Hack3r napísal:
aj ty mas pravo na nazor samozrejme a nikto ti ho neberie. ak by ti zomrela mama na covid, alebo sestra, brat, ujo, teta, alebo by mali tazke priznaky a lezali na kysliku v umelom spanku, tak ver tomu ze by si mal pohlad na vakcinaciu iny.

Samozrejme súhlasím s tebou.
Ale ani to by nebol dôvod sa ihneď ako mladý, zdravý športovec trepať na očkovanie.
Nikdy som nebol proti očkovaniu a aj som sa sám očkoval doma proti chrípke minulú jeseň, ale človek ak ide na očkovanie, mal by si to sám sebe zdôvodniť.
A strach nie je dôvod.
Máš učiteľov, lekárov, ktorí sa tomu zrejme nevyhnú, ale je aj plno ľudí bývajúcich samo, ktorí nevidia rodičov celý rok, sú mladí, športujú.
Okrem toho mám veľkú dilemu, či dobre urobili /ale je to ich vec/ tí, ktorí to prekonali a mali vysoké protilátky.
Veď aj ty uznáš, že vakcína v globále nemôže vytvárať vyššie protilátky ako skutočná prekonaná choroba.
Komu sa nevytvorili po Covide, nevytvoria sa mu ani po vakcíne aj keby sa postavil na hlavu. Tak to totiž je.
Na chrípku ti to predpíše obvoďák ktorý pozná zdravotný stav a na Covid? Koľko ľudí je po transplantácií, ktorí užívajú napr. imunosupresíva, ktorým sa proste protilátky buď tvoriť nebudú, alebo v nedostatočnom množstve.
No, každopádne škatuľkovanie tu v tomto prípade nemá miesto rovnako ako dávanie všetkých ľudí do 2 skupín: 1. uvedomelí a 2. antivaxeri.
Je demokracia, nech si každý robí čo chce, pokiaľ neporušuje zákon.
Fakt je, že to tu doniesli tí "bohatší" /kde sa predpokladá že sú aj uvedomelejší/, hoci častokrát je opak pravdou.
Verím, že aj na jeseň to tu zas navláčia pracháči z exotických krajín. Tí, ktorí sa očkovať nedajú podľa mňa ani moc necestujú.
No, trochu som si rozcvičil 10 prstov, idem makať.
:-)
26.05.2021 - 09:11:13
00
vidíte, to mi nenapadlo ... už vyše týždňa mám problém so svalmi od krku až po lopatku, nie som seknutý len to proste celé bolí .... môže za to očkovanie astrou určite ... síce sa to prejavilo po cca mesiaci ale určite za to môže ono
26.05.2021 - 09:16:46
01
Bohaci znicili zivot uvedomelemu pracujucemu ludu :lol:
26.05.2021 - 09:18:38
00
darebak napísal:
Bohaci znicili zivot uvedomelemu pracujucemu ludu :lol:


:D :D :D :D :D :D :D
To nevieš, že boháči sa najviac boja o svoje životy? Lebo nákladiak s majetkom som ešte v pohrebnom sprievode nevidel :D :D :D :D
26.05.2021 - 09:34:10
00
Hosť napísal:
Samozrejme súhlasím s tebou.
Ale ani to by nebol dôvod sa ihneď ako mladý, zdravý športovec trepať na očkovanie.
Nikdy som nebol proti očkovaniu a aj som sa sám očkoval doma proti chrípke minulú jeseň, ale človek ak ide na očkovanie, mal by si to sám sebe zdôvodniť.
A strach nie je dôvod.
Máš učiteľov, lekárov, ktorí sa tomu zrejme nevyhnú, ale je aj plno ľudí bývajúcich samo, ktorí nevidia rodičov celý rok, sú mladí, športujú.
Okrem toho mám veľkú dilemu, či dobre urobili /ale je to ich vec/ tí, ktorí to prekonali a mali vysoké protilátky.
Veď aj ty uznáš, že vakcína v globále nemôže vytvárať vyššie protilátky ako skutočná prekonaná choroba.
Komu sa nevytvorili po Covide, nevytvoria sa mu ani po vakcíne aj keby sa postavil na hlavu. Tak to totiž je.
Na chrípku ti to predpíše obvoďák ktorý pozná zdravotný stav a na Covid? Koľko ľudí je po transplantácií, ktorí užívajú napr. imunosupresíva, ktorým sa proste protilátky buď tvoriť nebudú, alebo v nedostatočnom množstve.
No, každopádne škatuľkovanie tu v tomto prípade nemá miesto rovnako ako dávanie všetkých ľudí do 2 skupín: 1. uvedomelí a 2. antivaxeri.
Je demokracia, nech si každý robí čo chce, pokiaľ neporušuje zákon.
Fakt je, že to tu doniesli tí "bohatší" /kde sa predpokladá že sú aj uvedomelejší/, hoci častokrát je opak pravdou.
Verím, že aj na jeseň to tu zas navláčia pracháči z exotických krajín. Tí, ktorí sa očkovať nedajú podľa mňa ani moc necestujú.
No, trochu som si rozcvičil 10 prstov, idem makať.
:-)



Myslis, ze ked das za znoskou uplnych bludov, hluposti a cirej tupoty smajlik, bude to posobit lepsie?
26.05.2021 - 09:59:36
26
ved v dalsom prispevky pocty smajlikov dokompenzoval
26.05.2021 - 10:04:33
01
Hosť napísal:
Samozrejme súhlasím s tebou.
Ale ani to by nebol dôvod sa ihneď ako mladý, zdravý športovec trepať na očkovanie.
Nikdy som nebol proti očkovaniu a aj som sa sám očkoval doma proti chrípke minulú jeseň, ale človek ak ide na očkovanie, mal by si to sám sebe zdôvodniť.
A strach nie je dôvod.
...

Ak sa smiem spytat, aky bol ten dovod na ockovanie proti chripke?

"Veď aj ty uznáš, že vakcína v globále nemôže vytvárať vyššie protilátky ako skutočná prekonaná choroba."
Nie je to celkom pravda. Snazis sa logicky vysvetlit nieco, o com nemas prislusne znalosti. Logika bez hlbsich vedomosti tiez nepredpoklada, ze 500tonovy objekt poleti, ale A380 to zvlada obstojne.
26.05.2021 - 10:05:22
112
Hosť napísal:
Ale ani to by nebol dôvod sa ihneď ako mladý, zdravý športovec trepať na očkovanie.

Ja len nechapem, kde beries tu odvahu tvrdit, ze ked si mlady, zdravy sportovec, ze si nesmrtelny. Pocas posledneho roka bola tato dogma uz tolko krat vyvratena a ty si aj tak ides svoje.

A takisto nesuhlasim s tvrdenim, ze strach nie je dovod. Co ine ako strach vedie k opatrnosti? A to sa nemusime bavit len o COVIDe a inych chorobach.
26.05.2021 - 10:41:11
07
Vidím, že je tu s vami kopec srandy. Čo už, musel som trochu poštekliť zarytých zástancov.
1. o moje znalosti sa tu kolega vyššie báť nemusí, myslím, že je to práve on, ktorý nemá o ničom ani páru.
2. znôžka blbostí to je pre človeka iba v bode 1.
3. dôvod na očkovanie proti chrípke? to si nechám pre seba.
4. vakcína v globále môže vytvárať vyššie protilátky ako Covid, ale iba v globále, ja som myslel globál so zreteľom na jednotlivcov.
Samozrejme že 3 mil. očkovaných má DOKOPY vyššie protilátky ako XY násobne menej nakazených. Ak to berieš na jednotlivcov, ten bude mať vyššie po prekonaní ako po zaočkovaní.
5. S tým XY tonovým kolosom si úplne mimo.
26.05.2021 - 10:50:32
00
si teda vyargumentoval...v podobnom duchu sa da reagovat rovnako (si úplne mimo)
26.05.2021 - 10:56:12
03
Hosť napísal:
Ale ani to by nebol dôvod sa ihneď ako mladý, zdravý športovec trepať na očkovanie.

Keď Marco Rossi v decembri cestoval na juniorské majstrovstvá sveta, vedel, že s rakúskym tímom ho proti favoritom nečaká nič ľahké. Nemohol však tušiť, že len samotným štartom na turnaji sa vystaví riziku, ktoré ho mohlo stáť život.
Rossi je dlhodobo považovaný za najväčší rakúsky talent od Thomasa Vaneka a na MS mal byť najväčšou hviezdou svojho tímu. V kanadskej juniorskej lige OHL nazbieral vo svojej poslednej sezóne 120 bodov a stal sa prvým hráčom európskeho pôvodu od Stana Mikitu v roku 1959, ktorý vyhral bodovanie tejto súťaže.
Očakávalo sa, že po MS zabojuje o miesto v Minnesote, ktorá si ho v letnom drafte vybrala z 9. miesta. Namiesto toho však počas celého turnaja cítil únavu, ktorú si nevedel vysvetliť. „Bol som na ľade 10 až 15 sekúnd a už som nevládal,“ povedal pre Ottawa Sun.
Rossi odvtedy nenastúpil na žiaden zápas, čo sa neskôr ukázalo ako veľké šťastie. Jeho príbeh je presvedčivým dôkazom, že covid nie je chrípočka a môže zmeniť život aj mladému a trénovanému športovcovi.
Rakúšan ho v uplynulých dňoch po prvý raz rozsiahlejšie vyrozprával pre zámorské médiá.
Šťastný, že žije. 19-ročný talent prekonal ochorenie v novembri, keď sa v úvode sezóny rozohrával vo švajčiarskom Zürichu. S vidinou šance ukázať sa na juniorských MS sa potom zrejme priskoro vrátil na ľad a covid mu spôsobil myokarditídu, teda zápal srdcového svalu.
Zistili to až lekári v Minnesote, ktorá ho po MS pozvala do prípravného kempu. „Doktori mi povedali, že ak by som odohral ešte jeden ďalší zápas, mohlo to skončiť úplne inak. Som šťastný, že žijem,“ povedal Rossi pre The Athletic.
Závažná diagnóza môže viesť až k zlyhaniu srdca. Vyľakaný Rossi najskôr zostal v Amerike so spomenutým krajanom Vanekom a chodil od lekára k lekárovi. Napokon sa po troch týždňoch vrátil do Rakúska a prežíval najhoršie dni svojho života.
„Vždy, keď som si večer líhal, bál som sa, že sa ráno už neprebudím. Pred spaním som býval smutný a plakal, pretože som sa toho desil. Vravieval som rodičom: ‚Mohli by ste zostať pri mojej posteli, až pokým nezaspím?‘ Ráno som bol vždy šťastný, že som sa prebudil,“ opisoval Rossi.
Okrem strachu o život prežíval niekoľko mesiacov aj sústavnú únavu. Táto skúsenosť zmenila jeho pohľad na pandémiu, keďže hokejista na začiatku sám patril k tým, ktorí ju zľahčovali.
„Na začiatku som si myslel, že covid nezasahuje mladých ľudí a športovcov a že ho nemôžem dostať – a ak už áno, tak budem v poriadku,“ povedal pre Ottawa Sun.
Nejasná budúcnosť. Rossi bol podľa svojich slov vždy zvyknutý tvrdo trénovať a pridávať si, no podľa vlastných slov niekoľko mesiacov len presedel na gauči. Hoci sa už teraz cíti lepšie, povolené má stále len vychádzky a nenáročný tréning.


Plus napriklad nas plavec Klobučník a desiatky mladých vrcholových športovcov po celom svete, pre ktorých má Covid vážne následky niekoľko mesiacov po relatívne ľahkom priebehu. Nehovoriac o tom, ze za to, ked sa niekto prejde par krat tyzdenne na bajku, po ktorom scucne par piviek, sa hned moze povazovat za trenovaneho sportovca. A ani nemluvne kamo o takych ako ty, co sa premavaju na elektrobajku ;) :)
26.05.2021 - 11:25:52
08
Názory sú irelevantné.....dôležité sú čísla.

Prílohy:

cs.jpg
cs.jpg 75.5 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2021 - 11:29:14
00
Tato statistika nehovori nic o "dlhom" Covide. A tych pripadov je dost vela a prave aj u mladych.

P.S. V tejto teme sa fakt koncentruju vsetci dezolati... :(
26.05.2021 - 11:31:59
01
Hosť napísal:
Vidím, že je tu s vami kopec srandy. Čo už, musel som trochu poštekliť zarytých zástancov.
1. o moje znalosti sa tu kolega vyššie báť nemusí, myslím, že je to práve on, ktorý nemá o ničom ani páru.
2. znôžka blbostí to je pre človeka iba v bode 1.
3. dôvod na očkovanie proti chrípke? to si nechám pre seba.
4. vakcína v globále môže vytvárať vyššie protilátky ako Covid, ale iba v globále, ja som myslel globál so zreteľom na jednotlivcov.
Samozrejme že 3 mil. očkovaných má DOKOPY vyššie protilátky ako XY násobne menej nakazených. Ak to berieš na jednotlivcov, ten bude mať vyššie po prekonaní ako po zaočkovaní.
5. S tým XY tonovým kolosom si úplne mimo.


hned vidno kto je blazon a kto lietadlo ...
26.05.2021 - 11:31:59
00
Kolega vyššie si myslí, že jediný šport je cyklistika :-). 15 rokov som aktívne denne športoval. Mám viac kg nadvíhané ako ty km najazdené, bez urážky. Ak by som si nezaložil rodinku, tak pokračujem.
Chlapi, očkujte sa v čo najvyššom počte, je to dobré aj pre dezolátov /antivaxerov/.
26.05.2021 - 11:53:46
02
keyboard_arrow_up