Uz 1.5 tyzdna nejazdim, ruka v dlahe, nezlomena podla RTG, ale asi natrhnuta, natiahnuta slacha lebo stale boli, clenok po dalsom pade pocas chodze tiez nacaty drevom 4 dni krvacal...proste smola sa mi nejako lepi na paty. A sere ma to, lebo mi uz ubehlo vela casu z leta a ja sedim doma. A ktovie kolko este sediet budem.
Problem je, ze v mojom veku(+-50) sa telo uz evidentne hoji pomalsie a tak je asi cas pomahat si nejakou chemiou.
Zatial som dostal odporucanie na Wobenzym (vraj to pouzivaju aj sportovci pri hojeni), pripadne na vselijake moderne CBD (ale tym moc zatial neverim a navyse su dost drahe).
Mate pripadne overene nejake babske recepty, co pomahaju pri hojeniach ran? Hlavne by ma zaujimali narazene svaly, ci slachy lebo podla mna nie je normalne nevediet pouzivat ruku po 1.5 tzydni po pade z bicykle.
Pred 30 rokmi by som uz bol davno naspat na bajku.
Pripadne skusenosti, ci dany sval/slachu natahovat do bolesti alebo nie. Pred cca 2 rokmi som padol na cestaku, nechal som to vsetko v klude a potom som nemohol poriadne zdvihnut ruku hore a musel som to natahovat na hrazde lebo ani po pol roku sa to nelepsilo a bolelo to. Po par tyzdnoch natahovania je bolo rameno ako nove.
Vtedy mi to pomohlo, ale zase som si neni isty, ci by mi to pomohlo aj teraz.
27.07.2022 - 18:07:37
00
Trpezlivosť...
27.07.2022 - 20:43:01
03
Ja som koncom juna “ustal” naraz do padnuteho stromu. Ram sa zlomil pri hlavku, riesim crash replacement u YT, ale zapastia stale bolia. Sice jazdit mozem, ale s bolestami. Uz to veru nie je, co to bolo 15 rokov dozadu. Som myslel, ze sa na 2 tyzdnovej dovolenke pri mori zregenerujem, ale bolestive tie zapastia stale su. Uvidim, ci a kedy ta bolest zmizne.
28.07.2022 - 08:46:18
00
Dnes som si dal dlahu dole po 2 tyzdnoch a nie je to dobre. Pri vacsom ohnuti zapstie boli, tlacit nan nemozem, takze otazka je, ci ho tak nechat alebo ho skusit "rozhybat".
V kazdom pripade idem dnes skusit nabrat nejake km, asi zatial len na cestaku, do terenu sa s tym moc neodvazujem.
02.08.2022 - 15:18:49
00
flegko napísal:
Dnes som si dal dlahu dole po 2 tyzdnoch a nie je to dobre. Pri vacsom ohnuti zapstie boli, tlacit nan nemozem, takze otazka je, ci ho tak nechat alebo ho skusit "rozhybat".
V kazdom pripade idem dnes skusit nabrat nejake km, asi zatial len na cestaku, do terenu sa s tym moc neodvazujem.

ale ved to je normalne ze po zlozeni sadry nemozes hybat ... to treba rozcvicovat pomaly ... hybnost sa vrati casom exponencialne ... u mna napr. po 3 dnoch tak 5% zlepsenie, po tyzdni cca 50% zlepsenie a po 10tich dnoch uz som mtb trejloval (s neoprenovou bandazou)
02.08.2022 - 17:04:09
00
Mal som dlahu a zlomene som to podla RTG nemal, len narazene, opuchnute, co uz teraz po 2 tyzdnoch nemam, ale cakal som, ze ta ruka bude pohyblivejsia.
Dal som vcera po 2 tyzdnoch 30km na cestaku a prezil som to aj ked to drzanie bolo trosku bolestive, navyse mi trpla zdrava ruka, takze som sa vselijako po ceste prechytaval.
Ale na MTB to urcite nie je a min tyzden, mozno 2 nebude;o(.
03.08.2022 - 08:34:08
00
Aj keď budeš mať dlahu a znehybnenú zdravú ruku, tak po jej zložení s ňou nebudeš môcť poriadne hýbať...
05.08.2022 - 07:56:54
02
keyboard_arrow_up