli co k comu, uz davno by sa sami odsudili :-) Ale to by najskor museli aspon priznat chybu a to sa dnes nenosi.

Alebo trocha cerstvejsialekcia upload.wikimedia.org

Mam pocit ze v slovenskej historii nieco take chyba, potom niet co sa divit, ze tu mame vlady, ktore sa neboja nicoho.


Naposledy upravil Kenai dňa 31.01.2021 - 13:51:31, celkovo upravené 1 krát.

31.01.2021 - 13:39:10
00
double napísal:
Nech mala aj 50k mrtvych stale toto cislo je zanedbatelne vzhladom na pocet obyvatelov.

50k mrtvych (presnejsie 47 tisic mrtvych podla) bol odhad k marcu 2020. Cely Wuchan aj s okolitym regionom ma 19 milionov obyvatelov. Naozaj si myslite, ze je nizke cislo k poctu obyvatelov a ze Cina covid zvlada na vybornu?
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3069484-fronty-u-krematorii-ve-wu-chanu-podle-medii-je-pocet-mrtvych-vyrazne-vyssi-nez-tvrdi

double napísal:
Na jednej strane chceme mat slobodu na druhej strane tu potom mame Lsns ,bukovskeho a ine individua ktore do znacnej miery ovplyvnuju zmyslanie ludi chybnym smerom.

LSNS by rada poslala niektore mensiny do pracovnych taborov, alebo rovno vyhladila. Nastastie existuje v demokracii silny obciansky hlas, ktory nic take nedopusti. Cina robi nutene prace, ci rovno vyhladzovanie, Ujguroch, Tibetanoch, Falun Gong ci politickych odporcoch.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rozhovor-ethan-gutmann-jatka-cina-odebirani-organu-falun-gong-ujgurove-zprava_1806221100_hm
31.01.2021 - 13:48:04
01
Volodja Ano, len vies aky je rozdiel medzi terorisom a bojovnikom za slobodu ? V tom ktorej strany sa opytas. A vojna proti terorizmu je predsa to co tu uz roky vedieme. Alebo len bojujeme proti odporcom a kritikom rezimu ?
31.01.2021 - 13:59:41
02
VolodjaJa mam ine myslenie. Posluchaj a postareme sa o teba aj ked ti zamedzime byt bohatsi ako spodna vrstva. Budes makat na ostatnych bez naroku na odmenu. Neplac, ved sa o teba postrame. Su ludia co chcu slobodu, kde u zvierat, ak ich vypustime do prirody, silnejsie jedince budu s velkou namahou prezivat, privlastnenim si prirodnych zdrojov a na slabsich neostane, niekde umrznu a zomru od hladu. Su aj ludia co chcu stereotyp zadarmo pracovat s garanciou prezitia. Ked viem ze mam do poobedia obrusit 400 kusov, tak viem co ma caka. Ak vsak pride za mou sef a povie, ostatni spravili za smenu len 200 a ty za pol smeny 400, tak som sa rozhodol, kvoli svojmu obohateniu a jachte na mori ta zodrat a dnes spravis 800 a ja pojdem kvoli tomu na invalidku.


Naposledy upravil Hosť dňa 31.01.2021 - 14:35:34, celkovo upravené 2 krát.

31.01.2021 - 14:12:47
00
Príloha:
145037113_1889784044531772_8003349422042587329_n.jpg
145037113_1889784044531772_8003349422042587329_n.jpg 108.36 KiB thumb_up0thumb_down

31.01.2021 - 14:13:44
01
double napísal:
Nech mala aj 50k mrtvych stale toto cislo je zanedbatelne vzhladom na pocet obyvatelov.
Co sa tyka ludskych obeti tak tie demokracia minimalne z pohladu boji proti virusu ma.ovela viac. Je to tym ze ludia si myslia ze mozu vsetko. Na jednej strane chceme mat slobodu na druhej strane tu potom mame Lsns ,bukovskeho a ine individua ktore do znacnej miery ovplyvnuju zmyslanie ludi chybnym smerom. Zato ze mam ale lavicove zmyslanie neznamena to zeby som za nejaky totalitny rezim. Proste len si myslim ze ludom nemoze byt dovolene vsetko a musia byt nejak obmedzovany alebo trestani za dokazene chyby. Osobne mam rad soc demokraciu sev.krajin no pochopil som ze pri mentalite Slovakov to nieje mozne.


Zle si pochopil ten článok. 47 000 úmrtí mal len samotný 11 miliónový Wu-chan - jedno z 15 obrovských a x dalších veľkých ohnísk pred rokom v číne. A ty si dobre ľavicovo zmýšľajúci - ostatným nesmie byť všetko dovolené a ty si ideš cez pandémiu na dovolenku do Álp - európskeho epicentra v Taliansku. Pochybujem že drístaním tu dookola o uskromnovaní sa presvedčíš všetkých aby tam nešli, že tam budeš potom sám a nenakazíš sa. :D

Podľa predvčerajšej tlačovky sa u nás výraznejšie zlepšila situácia oproti susedným krajinám. Pritom v česku klasol počet hospitalizovaných o 25 % - u nás stúpol o 15 %. Oni majú dnes v nemocniciach 2750, my 3550 ľudí /na počet obyvateľov/. U nich je PCR pozitivita za posledné dva týždne 28 %, u nás 15 % - podľa tohto ,,objektívneho,, ukazovateľa zvaného testovanie sme zhodnotili to výraznejšie zlepšenie situácie u nás oproti susedom.

https://www1.pluska.sk/regiony/sialenstvo-snine-toto-prekracuje-hranice-zdraveho-rozumu-ludia-umieraju-oni?itm_site=centrum&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_area=top_vyber&itm_position=5
31.01.2021 - 14:29:50
01
Ramon1 napísal:
2 hodiny 10 minút ... 🤦‍♂️ . Vážne sa nájde pacient, čo to dá celé ?

Pozrel som to celé.
Ramon1 o Vás ako "odborníkovi" by som predpokladal, že s tým nebudete mať problém :)
31.01.2021 - 19:49:08
01
Z reakcii ludi som pochopil ze tam pojdem aj tento.rok a samozrejme uz sa stym chvalit nikde nebudem...proste snazit sa nieco robit inak a presviedcat neustale ludi sa neoplati. Treba byt socialny demokrat na.styl fica dat ludom 20 eur a zaroven 200eur im zobrat takbaby otom nevedeli. Este Vam budu dakovat.
Skoda len tych dalsi generacii co tu budu musiet zachranovat palnetu a zit zrejme inak ako dnesna generacia.
31.01.2021 - 20:09:12
12
Vam uz neskutocne *****. Toto sa uz vobec neda citat. Len neviem kde budem brat informacie o tom co mozem a co nie, len citat noviny alebo pozerat spravy odmietam
31.01.2021 - 20:18:23
03
ani ja neviem kde mam brat info o tom co sa moze. dnes som sa dozvedel len nahodou ze mame dovolene navstevy pribuznych. ale ci len v ramci okresu som sa uz nedozvedel :-D
31.01.2021 - 20:42:31
00
Tu mas vyhlasky, mozes studovat
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4078:vyhlaky-uvz-sr&catid=223:uradna-tabua&Itemid=144
31.01.2021 - 21:29:43
01
Dredd napísal:
Európska únia je založená na voľnom pohybe kapitálu, tovarov, služieb a pracovných síl...

Uniklo ti, že Srbi ani Ukrajinci nie sú členmi EU a práve oni deformujú pracovný trh. Bulhari a Rumuni sú OK, ale oni už legálne pracujú na západe.
Prečo Británia odišla z EU? Ľuďom sa nepáčilo, že sem chodili voľne utečenci z východnej Európy. Pracovníci z tretích krajín vrátane Commonwealth musia spĺňať relatívne prísne podmienky, rubbish z východnej Európy sem chodil voľne a ku*vil cenu práce. Smer pritiahol vďaka dotáciám investorov a keď sa prišlo na to, že Slováci ani Rumuni už za tie peniaze nie sú ochotní robiť, pustili na trh Srbov a Ukrajincov. A to je choré.
Nech na Slovensko chodia. Ale musia byť kvalifikovaní a zarábať viac ako je priemer v danom odbore. Aby boli pre krajinu prínosom a nedeformovali cenu práce.
31.01.2021 - 22:57:53
15
lapaloma napísal:
Vam uz neskutocne *****. Toto sa uz vobec neda citat. Len neviem kde budem brat informacie o tom co mozem a co nie, len citat noviny alebo pozerat spravy odmietam


Ale klidek, Pali :D piatok, sobotu aj nedelu som trajdal kade tade, obchody, obedy, kolobezka, 3x bike na hradzi mimo okres a aj v Karpatoch... a ani jediny raz ziadna policajna kontrola, policajtov som vlastne videl len jeden krat na Racianskej.
31.01.2021 - 23:34:35
00
keyboard_arrow_up