Hosť napísal:
Možno mal na mysli dobu vzniku novej mutácie + dobu jej rozšírenia na podiel radovo desiatok percent zo 100, nachádzajúcej sa aktuálne medzi miliónmi ľudí. To že trvá niekolko mesiacov.

Väčšina tých miliónov mutácií to totiž ani nedá. Čiže v priemere je tento čas skoro nekonečný :D
Pritom ide v zásade o úplnú náhodu (kto koho a či oprská).
04.02.2021 - 11:56:20
01
Cim volnejsi priebeh nechame virusu, tym viac agresivnejsich mutacii hrozi. Cim sa viac izolujeme, tym viac sa snazi virus prisposobit, aby nezabil svojho hostitela. Toto som viackrat pocul vo videach od epidemiologov. Je to prirodou tak naprogramovane ak neustale skace z jedneho na druheho a z toho na dalsieho, co nema protilatky, v kratkej dobe, nemusi az tak dbat, aby ho nezabil. Inak bdie a snazi sa prezit, aby druh nevyhynul.
04.02.2021 - 12:59:42
01
A len tak mimochodom: Ak aj upravia vakcinu na novu mutaciu virusu, dokazu zmenit rozbehnutu vyrobu v linkach zo dna na den, nova vakcina by podla GCP mala ist znova do klinickeho skusania.
Ak pojde oneskori sa to o mesiace ak nepojde .... no neviem co je horsie.
04.02.2021 - 13:10:22
00
cez vikend este sposob ala "plosne testovanie" no od pondelka budeme mat v meste 8 stalych odbernych miest. cize to testovanie vsetkych do nekonecna asi myslia smrtelne vazne.

a preco sa vlastne na automat nepreslo hned na zaciatku roka? v opatreniach je prisnejsi ako to co tu mame uz mesiac.


Naposledy upravil Gusto0 dňa 04.02.2021 - 13:36:07, celkovo upravené 1 krát.

04.02.2021 - 13:35:05
00
Vuk virus pravdepodobne nevie, ze sme izolovani, jemu to je srdecne jedno. Netreba si mylit selekcny tlak s cielavedomym konanim.
04.02.2021 - 13:36:00
03
Kenai napísal:
A len tak mimochodom: Ak aj upravia vakcinu na novu mutaciu virusu, dokazu zmenit rozbehnutu vyrobu v linkach zo dna na den, nova vakcina by podla GCP mala ist znova do klinickeho skusania.
Ak pojde oneskori sa to o mesiace ak nepojde .... no neviem co je horsie.

Vlastne tvrdíš, že vakcíny na sezónnu chrípku musia prechádzať full testom.
Lenže nemusia.
04.02.2021 - 13:48:21
03
U zvierat sa virus siri, lebo nevedia ze existuje nieco od coho sa mozu nakazit. Clovek to vie, ale na rozdiel od zvierat sa nesnazi prezit. Niektory pluje na klucky, aby sa dalsi nakazili, ini sa opijaju v skupine ludi, dalsi nezavrie fabriku, ked ma polovicu nakazenych a neustale pribudaju dalsi nakazeni a kolabuju nemocnice. Peniaze su prenho viac. Dalsi si postavia rebrik a idu sledovat spolu futbal spoza muru stadiona a mrznu pri pive na terase, spievaju v kostole lebo by mali hriech, ak by tam nesli, aj ked vedie ze mozu niekoho nakazit. Kto sa modli na rohoch synagog, aby ich vsetci videli, tito dostali svoju odmenu uz na zemi. (Mt6.5) Silno veriaci asi veria, ze Pan Boh sa o nich postara. Ano postara, ale len o dusu, telo necha dusit sa na ventilatore alebo nakazia dalsieho. Sv Damjan opatroval malomocnych a sam na to umrel. Emocie, emocie, emocie. Len clovek dokaze pachat zlo.

blackseal, vsak som pisal ze je to v prirode naprogramovane, virus nema rozum. evolucia prebieha aj u virusu.
04.02.2021 - 13:48:37
01
Vuk a tisice € zarabajucich ITckarov si kde zabudol?
04.02.2021 - 13:53:03
01
tulenik napísal:
Vlastne tvrdíš, že vakcíny na sezónnu chrípku musia prechádzať full testom...


Ja viem ze nemusia a aj si myslim ze je to chyba. Odhliadnuc od toho tu hovorime o rna vakcine. Ak takuto zmenu nepovazujeme za dost signifikantnu na opatovne klinicke skusanie, tak potom nemusime RNA vakciny testovat vobec. Myslim ze chapes kam tym mierim. Tu sa netestuju vedlajsie ucinky adjuvantov ako by sa mali testovat u konvencnych vakcin. Ale je to jedno, lebo metodika ako sa testuju vakciny je do velkej miery nic nehovoriaca z hladiska neziaducich ucinkov.

Ale paci sam mi tovja metodika odpovedi, reagujes len na to co je nepodstane a klucovim otazkam sa vyhybas. Trocha ako ficko na tlacovke, "Dalsiiu otazku prosim ...."

Cize v tovjom style aby bola zrejma uroven komunikacie:
tulenik napísal:
Vlastne tvrdíš, že vakcíny na sezónnu chrípku musia prechádzať full testom...

Netvrdim!
04.02.2021 - 13:55:15
00
Vuk vírus nielenže nemá mozočok, ale ani nežije, rovnako ako príroda nevie programovať. Je za tým len prostý fakt, že aby sa dostal na ďalšieho, musí ho niekto oprskať. Dá sa to prirovnať k tomu, že aby ťa konečne už niekto ukameňoval, musí najprv zdvihnúť kameň a potom ho hodiť. Vírus je ten kameň. A prosté fyzikálne vlastnosti (hmotnosť, hybnosť, moment zotrvačnosti, gravitačné pôsobenie etc.) do kameňovania prehovárajúce asi nikto neprogramoval, že? (Prečo sa mi zasa vybavil Život Briana?)
Mimochodom selekčný tlak vždy smeruje k parazitovi čo si nezabije hostoteľa, bez ohľadu na izoláciu či neizoláciu. Takému HIV sa to tiež medzičasom celkom podarilo (aj keď tam je obdivuhodné, že asi prvý týpek, čo mal v GB HIV, Terence Higgins, je 40 rokov po smrti, zatiaľ čo jeho frajer stále žije.
Kenai ... alebo je to tým, že zareagujem na novú pitxovinu, čo niekto hodí, a už si nevšímam miliónkrát zbytočne rozoberané opakujúce sa topics. Že?
Ad "vedľajšie účinky adjuvantov ktoré by sa mali" - mi fakt skús ukázať, aký nový adjuvant sa začal používať za posledných 20+ rokov (akože... pri DLHOM hľadaní MOŽNO nájdeš, ale používajú sa desaťročiami overené a proven safe, práve aby s tým bola čo najmenšia *****).


Naposledy upravil tulenik dňa 04.02.2021 - 14:01:51, celkovo upravené 1 krát.

04.02.2021 - 14:00:00
02
Hosť napísal:
U zvierat sa virus siri, lebo nevedia ze existuje nieco od coho sa mozu nakazit. Clovek to vie, ale na rozdiel od zvierat sa nesnazi prezit. Niektory pluje na klucky, aby sa dalsi nakazili, ini sa opijaju v skupine ludi, dalsi nezavrie fabriku, ked ma polovicu nakazenych a neustale pribudaju dalsi nakazeni a kolabuju nemocnice. Peniaze su prenho viac. Dalsi si postavia rebrik a idu sledovat spolu futbal spoza muru stadiona a mrznu pri pive na terase, spievaju v kostole lebo by mali hriech, ak by tam nesli, aj ked vedie ze mozu niekoho nakazit. Kto sa modli na rohoch synagog, aby ich vsetci videli, tito dostali svoju odmenu uz na zemi. (Mt6.5) Silno veriaci asi veria, ze Pan Boh sa o nich postara. Ano postara, ale len o dusu, telo necha dusit sa na ventilatore alebo nakazia dalsieho. Sv Damjan opatroval malomocnych a sam na to umrel. Emocie, emocie, emocie. Len clovek dokaze pachat zlo.

blackseal, vsak som pisal ze je to v prirode naprogramovane, virus nema rozum. evolucia prebieha aj u virusu.



To je len nasledok toho co som uz nikde pisal, okaslali sme prirodzeny vyber. Takto sa to prejavuje okrem ineho. Neprezivaju najsilnejsi, najmudrejsi, najsikovnejsi, prezivaju ti ktorych system chrani.
04.02.2021 - 14:00:47
02
tulenik napísal:
používajú sa desaťročiami overené a proven safe.


Tak aj ja uz reagujem iba na novu pitxovinu ktoru hodis. Ukaz mi tu studiu kde sa tie adjuvanty hodnoverne za tych 20 rokov aspon raz otestovali a boli
proven safe
04.02.2021 - 14:05:45
01
tulenik, ale to viem, preskoci za pomoci oprskania a tam ak ma podu na sirenie sa rozsiri a vsetky jedince sa rozne rozsiria a preskakuju prskanim na dalsich, ak skoci na odolneho preziju len niektore jedince a taky ked prskne na tretieho, tak ma ine vyselektovane kusy. Viem ze virus sa snaci dostat do bunky a zmenit jej geneticku informaciu a aby mal moznost pre reprodukciu. Kazdy mame inu cytoplazmu. Cim viac ludi bude oprskanych, tym viac mutacii.
04.02.2021 - 14:19:59
01
takže logicky, ak ľudia prestanú prskať nezmysly tak bude dobre (a nie len pri korone)
04.02.2021 - 14:23:45
06
Radsej budem verit co sa tyka virusov, Krcmerymu, Palkovicovi, Flegrovi, Sabakovi, Pekovej, Bakosovi, Klempovi, Cekanovi, Jarcuskovi, Vallovi, Ciamporovi, aj Kulkovskemu, kvoli jeho empatii k pacientom... nez tu na fore lekarom, roznym 26 rocnym obvodackam, bratislavskemu pediatrovi( co si mysli ze treba dat deti spolu, ako pri kiahnach,), lekarke co kazde dat dole ruska, Bukovskemu, lekarnikom, koznym lekarom, zachranarom.. Krajci je tiez anesteziolog. Zaloudik je sice onkolog ale poslanec ziskuchtivec co poklada umrtia za beznu vec, na rozdiel od sestricky, ktora zazila prve umrtie po 6 rokoch sluzby.
Ak zacnem mat pocit, ze vyjadrenie odbornika zacinaju zavanat zachranou ekonomiky, tak tie vyjadrenia neberiem ako podstatne. (bud ekonomika, alebo sirenie virusu, oboje spolu nejde dohromady) Kazda jedna vynimka znamena sirenie virusu.
Uz tu nedavno bolo video, aku karantenu maju v Sanghaji.


Naposledy upravil Hosť dňa 04.02.2021 - 18:38:10, celkovo upravené 1 krát.

04.02.2021 - 14:56:44
01
keyboard_arrow_up