Takže v zásade je jedno keď ziem aj niečo tučnejšie tak to spálim a neublíži mi to lebo tie podlhovasté piškóty mi prídu ok len su pocukrované (v 100g 80g sacharidov s toho 30g cukrov) a ešte aby som si k tomu dal hroznový cukor mi nepríde moc zdravé čo myslíš môžu byť tieto dve veci? nieje to moc cukrov naraz ?. A dáky ten ionťák a voda a musím trhať asfalt :D
22.05.2011 - 23:33:36
00
Myslim, ze v Tvojich rokoch aj ten predstavec spalis :lol: .. jj, hroznovy nie

edit: zo sebou je fajn jablko,banan (ten sa zvykne rozpucit a vsetko zakydat) .. a tak :)
22.05.2011 - 23:35:34
00
Ja som ladila stravu dobré dva roky, kým som dospela k nejakému výsledku. :whew: :) Pred výjazdom - ak sa ide trebárs hneď po obede - ako jedlo (obed) zásadne varené zemiaky v šupke s trochou masla, posolené, s niečím kyslým (spravidla uhorky), potom mi stačí jesť až po návrate. Ak sa ide hneď po raňajkách, tak biele pečivo s maslom a suchou salámou, prípadne šunkou. Vonku šlapem na Gatorade, čistá voda len ako doplnok, vo vrecku hrudka kamennej soli (na lízanie, telo si povie, kedy). Z traťoviek najosvedčenejšie: biely rohlík s Nitranom, Croissant (najlepšie neplnený) alebo naporcované medové pláty. :lol: Piškóty boli dosť "hladné", od nich som upustila. Ak sa dá niekde zastaviť, obľúbený benzín je Kofola a pukance. :mm: Po výjazde sa snažím najesť do hodiny, pomáha najprv ovocie a potom rohlík s lekvárom, prípadne v slanej variácii s maslom a suchou salámou. Energetické gély zatiaľ iba na akcie typu maratón. Ak jeme niekde po ceste, osvedčené sú palacinky, zemiakové placky a langoše. :)

:bow:
23.05.2011 - 12:32:58
00
Zalizať si na treningu ;) to je uz nieco :) ......na co su iontaky.Hypotonicke obsahuju aj sodik.
Uhorky pred treningom?.....To by Ti dal Bukovsky :)
23.05.2011 - 13:27:31
00
"Varené zemiaky v šupke s trochou masla" ... mnaaaam :P :P :P
23.05.2011 - 13:38:57
00
Zalizať si na treningu ;) to je uz nieco :) ......na co su iontaky.Hypotonicke obsahuju aj sodik.
Uhorky pred treningom?.....To by Ti dal Bukovsky :)


...na maratóne dokonca namáčam! ;) Ak majú na občerstvovačke soľ, namáčam do nej ovocie. :y: Prvý raz som zaváhala, hovorím si, buď sa zgrcám, alebo to zaberie - ale naozaj to funguje. :y: Prvá namočená kombinácia bol banán, potom červený melón - žalúdok si tú hrôzu ani nevšimol, elektrolyty sa vyrovnali a baba bola jak nová. :D

...Buko-kto? :lol: Čo má proti uhorkám? K zemiakom (zloženým sacharidom) pasujú výborne. :makeup:
23.05.2011 - 13:50:56
00
Uhorky su tazko stravitelne........
23.05.2011 - 13:53:03
00
Sčasti súhlasím - šalátové a poľné sú v bruchu (aspoň v mojom) ako kameň. :y: Ale maičké kyslé u mňa fpohode. :bow:
23.05.2011 - 13:56:07
00
ach jaj, namacat ovocie v soli a este lepsie ju pocas vyjazdu lizat...

|(
23.05.2011 - 14:00:07
00
"namáčať" čokolvek v soli je 99 % placebo,
ak sa normálne vyrovnane (trošku zdravo) stravuješ......
a dodržiavaš pitný režim
(biely rožok som nejedol možno už 10 rokov)
tak je to úplne zbytočné
23.05.2011 - 14:05:36
00
....to nie je srnkino objavenie Ameriky - to poradili známi pretekári a čo-to múdra literatúra....

...dokonca bola možnosť vyskúšať v praxi, ako vyriešiť hlaďáka, ak si ďaleko od všetkého dostupného, prichádza Ti zle a traťovky už došli...púpavové listy...sú síce hnusné, ale na vzchopenie organizmu a dojdenie pár kilometrov k normálnej žranici to výborne funguje. :bow: Výborná prvá pomoc sú aj agátové kvety (na jar). Núdza naučí - a príroda neublíži, ak vieš, ktoré môžeš. ;)
23.05.2011 - 14:11:46
00
Tak si musis pred startom naplnit vrecka pupavou a urcite prezijes :lol:
23.05.2011 - 14:19:23
00
"Športovci intenzívne trénujúci v extrémne teplom prostredí dlhšie než 4 hodiny sa dostávajú do nebezpečia zdravotných komplikácií z dôvodu nadmernej straty soli. Ultramaratónci, futbalisti a tenisti pri turnaji, cyklisti a ďalší športovci, ktorí pijú veľké dávky čistej vody, sa môžu dostať do stavu metabolickej nerovnováhy. Títo ľudia môže predísť hyponatrémií (nedostatku sodíka) konzumáciou slaných potravín alebo športových nápojov počas tréningu a pretekov v množstve 250-500 mg za hodinu."

"O tom, že sodíku máme v tele málo nám môže napovedať nadmerné potenie, dehydratácia s pocitom smädu, plynatosť, pocit únavy, či bolesti hlavy. Dlhodobý nedostatok sa prejavuje úbytkom na váhe, ako i evidentnou stratou svalovej hmoty. Ak to so sodíkom preženiete, krvný tlak vám pôjde prudko hore a s tým súvisiace zadržiavanie tekutín sa vám postará o opuchy dolných končatín, prípadne závrate."
23.05.2011 - 14:20:19
00
Zani: no, dufam,ze sa mi nestane, ze sa budem natahovat s nejakym jelenom o kus soli a hrst travy v krmelci :lol:
23.05.2011 - 14:22:28
01
No to Ti určite nehrozí :lol: maximálne z neho spravíš nejaké pekné foto (OT). :y: :)

Hlaďák je extrém, ku ktorému pri vyváženom tréningu dochádzať nemá. Ale občas sa pritrafí a skutočne sa dá vyriešiť aj takýmto spôsobom. ;) Lízanie soli možno vyzerá trafene - ale ja fungujem takto už dva roky a nedám na ten priesvitný kúsok vo vrecku dopustiť. :bow:
23.05.2011 - 14:29:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up