double napísal:
To niesu len Česi. Rakusania už predvčerom mali v stredisku 15 nakazených a len zavreli jeden hotel. Aktuálne info je že do soboty sa ešte bude lyzovat. To je ten údel kapitalizmu. Pokiaľ sa neumiera budeme zarábať. Boh vie ako to je vo fabrikach


tak urcite, za totalitneho socializmu by sa nic take nemohlo stat, vid napriklad Cernobyl...
11.03.2020 - 22:01:55
014
pre mňa je skôr alarmujúce ako si štát nevie vynútiť karanténu.viď promoskovskí farári a ba kiná.
11.03.2020 - 22:12:22
00
No tak toto uz je vazne
https://svet.sme.sk/c/22356352/v-taliansku-zatvoria-vsetky-obchody-okrem-lekarni-a-potravin.html?ref=trz
11.03.2020 - 22:21:00
02
MageZ napísal:
tak urcite, za totalitneho socializmu by sa nic take nemohlo stat, vid napriklad Cernobyl...

prečo si nespomenul Čínu. Kde 1,4 mld ludí poslušne sedelo doma. To je rozdiel. Sebadiscilína. U nas myslim tým v EU sa veselo lietalo a este sa lieta lyžuje, pracuje. VČine ten virus už konči ale v EU už teraz bude mat vela statov horšie štatistiky ako čína čo sa týka počtu nakazených na obyvatela. Je nehaním demokraciu len v tomto prípade je horšia ako totalitný režim ktorý zavelí a ludia su doma. Naviac v EU si nielen štáty ale aj kraje určujú opatrenia sami. nieje žiaden celoplošný zákaz.
Naviac asi si ten serial Černobil nevidel. Ved tam pri odtranovaní kopec ludí íšlo na smrť. Dosledky mohli bt daleko vacsie


Naposledy upravil double dňa 11.03.2020 - 22:33:49, celkovo upravené 1 krát.

11.03.2020 - 22:24:14
01
myslim, ze disciplina Rakusana ma blizsie k Cinanovi... ako ku Slovakovi...
11.03.2020 - 22:33:07
00
double bacha, nepises pravdu, iba 1 provincia sa rozhoduje ci otvoria skoly/skolky, ostatok je neznama este
a 1,4miliardy pracovalo, iba provincia Hubei cca 90M ludi z toho 12M mesto bolo odrezane a cast okolia ....
Cina uz vie,ako to robit,oni robili presne tieto iste chyby na zaciatku ako my v EU
11.03.2020 - 22:36:09
00
Dudo napísal:
myslim, ze disciplina Rakusana ma blizsie k Cinanovi... ako ku Slovakovi...

robím v Rakuskej firme a až dnes som dostal mail s opatreniami ked uz v Rakúsku maju 300 nakazených.
S VW obchodujeme a nemáme od nich žiadne info. Ci možme prist na servis a ako. Proste rieši sa to časovo všetko neskôr.
Ved ja sa nehadam len tam ruška a ten pohyb a celkovo cestovanie sa vyrazne obmedzilo. Jasne na tomto sa poučíme teraz aj my no je jasne ze drsticke opatenia na zaciatku by napachali menej škod ako opatrenia až teraz


Naposledy upravil double dňa 11.03.2020 - 22:39:51, celkovo upravené 1 krát.

11.03.2020 - 22:37:14
02
dnes som sa bol dat este ostrihat - holicstvo prazdne, nikde nikoho, na namesti tak tretina ludi ako zvycajne. niektore obchody mali pootvarane dvere. potreboval som po 5 dnoch nakupit - v tescu a jeho okoli pozgrupovana mladez, chlast cigarety ako cez letne prazdniny. asi to nepochopili preco su doma. mal by im to niekto razne vysvetlit ked rodicia niesu schopny.
11.03.2020 - 22:38:18
07
Vraj Taliansko zavrie hranice, je to pravda? Na FB pisali ale overiť som si to nevedel, nevygooglil som nič

V Číne sú ľudia naučení poslúchať na povel.
11.03.2020 - 22:39:27
00
romanx napísal:


taliani toto mali spraviť pred dvoma týždňami a v tomto si brať príklad z číny.treba to spraviť v celej eu.
11.03.2020 - 22:41:44
03
Všetkým hovorím teraz nebojte sa vírusu bojte sa ekonomiky. Vela ekonomík v minulosti takýto vírus vrátil 5 rokov dozadu.
11.03.2020 - 22:50:52
02
na prvom mieste je ochrana zdravia a nie ekonomiky.
11.03.2020 - 22:52:44
00
triki
bohuzial zijeme v dobe kde na prvom mieste su peniaze
11.03.2020 - 23:01:45
01
canopus napísal:
double bacha, nepises pravdu, iba 1 provincia sa rozhoduje ci otvoria skoly/skolky, ostatok je neznama este
a 1,4miliardy pracovalo, iba provincia Hubei cca 90M ludi z toho 12M mesto bolo odrezane a cast okolia ....


Tu to trosku poopravím, v podstate takmer cela Čína nepracuje už osmy týždeň ( a ak nejaká firma/továreň ide, tak len tak aby sa tam “svietilo a kurilo” ). V takmer celej Číne je celkom slušná karanténa a preto aj tie čísla ohľadom infikovaných/mŕtvych vyzerá ako vyzerá. Odpoved na otázku ako to tam zvládli dostaneme keď to strana a vláda bude musieť nahnať do prace a život sa tam ( snáď ) vráti do starých koľaji...

No a čo sa týka toho ako sa ľudia v Číne správajú...storočia tam majú konfucianizmus...to známena že spoločnosť a rodina je nadradená nad jednotlivca. Ja viem že u nás na nich radi poukazujeme že žijú v diktatúre, ale ak tam človek istý čas chodí a stretáva sa s tými ľudmi, tak proste pochopi že oni to tak skutočne berú a nikomu na tom nie je nič divne. Plus teraz sú ešte hrdí na to že sú súčasťou novej Číny, svetovej mocnosti...
11.03.2020 - 23:03:47
08
Double, tu s tebou suhlasim, no ak sa Europa okamzite neuzavrie do svojich domovov, tak cislo 5 je dost optimisticke.

No pre uplnost sa este musia dohodnut aj Rusi so Saudami, Turci s Uniou, Amici s Cinanmi... proste teraz je vhodny cas pre mnohe zaujmy vytahovat dalsie sratchky, co moze prichadzajucu ekonomicku krizu len eskalovat

Delax: to su take kecy, tak povedz v robote, ze si beries mesiac neplatene volno, povedz v banke, ze neplatis hypoteku... a ak si napr. pekar, povedz, ze dnes chlieb neupecies... lebo zdravie je prednejsie...
11.03.2020 - 23:08:06
00
keyboard_arrow_up