Ramon1 napísal:
Ináč teraz ma prosili o pomoc pre kamaráta s dátumom narodenia 1986!!! Ťažký obojstranný zápal pľúc . Doteraz absolútne zdravý , bývalý dorastenecký výkonnostný cyklista , nefajčí , nepije , nemá nadváhu … myslite že bol vakcinovany , že vôbec tušil že ho kovid takto ohrozí na živote ?!


nj, mastri sveta si myslia ze to je stale ta stara "chripocka" z 2019teho
27.10.2021 - 12:26:47
00
olédezolé
thumb_up0thumb_down
27.10.2021 - 12:39:29
04
Hosť napísal:
Aspon sa dozvedel co chcel a konečne je cicho, :D

Vela PCR pozitívnych máme teraz preto lebo sa vela testuje v školách. Za týždeň sa urobilo 300 000 Ag testov z nich bolo 3000 pozitívnych ktorí šli potom aj s dalšími tisíckami kontaktov /rodičia, .../ na PCR.

Za seba môžem povedať, že to nie je iba o bezpríznakovej pozitivite testov, ale aj o typickom klinickom priebehu u detí.

Proste keď deti sedeli zatvorené doma, tak nemali ani COVID ani ostatné bežné infekcie bežné v týchto vekových skupinách. Minulú jeseň/zimu som nevedel čo je to zápal pľúc u detí, čo je to RSV bronchiolitída u pár týždňového novorodenca. A teraz? Teraz len dúfam že budeme mať dosť lôžok s dostupným kyslíkom...
27.10.2021 - 12:55:34
00
Neviem ako vlani ale predtým deti dost chodili po doktoroch s kašlom. Zas by to chcelo porovnat za uplynulé obdobia počty hospitalizovaných detí s respiračnými ochoreniami. V takej afrike možno ani vela hospitalizovaných detí nemajú - lebo tam nemajú špitále ne že by nemali chorých :D


Naposledy upravil Hosť dňa 27.10.2021 - 13:05:20, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2021 - 12:59:27
00
Ešte v sezóne 2019/2020 chodili tak normálne ako vždy každý rok, potom v sezóne 2020/2021 veľký útlm na ambulanciách a akútnych lôžkach a teraz 2021/2022 to vystrelilo.
27.10.2021 - 13:04:01
00
stanlee napísal:
Vieš o tom, že v keď v 14.storoci mor vyhubil 20 - 30 % obyvateľstva Európy, vyskytli sa oblasti, ktoré takmer neboli morom dotknuté? Konkrétne časť Poľska a niektoré oblasti v Taliansku. Doteraz sa napríklad neprišlo, ako je to možné.

Práveže je to celkom evidentné. Neštrajchlo to príliš ani krajiny koruny českej a nás, predel sa skladá z geografických (Dunaj, alpské/karpatské hrebene, Šumava/Dyje, ...), etnických (Germáni/Slovania/Maďari) a pod. činiteľov. Vidno ho aj na takých veciach, ako sú rôzne umelecké slohy - prichádzali sem s (niekoľko)storočným meškaním a zohriali sa tu často dlhšie.
Preto napr. existujú aj značné rozdiely v takých veciach ako vnímanie ľudských práv. Napodiv, aj tie "zaviedla" šľachta, keď jej v západnej Európe po more došli mužíci a začali byť pomerne vzácnym tovarom. V strednej a východnej Európe, kde nedošlo k radikálnemu poklesu populácie, to nebolo potrebné. Zakiaľ v západnej Európe bolo týmto eventom poddanstvo prakticky zrušené, v strednej a východnej sa ho dokonca podarilo posilniť vo forme tzv. druhého nevoľníctva.
https://en.wikipedia.org/wiki/Consequences_of_the_Black_Death#Social,_environmental,_and_economic_effects
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nevolnictv%C3%AD
27.10.2021 - 13:09:02
01
milos, konečne zaujímavé porovnanie, vrátilo sa to na predchodzie roky alebo to vystrelilo vysoko nad ne?
27.10.2021 - 13:10:01
00
Viac spetne neviem posúdiť ambulantnú sféru, vtedy som do nej veľa nezabŕdal. Ale na oddelení bolo každú zimu predtým veľa respiračných ochorení.

Ak by som mal subjektívne posúdiť, tak možno o niečo viac vystrelilo, hlavne takto skoro. Ale aj iné roky sme me mali niektoré zimné mesiace aj 200 detí mesačne. Na jednoznačný záver nemám spracované dlhoročné štatistiky. To sa nedá povedať z roka na rok…
27.10.2021 - 13:21:09
01
krčméri riadny optimista - že rúška budeme nosit aj o 50 rokov, by som bral :D

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/slova-profesora-krcmeryho-vas-nepotesia-co-pride-tretej-vlne-dokedy-budeme-nosit-ruska?itm_modul=najcitanejsie&itm_brand=plus1&itm_template=article&itm_area=najcitanejsie-24h&itm_position=2
27.10.2021 - 13:31:06
00
Data bez patosu krasne nalozili Marekovi Podrztaskovi Vsakvietekoho. Ten Marek je uplny bud dement alebo handra. Asi prve ciastocne a to druhe uplne.
Je to na FB a ten nelinkujem. Ale vsak najst to viete.
27.10.2021 - 13:53:45
03
daktori sa tu boja vakciny jak kriza, ale nemaju problem vsetkych nakazit aby sa to tu premorilo :D jasneee uz vidim ako smelo by do toho sli :D
27.10.2021 - 14:34:43
00
Ten hranol bude proste jbať do všetkého … a ešte aj do kovidpasov :facepalm:

Ústavný súd nateraz nepozastavil účinnosť digitálnych covid preukazov, posúdi však ústavnosť novely zákona, podľa ktorej môžu hygienici pri tvorbe opatrení prihliadať na preukazy. Návrh podal Smer.

Zmenu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia schválil parlament v júli tohto roka. Umožňuje ÚVZ alebo regionálnemu úradu verejného zdravotníctva pri ohrození verejného zdravia nariadiť dočasné podmieňovanie vstupu do prevádzok a na hromadné podujatia potvrdením o očkovaní proti ochoreniu covid-19, prekonaní ochorenia alebo negatívnym výsledku testu.

Novelu napadol Smer, ktorý ju označil za protiústavnú s tým, že vytvára v spoločnosti dve skupiny ľudí a diskriminuje nezaočkovaných. „Vytvárajú sa dve skupiny ľudí: tí, ktorí majú očkovanie alebo test, a tí, ktorí nemajú. Považujeme to za diskriminačné,“ vyhlásil predseda strany Robert Fico.

Podľa koalície novela umožňuje fungovanie prevádzok, ktoré sú inak v rámci protipandemických opatrení obmedzené. (tasr)

Denník N
27.10.2021 - 16:02:41
00
Ramon1 napísal:
Ten hranol bude proste jbať do všetkého … a ešte aj do kovidpasov :facepalm:

Vzhladom na to, ze mnohym smerakom hrozi paskovane pyzamko budu jbt intenzivne do vsetkeho, co je proti terajsej vlade, aj ked by to nemalo najmensiu logiku. To logiku ma :)
27.10.2021 - 16:07:21
09
juju_pepe napísal:
V Rusku sa s tým prestávajú sra*
"Seniori nad 60 rokov a chronicky chorí Moskovčania majú od pondelka do 25. februára budúceho roku nariadenú domácu izoláciu.

Prekrutene informacie :) Sranda, ze to prebrali vsetci a dopatrat sa faktov , clovek musi na azbuku. "Fakt checkeri" z reutersu asi spia :) Vlastne nie, oni to bez linkovania na zdroj vycapili tiez.

V skutocnosti to nie je domaca izolacia, ale zaviedli nieco , co bolo u nas nejaky cas na jar. Ale pre 60+, chronicky chorych, ktori nie su ockovani. Maju sa zdrzovat v bydlisku , prechadzky, fyzicka aktivita ok, tusim aj nakupu a pod. Nic take ako v Cine zavreti doma :D A nemaju to nariadene do 25.2 , to vyplyva z opatreni, ktore su v platnosti do 25.2 a toto je jedna z veci, to je len zas senzacny bulvarny nadpis. Podobne ako ked cita o slovensku veci nieco v zahranicnej tlaci :D

Ja som tej sprave chvilu veril, dokial som nevidel prispevok clovek, co zije v Moskve /ten tvrdi,ze mesiac, nie do 25.2/ , tak som sa poobzeral. Zas len zistenie, ze nicomu sa neda verit co sa niekde napise. A moze byt modry, zeleny, biely, alebo cerveny :)
27.10.2021 - 17:14:48
03
Lubo , ty djbeš kazdu radost z nového lockdownu 😂 ..,
27.10.2021 - 17:17:33
00
keyboard_arrow_up