Ale ten test nedetekuje osvietenie duchom svatym ale nakazenie virusom COV-SARSneviemco. Takze pozitovni su nakazeni.
Nemusia byt chori a nemusia to velmi sirit. Ale to tymito testami nevieme identifikovat.
01.10.2020 - 10:50:27
00
skynet napísal:
double
Kaper
will
To nie sú nakazení, ale len pozitívne testovaní...


A nakazení sú akí ? Negatívne testovaní ?
01.10.2020 - 10:51:49
00
Máš v tom mišung. Nie každý pozitívne testovaný je nakazený....
01.10.2020 - 10:57:22
01
No, nechapem teraz preco by pozitivne testovany nemal byt nakazeny. Bavime sa teraz v miere statistickej pravdepodobnosti, ktora je v biologii bezna. NIe, ze jednemu z tisic to ukaze false positive alebo negative.
Vie sa k tomu vyjadrit nejaky doktor alebo clovek ktory tomu rozumie ? Mozeme povazovat cloveka, ktory ma pozitivny PCR test za nakazeneho ?
01.10.2020 - 11:12:39
00
Nie su niekde pekne spracovane grafy dennych prirastkov a hospitalizacii? Kde by sa dali nakliknut obdobia, prekryt jednotlive data a pod. Grafy co ponukaju denniky su take na okrasu...
01.10.2020 - 11:14:32
00
skynet napísal:
double
Kaper
will
To nie sú nakazení, ale len pozitívne testovaní...

Pozitívne testovaný JE nakazený. Jedine že by bola vzorka kontaminovaná pri odbere, príprave či inej manipulácii a to je dosť málo pravdepodobné. Podstatou testu je totiž hľadanie niekoľkých (troch) sekvencií v RNA izolovanej zo vzorky, ktorú má IBA dotyčný vírus.
Vírus by dokonca mohol uniknúť detekcii, keby mu čistou náhodou zmutovali tie tri sekvencie. Quite improbable.
Na druhej strane áno, je možná taká vec, že sa odoberie vzorka z oblasti, kde pristáli jediné štyri virióny, ktoré dotyčný vdýchol, a ktoré už jeho organizmus zlikvidoval alebo ktoré ani nepristáli na sliznici "prevádzkyschopné" ("živé" je v prípade vírusu veľmi zavádzajúci termín). Čiže áno, nevieme rozlíšiť, či s určitosťou (!) nájdená RNA bola z vírusu "schopného činnosti" alebo bola len súčasťou nejakých jeho trosiek. Na druhej strane na to, aby bol niekto pozitívne testovaný, potrebuje mať v sebe tiež určitú "nálož", tak že by to nebolo zrovna z "práceschopného" vírusu je opäť quite improbable.
No a to, čo ja označujem ako quite improbable sú tak promile možno percentá, zatiaľ čo "alterna zdroje" ktorými si - a to vidieť už z toho, aký wording používaš - ovplyvnený, alebo - možno ešte lepšie povedané - narušený podsúvajú predstavu, že sú to desiatky percent až (drvivá) väčšina.
01.10.2020 - 11:15:44
09
skynet napísal:
Máš v tom mišung. Nie každý pozitívne testovaný je nakazený....


Ty v tom mas misung. Ak je pozitivne testovany je nakazeny. Zistili unho pritomnost virusu, ma v sebe ten sajrart, alebo jeho zivu pripadne mrtvu cast v rozlicnej podobe, mnozstve,
01.10.2020 - 11:16:50
00
Wladix Mozno toto: https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/ a https://covid-19.nczisk.sk/sk


Naposledy upravil biker09 dňa 01.10.2020 - 11:27:09, celkovo upravené 1 krát.

01.10.2020 - 11:24:02
00
ja to chápem tak že pozitívne testovaný je nakazený = má prítomnosť vírusu COV-2 v tele. to ale neznamená že u neho aj prepuklo ochorenie COVID-19
akurát u nás to prezentujú ako COVID testy a robia z toho bordel..
01.10.2020 - 11:26:57
02
will ako píšem vyššie. Komu nájdeme PCRkou vírusa, je skoro naisto infikovaný. Ale to neznamená, že bude mať nejaké vážnejšie príznaky - lucky bastardov je okolo 15-20 %. A to, že je niekto bezpríznakový, takisto neznamená, že to neposiela ďalej - občas zakašle alebo kýchne aj úplne zdravý človek, keďže tým sa organizmus zbavuje akéhokoľvek bordelu v dýchacích cestách, nielen vírusov a baktérií, a to je mechanizmus, ktorým sa to posiela do okolia.
Ad "poriadne testovanie" - keď porovnám kapacity na jar a teraz, zjavne sa kúpili 384jamkové cyklery namiesto 96jamkových (ktoré samozrejme za normálnej situácie stačia na VŠEEEETKOOOOOOOOOO), ale ľudí (Mgr. a vyššie) ti NIIIKTOOOOO viac z Mesiaca nezhodí a na tých to stojí (riešili sme to tu na jar - ľuď čo to má robiť potrebuje správne papiere na ktoré rozhodne nie je víkendový rekvalifi kurz pre vyslúžilé upratovačky), keďže metóda je náročná o.i. aj na manuálnu prácu. Takže darmo máš 384well cykler, keď všetci dvaja ľudia by za tú istú dobu ltt stihli pripraviť 96well batch tak ako na jar a niekedy spať aj musia.
Personálne obsadenie na ÚVZ sa viacmenej nikam nehlo a je poznačené 20+ ročnou tradíciou rušenia vedeckých/výkonných pozícií a množenia úradníckych pozícií. A najviac je to vidieť ani tak nie na tetsovacích ako na trasovacích kapacitách (toto na jar až tak nepálilo, ale o ich potrebe sa hovorilo - psychopatovič zjavne nepočúval).
01.10.2020 - 11:29:13
04
CraObs napísal:
ja to chápem tak že pozitívne testovaný je nakazený = má prítomnosť vírusu COV-2 v tele. to ale neznamená že u neho aj prepuklo ochorenie COVID-19

TAKTO!!!
01.10.2020 - 11:29:42
01
https://www.ta3.com/clanok/1192876/protichodne-nazory-na-nakazu-zaujali-mnozstvo-divakov-ta3.html
23:50 - 24:15
01.10.2020 - 11:36:02
00
Teraz teda platí čo? Ten núdzový stav znamená čo?
01.10.2020 - 12:26:54
00
Hlavný D-é vitaminizátor paDoktor Bukovsky so svojou priznačnou gráciou nakladá infikovanemu a aj chorému na Covid19 pánovi Kňažkovi . No skutočne som rad , že toto manekýnske indivíduum nemôže liečiť pretože už nemá diplom , a aj titul by som mu za to mudrovanie zobral .

https://www.24hod.sk/milanovi-knazkovi-a-niektorym-mediam-napisal-igor-bukovsky-odkaz-cl743204.html
01.10.2020 - 12:55:28
03
Bukovskeho vazne nemusim, ale vo svojej podstate ma pravdu.
01.10.2020 - 13:05:51
07
keyboard_arrow_up