nickovw08 napísal:
ja stale rozmyslam ako chce zabranit tym navstevam rodinnych prislusnikov, lebo napr: ja mam cca 85% rodiny v jednom meste a nemusim ist s okresu do okresu staci mi ist cez ulicu

v nariadeni sa jasne pise o zakaze zhromazdovania, cize navstev ... a presne toto je ten typ prispevku, ktory sa snazi vy drb bat so systemom len preto ze sa to neda skontrolovat ani zabranit ... nie ziletkar, ktory robi len to co je povolene ...
08.04.2020 - 22:53:15
06
to je ta pointa ktora ostala niekde v kolone na ceste prvej triedy. nijak - ziadnym zakazom to nedokazes. dokazes to apelovanim na ludi aby to naozaj nerobili - no ked pri tom budes plackat bude z toho max. hit internetu.
08.04.2020 - 22:54:24
04
vlastoch napísal:
v nariadeni sa jasne pise o zakaze zhromazdovania, cize navstev ... a presne toto je ten typ prispevku, ktory sa snazi vy ***** bat so systemom len preto ze sa to neda skontrolovat ani zabranit ... nie ziletkar, ktory robi len to co je povolene ...

to nieje vyj.... zo systemom, lebo to system nema, ja sa len zamyslam nad tym, ze na tej poj.... ziletke nemozem ist s okresu do okresu, lebo neviem co, ale cez ulicu susedovi ma nikto neskontroluje a ked hej tak je vynimka na susedsku vypomoc, a zakaz zhromazdovania chapem skor tak, ze sa nebudeme zgrupovat niekde na lavicke v parku napr,
08.04.2020 - 23:02:16
00
Ja by som to zhrnul tak že dnešný deň naplno odkryl to, na čo sa tu roky “hráme”...asi by mal mat môj príspevok plno viet, ale fakt sa mi po dnešku nechce s tým strácať čas...

Snáď len...neznášame právnikov vo vedení štátu, ale zrazu sme právnici pomaly cely národ...proste musíme vy.ebat so všetkým čo nám je ( aj keď na obmedzený čas ) prikázané

Neznasame Matovica lebo je placko...a pritom dnes vyplakával snáď každý, “lebo”...lebo jeho deň/dni vybočili z jeho komfortnej zóny... ( a nie, nevolil som Matovica a nikdy ho voliť nebudem...volil som toho ktorý sa dnes snáď ako prvý na FB svojim stupídnym prispevkom vyvinoval že s týmto on nesúhlasil a bla bla bla... )

Atd atd atd...

A to čo dnes predviedli “politici” naprieč celým politickým spektrom, to je minimálne na grcajuceho smajla...


Naposledy upravil matt dňa 08.04.2020 - 23:22:40, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2020 - 23:19:23
025
matt dakujem, lepsie by som to nenapisal
08.04.2020 - 23:22:18
00
vlastoch napísal:
skala822 ziaden rozdiel ... nariadenie hovori jasne, "povoluje sa pobyt v prirode", teda logicky sa tam clovek nejako musi dopravit, cize povolena je aj cesta do tej prirody ...
priroda je vsetko mimo zastavaneho uzemia obce
nevidim tam ZIADNE obmedzenia co sa tyka samotnej dopravy do prirody, takze je irelevantne, co si o tom MYSLI a ako si ho vyklada ktokolvek, clen kriz. stabu, politik, dochtor ... mna nezaujima ako si to vysvetluje ktokolvek, mna zaujima co je na papieri ... takze nejaky dochtor by si svoje sracky ohladom ***** systemu mohol nechat pre seba a nezamorovat nimi diskusiu
a uz vobec nechapem otazky dementnych novinarov, co sa na jasne ulozenu vynimku ("povoluje sa pobyt v prirode") 100x opytaju na rozne konkretne pripady či "toto je povolene", "a toto je tiez povolene" ? kua, tak ked tam nic ine napisane nie je, tak nic ine zakazane nie je ... nejaka odpoved "ja som tym nariadenim myslel ze aj cestak na ceste je zakazany" je nepripustna ... to uz by sa mohol niekto spytat ci "cesta autom po ceste smerom dakde do prirody" je zakazana ci povolena ?

doplnenie
http://www.biker.sk/45044/krizovy-stab-zmenil-stanovisko-k-jazde-na-cestnych-bicykloch-pocas-sviatkov-spada-do-schvalenych-vynimiek/
esteze tam je niekto kto ma rozum a pravne povedomie


Milý Vlastimil . Povedal by som to aj ináč no snáď pochopíš , že som svoj príspevok písal na základe vyjadrenia príslušníka policajného zboru , ktorý hovoril jasne . Nebola to moja interpretácia , ale citácia a priložený článok . A nebol som sám , kto tu o tom zákaze informoval . To, že to neskôr zmenili a rozhodli, že povoľujú aj jazdu na cestnom bicykli po ceste v rámci okresu akceptujem a vlastne to mám aj prudko v ri*ti . Život sa zmení jedine tomu na tej ceste a bicykli . Nikomu inému . A logikou na mna nechod ...

A ivan Som rad že ste sa vy dvaja hošani našli , môžte si spoločne palcovať ?
komenty . A platí to , čo o tebe napísal svojho času lapaloma :party: . Vošlo to do análov tohto fóra


Naposledy upravil Ramon1 dňa 08.04.2020 - 23:27:59, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2020 - 23:24:04
01
Toto forum nemá žiadne anály. Co zas spletaš. A prestan už editovať. S takými školami to musíš dat na prvý krát.
08.04.2020 - 23:27:47
00
Len som tam dal toho šaša počmáraneho 😂
08.04.2020 - 23:53:06
00
matt napísal:
Snáď len...neznášame právnikov vo vedení štátu, ale zrazu sme právnici pomaly cely národ...proste musíme vy.ebat so všetkým čo nám je ( aj keď na obmedzený čas ) prikázané


Niekto mozno naozaj chce silou mocou vy.ebat so systemom lebo sa mu nepacia zakazy.
A niekto mozno pochopil ze zmyslom tychto zakazov bolo dosiahnut nieco UPLNE ine ako to, co v konecnom dosledku naformulovali a schvalili.

Inymi slovami - nie, cez sviatky nepojdem navstivit s detmi rodicov ktori spadaju do rizikovej skupiny - napriek tomu ze by som pri tejto navsteve nemusel ani opustit okres.
Zaroven viem dopredu ze na 100% porusim deb.ilne naformulovany zakaz, pretoze v lese budem jazdit (sam) vo vsetkych troch okresoch ktore tu mame. Sry ale fakt sa nebudem v tretine trailu otacat za to ze nejaky deb.il sa rozplace pred kamerami.
09.04.2020 - 00:29:35
09
Ramon1 napísal:
Len som tam dal toho šaša počmáraneho 😂


Máš pravdu. Je dobré sa podpísať pod svoje dielo.
09.04.2020 - 00:47:06
00
Dalo by sa povedať, že Matoviča dobehla vlastná karma - kritizovať niečo je jedna vec (a je to samozrejme potrebné), ale navrhnúť riešenie je už iná, ďaleko zložitejšia vec. Dúfam, že to čím skôr pochopí a ako rozumný manažér nechá robiť ľudí, ktorí vedia, čo majú robiť. Alebo majú aspoň lepšie predpoklady na to, aby situáciu korektne posúdili.
09.04.2020 - 06:33:41
01
On the basis of these results the scientist advises that for walking the distance of people moving in the same direction in 1 line should be at least 4–5 meter, for running and slow biking it should be 10 meters and for hard biking at least 20 meters. Also, when passing someone it is advised to already be in different lane at a considerable distance e.g. 20 meters for biking.

zdroj: https://medium.com/@jurgenthoelen/belgian-dutch-study-why-in-times-of-covid-19-you-can-not-walk-run-bike-close-to-each-other-a5df19c77d08

Prílohy:

1 FVZYQSnEjXi-fnshO0xKkA.jpeg
1 FVZYQSnEjXi-fnshO0xKkA.jpeg 149.35 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2020 - 07:29:21
08
Zbytočne si to tu dával ... už vidím tu hrču pochybovačov 😜
09.04.2020 - 07:31:06
03
:-) nech ... staci ak to vezme za svoje zopar cyklistov :-)
09.04.2020 - 07:41:38
010
Nevim angliky strucne prelozene dik
09.04.2020 - 07:44:46
00
keyboard_arrow_up