zobudte sa, dalsia mara vam to vysvetli :D
thumb_up0thumb_down
12.11.2021 - 15:54:22
00
duves napísal:
Hranolovi ide rozje*avanie jedna radosť.


táto vláda sa svojou neschopnosťou rozlebáva sama.Asi je tých mŕtvych pre kazateľa ešte stále málo.Ale veď boh to takto chcel a tomu sa nesmieš nikdy protiviť.
12.11.2021 - 15:59:30
02
Nuž nepopieram, ale súdruh birmovany komunista by nezmenil rétoriku, aj keby tu vládol Kim irsen zo sev.korey.
12.11.2021 - 16:01:56
00
Hosť napísal:
Sediet doma pozitvne vplyva na zdravie.

urcite viac nez lezat v nemocnici, alebo co i len nakazit sa bars aj s lahkym priebehom...
odrazu ako zalezi na zdravi ;) ale ked treba ockovat to nee to je smrt :)

a ked sme uz pri tom aj lockdown nie je primarne o tom aby sa ludia nenakazovali.. primarny ciel je dostat ludi z nemocnic prec, bars aj s inymi chorobami (depka zo sedenia doma) ale proste aby neboli v nemocnici ale mimo. a ako to najlepsie dosiahnes? zavres doma hlavne tych co najviac plnia nemocnice
12.11.2021 - 16:20:36
00
Asi nepamätáte, keď zakázali fajčiť na pracoviskách, vo verejných dopravných prostriedkoch? Fajčiari intenzívne kričali, že je to obmedzovanie osobnej slobody... Zvykli si. A zvykli si neskôr aj na to, že v krčmách môžu byť len v "zahulených" priestoroch, aj to len v čase mimo podávania stravy.

Neočkovaní si tiež zvyknú sedieť doma, alebo sa dajú začipovať. Ale najprv si musia trochu pokričať, aby prekričali svoj strach.
12.11.2021 - 16:23:26
029
parada joko pekny priklad :)
12.11.2021 - 16:29:18
00
Joko to si vôbec nemyslím,že si niekto zvykne.Nemá to ani hlavu ani pätu.Je to už len držanie sa nad vodou silou mocou.vybrali si cestu premorenia spoločnosti a už tomu nič nezabráni.
12.11.2021 - 16:43:06
00
Odmietajú zdravotnú starostlivosť. Lebo vakcinácia je poskytovanie zdravotnej starostlivosti... A potom zrazu si zmyslia, že by sa potrebovali nadýchať kyslíka. Prečo vtedy neodmietajú zdravotnú starostlivosť? To mi nejde do hlavy...
12.11.2021 - 16:52:14
04
Zaujimave stymi protilatkami a ockovanim. Sesternicu v prahe odmietli ockovat druhou davkou, lebo mala privela protilatok … cas siel, protilatok stale vela, a ona ma problem v cechach, lebo neni ockovana :P
12.11.2021 - 16:54:52
01
fajčia,pijú,nezdravo sa stravujú a každý rok má 30 tisíc nových slovákov rakovinu....
12.11.2021 - 16:57:10
00
Triki. A co ti, co sportovali, zdravo sa stravovali nefajcili nepili a aj tak dostali rakovinu. Ta bavi takto dristat?
12.11.2021 - 17:05:11
02
Rakovina je v podstate "výhra v športke". Akurát že taká, ktorú nechcete.
Môžete si síce zvyšovať alebo znižovať pravdepodobnosť, ale aj tak nakoniec možno dopadnete ako Primrose Everdeenová. S tým, že tuná asi ťažko nájdete inú hlavu na klát namiesto svojej.
12.11.2021 - 17:26:28
01
Hosť napísal:
Pre teba to je dokaz ako funguje a pre mna ze funguje velmi slabo.
1.Najprv nam tvrdili, ze bude kolektivna imunita(som zvedavy tak o dva mesiace na portugalsko).
2.Ockovani to neprenasaju(to uz davno vyvratilo CDC)
3.Ze to chrani pred tazkym priebehom... s lahkym sa do nemocnica asi nechodi.

Cize ano, vakcina fubnguje. Len realne to bude tak na 60 %.

1. Na vývoj v Portugalsku som tiež zvedavý.
Body 2 a 3 zrejme spolu súvisia - ak dôjde k "prelomeniu" imunity, tak darmo, že bol človek očkovaný, roznesie to ako každý iný. Očkovanie nie je všeliek, ale malo by "nabudiť" imunitný systém tak, aby sa človek vysporiadal s patogénom rýchlejšie a efektívnejšie. Ale odmakať to nakoniec aj tak musí imunitný systém...

Brat mal nedávno COVID, v labáku mu spočítali veľkú vírusovú nálož a napriek tomu mu okrem 2 dní, keď mal trochu zastretý hlas, prakticky nič nebolo. Kolegovia mu to nechceli veriť, keďže niektorí doslova týždne "skapínali". Možno to bol nejaký zázrak, osobne to pripisujem vakcíne.
12.11.2021 - 17:30:28
01
odporcom strasne nahrava do karat, ze proste neexistuje idealne riesenie. akonahle sa zacne riesit A obmedzovanim B tak hned pindaju ze preco nam obmedzuju B. ked sa riesi B a obmedzuje A, tak zas preco A atd... ani raz som nepocul od odporcov nejake riesenie ktore by davalo aspon teoreticky zmysel. vacsinou to konci tam ze: chcem zit tak ako predtym aby sa do nas nikto nestaral (ekvivalent premorenia). ano to by fungovalo par tyzdnov a potom by sa ukazalo ze nieco drhne.
velmi by ma zaujimalo ake riesenie ma napr airbilly alebo ini. nech ho sem napise a obratom mu napisem co je zle a ktoru skupinu ludi by tym nasral :)
proste uz to nebude tak ako predtym a treba sa s tym zmierit ze nieco sa musi obmedzit.
napr taky priklad, zoberte si ze by zo dna na den lahli vsetky bratislavske mosty okrem jedneho (napr teroristi...), ti co by chceli zit jak predtym by zistili ze akosi v rannej spicke stoja 4h v zapche. takmer urcite by sa ten jeden most obmedzil a uprednostnila nejaka kriticka infra. takmer urcite by vela ludi pindalo ze on chce ist, lebo ma na druhej strane rodinu, pracu atd... aj ked by sa to napr dalo obist cez vojku - kde by to tiez drhlo na kompe, alebo cez gabcikovo, tak by sa ludia nechceli obmedzovat a ist hodinu navyse dookola. radsej by pindali pri tom jednom moste v zapche a vykrikovali ze maju pravo prejst lebo si platia dane atd...
niekto by sa prisposobil (zmenil pracu, prestahoval sa atd) aby nemusel chodit cez most a bol by v klude. niekto by sa nechcel prisposobovat a stale by dokola radsej pindal ze chce mat vsetko ako predtym

a o tom to je, doba sa zmenila, treba sa prisposobit a nie pindat a mat nezmyselne poziadavky
12.11.2021 - 17:36:39
03
JoKo napísal:
Asi nepamätáte, keď zakázali fajčiť na pracoviskách, vo verejných dopravných prostriedkoch? Fajčiari intenzívne kričali, že je to obmedzovanie osobnej slobody... Zvykli si. A zvykli si neskôr aj na to, že v krčmách môžu byť len v "zahulených" priestoroch, aj to len v čase mimo podávania stravy.

Neočkovaní si tiež zvyknú sedieť doma, alebo sa dajú začipovať. Ale najprv si musia trochu pokričať, aby prekričali svoj strach.

A to bolo kedy? Potom napíšem moju skusenost.
12.11.2021 - 17:43:18
00
keyboard_arrow_up