ivan Nebuď smiešny. Ľudia chodili do prírody len preto, že sa nedalo do obchoďáku...
07.09.2021 - 12:44:07
02
na homeoffice som bars neschudol teda :D, konkretne som pribral asi 8kg :D
07.09.2021 - 15:51:13
00
no sak toto :D upevnovat zdravie v lockdowne na HO a s 2 detmi za zadkom sa teda moc nedalo :D
07.09.2021 - 16:00:15
00
capulo napísal:
na homeoffice som bars neschudol teda :D, konkretne som pribral asi 8kg :D


Nevadí že si osem pribral. 75 kilo je ideálna váha. :D
07.09.2021 - 16:33:45
00
no to neviem jak si vyratal :D, ale uz som kategoria TIR (nad 100) :D
07.09.2021 - 16:38:13
00
Profesor, do 100ky je docent... 🤣🤣🤣
07.09.2021 - 16:42:53
00
Gusto0 napísal:
ale ved nikto nic nevie - to ze nas tu zavru ked odide papez je kravina siriaca sa medzi slabomyselnymi uz ako holy fakt. to ze sa budeme donekonecna ockovat je zatial tiez kravina - odkial by mal kto vediet ako casto sa treba ockovat? to ze tu budu zase plne nemocnice je tiez kravina - kto to moze odkial vediet?


Mas pravdu, az na tie nemocnice. Kedze sme vo vsetkom pozadu, konecne to ma aj nejake pozitivum. A sice ze sa mozeme rozhliadnut do sveta a uvidiet ze napr. v USA v statoch s podobnou zaockovanostou ako mame my tie nemocnice uz naplnili. Caka nas to iste (pokial papez nevytiahne z klobuka zazrak).
08.09.2021 - 00:24:21
00
Tak v Britanii sa pocty zase dvihaju. Hmm.
Zatial to teda bez opatreni nezastavuje ani vysoke preockovanie a premorenost.
Uvidime, ako sa to bude vyvijat dalej.

Skutocne nemame niekde statistiku aky podiel z pozitivnych je zaockovany ?

Predpokladam, ze tu zase bude niekto ofenzivny, lebo spochybnujem "neotrasitelne pravdy" ze podstatne su len cisla, ktore idu do nemocnic. Mne vsak ide o to, ako sa spravat.
Ak je napriklad pri nasej 40% zaockovanosti okolo 30% z pozititivnych zaockovanych, tak to budem brat, ze ma ockovanie pred nakazou relevantne neochrani (ale znizi nasledky - to je zrejme). Ak vsak je tych zaockovanych v pozitivnych pod 10%, tak potom sa mozem spravat slobodnejsie.
08.09.2021 - 07:41:25
00
Čo to tak trochu sledujem, tak vedci z UK sa už vyjadrujú, že sa zrejme nakazí každý, akurát zaočkovaní to budú mať miesto ďalšej dávky vakcíny - proste prírodný booster (a budú mať oproti nezaočkovaným väčšiu šancu prekonať chorobu "v jemnejšom prevedení" a bez následkov). A tak si tu asi potom budeme s vírusom nažívať, kým nezdomácnie (ako "chrípka domáca")...
08.09.2021 - 08:14:11
01
opat will-ove dezolatiny a demagogia ... kolkokrat ti to treba vysvetlit aby si konecne pochopil ?
virus si nevybera, rovnako napadne zaockovaneho ako nezaockovaneho ..
vakcina nechrani pred nakazenim ale chráni pred OCHORENIM ! mas problem si to zapamatat a pochopit ?
takze ake cisla rastu v zaockovanej britanii ze ta tak vyrusuje nejake stupajuce pocty ? pocty hospitalizacii ockovanych ?
ja sa spravam rovnako slobodne aj v pripade ze by podiel nakazenych ockovanych bol uplne rovnaky ako ich podiel na zaockovanosti ... ved keby boli zaockovany uplne vsetci, t.j. 100%, virus nezmizne, ale bude sa sirit medzi zaockovanymi ... ale co je podstatne co dezolati nedokazu pochopit, ze v tom okamihu by bol coronavirus na urovni beznej nadchy
08.09.2021 - 08:15:17
08
Ano. mam problem. S tvojim tvrdenim.

Pokial by to tak bolo, tak by sa v UK virus siril este viac. Vakcinacia chrani aj pred sirenim - ale nevieme do akej miery.

Ak sa nakazim a budem pozitivny a donesiem to mojim 70+ rocnym rodicom, tak je sanca ze ich to zabije. 10x mensia ako pred ich vakcinaciou ale je. Ale zase sediet doma na riti len preto ze Vlastoch napise ze vakcina nechrani vobec pred nakazenim nechcem. Nic nie je 0 ani 1. Je to nieco medzi. Chcem vediet mieru.
08.09.2021 - 08:51:06
00
Tak vakcina brani sa aj mnozeniu virusu v tele, preto ked to dostanes mas v sebe male mnozstvo a z toho maleho mnozstva sa tazsie niekto nakazi ako keby sa ti virus bez vakciny v tele zacal mnozit a teda si ovela viac infekcny
08.09.2021 - 08:54:58
03
will napisal som "vakcina nechrani pred nakazenim", nie "pred sirenim" ... citaj poriadne ...
a to ze vakcina znizuje sirenie virusu je fakt ...
a ked mas problem ze virus z tvojej 10x mensej naloze pocas 10x kratsej doby infekcnosti zabije tvojich 70r rodicov, tak nech sa zaockuju ... jednoduché ...
08.09.2021 - 08:57:21
00
tento graf nie je dostatocny? maju tak 5x menej umrti ako predtym ale teraz maju deltu, predtym britsky covid... takze pri britskom by to bolo este menej umrti

treba aj prihliadat na to ako sa testuje, ci sa ludia testovat musia, alebo nie. lebo teraz tipujem ze vela ludi sa ani nepojde testovat ked bude mat lahky priebeh, ani ich to nenapadne, ved naco... mozno chripka, mozno covid, who cares... nepojdes sa koli kazdemu sopliku testit ked nemusis

musis sa pripravit na to ze proste vsetci chytia covid, je jedno ako sa budes chranit - vid lekarov v nemocnici v oblekoch a ffp3 a aj tak tretina z nich schytala... mozno nie na are ale o to predsa ide, ze nevies sa chranit 24/7 to by si musel byvat sam na samote

ja som si uz tolko krat myslel ze mam covid - takmer vsetky priznaky okrem teploty a nikdy nic z toho, uz ma to aj prestalo bavit sa chodit testit. tak uz kym nebudme mat vysoku teplotu par dni tak na test ani nepojdem, lebo to zas bude len daco ine...

Prílohy:

uk-smrt.png
uk-smrt.png 42.52 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2021 - 08:59:19
00
Will wtf? Akoze tvoji rodicia nie su ockovani a ty rozmyslas ci ich navstivis podla cisiel z mtbikeru? Nos u nich respirator a trenujte otcenas...

Podľa Times of Israel napriek vysoko infekčnému delta variantu sa dá povedať, že vakcíny fungujú a riziko vážneho ochorenia u starších nezaočkovaných je až šesťnásobne vyššie.

Vidno to na štatistike ministerstva zdravotníctva: medzi Izraelčanmi nad 60 rokov je 16,6 človeka na 100-tisíc ľudí s vážnym priebehom covidu-19, medzi nezaočkovanými je to číslo 98,5.
https://dennikn.sk/2514464/izrael-hlasil-skoro-desattisic-pripadov-za-den-podla-expertov-napriek-tomu-ukazuje-ze-vakciny-funguju/?ref=list

Podľa bulharského lekára Borisa Tablova je na bulharských JIS momentálne 96 percent nezaočkovaných ľudí.
https://dennikn.sk/2524230/po-pripadoch-sa-plnia-nemocnice-a-stupaju-umrtia-deltavlna-dorazila-na-balkan-a-je-ina-ako-na-zapade/?ref=list

https://healthfeedback.org/claimreview/the-majority-of-covid-19-hospitalizations-in-the-u-k-are-among-unvaccinated-people/


5,098 people were under 50. Some 3,742 – or 73 per cent – of the under 50s were unvaccinated.

Fourteen per cent had received one dose of the jab and a further 10 per cent had received both doses.

2,938 under-50s were hospitalised because of Covid. Of those, 2,070 were unvaccinated, or 70 per cent.
Of the 154 deaths of people under 50 recorded, 64 per cent were unvaccinated.

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/covid-hospitalisations-unvaccinated-delta-b1914238.html
08.09.2021 - 09:15:21
01
keyboard_arrow_up