Ich sa neoplatí posadiť ani do lietadla však by ani nenaštarovalo a už by ho rozobrali...
16.09.2012 - 21:43:31
00
Silné slová... Hazard má s časti pravdu. Nie všetkých treba hneď brať ako splodinu... Ja osobne tiež poznám asi dvoch, troch romov, ktorý dokonca aj pracujú a vzorne sa starajú o rodinu.
Apropo, je aj určité percento "bielych" občanov, čo sa nevedia vpratať do sociálnych dávok.
16.09.2012 - 23:07:06
00
Na vine su jednoznacne politici! Davky by mali byt vyplacane len po odpracovani urciteho poctu hodin pre stat, tzn verejnoprospesne prace! 200 hodin VPP a potom by mohol mat pravo na plnu podporu. Samozrejme, musela by sa odstranit korupcia dozorujucich uradnikov, lebo ta znehodnotila vsetky podobne projekty.
A ze by nemali pracu??? Nech mi napisu, spravim im zoznam veci, na ktorych je treba robit a mozu na tom robit vsetci romovia po dobu 30 rokov!! Ale politikom sluzia romovia ako volici, ktorym raz za 4 roky podhodia par drobnych a potom tucne davky! Hnus!!!
16.09.2012 - 23:22:35
00
Hazard, za vysokú školu - politológiu alebo sociológiu a podobné dávačky nepovažujem. To stačí ako nepovinný predmet pri hocijakom technickom smere. :-) Bez urážky ;-)
16.09.2012 - 23:33:42
00
Lord Klaymen: Ja sa neurážam, ale nemám rad, keď hovorí niekto o politológii, keď vôbec nevie, čo obsahovalo štúdium. Ja, keď som tam išiel v 2004tom, ta to nebolo ešte odbor, kde by sa hocikto hlásil. Prečo by to nemala byť vysoká škola? To sú pre našu spoločnosť dôležité len technické VŠ? Pozri sa, mňa to bavilo. A uplatnenie tu je, ale čisto v rámci odboru a jeho podstaty najskôr niekde v Bratislave. Inak môžem robiť nejakého úradníka, angažovať sa v politických stranách, učiť a jednoducho zamerať sa na humanitne orientovanú prácu. Čo je na tom zlé? Ani to štúdium nebola prechádzka ružovým sadom a ani som nechodil na školu, ktorá produkovala 100 absolventov ročne. Vyšlo nás okolo 28, čo vôbec nie je vysoké číslo oproti iným odborom. A všetci sme si našli robotu. A Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov (čiže nielen nejaký odbor v rámci inej fakulty)má na slovenské pomery pomerne dobré hodnotenia...
Ja som si svoj titul zaslúžil a za tým si stojím. Nie je ale dôležité akú školu máš, ale čo v živote dokážeš. Dovolím si tvrdiť, že 3/4 absolventov VŠ na Slovensku aj tak nerobí to, čo vyštuduje...

angel1: presne ako píšeš. Práce je na Slovensku dosť. A štát mal ísť na to vždy tvrdo. Lenže potom príde nejaký úradník z Bruselu a povie, že tu je diskriminácia rómov. Ja sa ľuďom nečudujem, ale ja nenadávam na rómov, pretože sú rómovia, ale nadávam na každého darmožráča v tomto štáte, bez ohľadu na pôvod...
17.09.2012 - 08:35:09
00
Určite sa pamätáte na jeden prípad v minulosti, ked romovia začali vo veľkom rabovať a plieniť obchody a ľudí?! Myslím že to bolo niekde na východe ale kedy neviem. Na otázku prečo to robia, argumentovali slovami že nemajú robotu a nemajú z čoho žiť. Keď sa to ukludnilo a prišli zamestnanci z úradu práce z ponukami práce tak z asi 350-400 chcelo pracovať asi iba 5 ľudí a bolo po plienení.
Sú zvyknutí mať niečo za nič. A v neposlednom rade mmjú na tomto zásluhu aj médiá pretože všetko vykresľujú podľa ich scenára..
17.09.2012 - 09:03:49
00
..Sú zvyknutí mať niečo za nič..

ale toto si nevymysleli sami, toto im umoznuje system, s ktorym sa politici boja pohnut
17.09.2012 - 09:57:41
00
http://www.mojevideo.sk/video/162dd/masova_ciganska_bitka.html

Prvý krát, čo som fandil obidvom stranám...
17.09.2012 - 11:41:03
00
@Hazard: máš vo mne sympatizanta :y:
17.09.2012 - 13:16:18
00
Samozrejme nie vsetkych treba hadzat do jedneho vreca. Mam jedneho ktoremu som dal manualnu robotu pri burani plotu. A slusne sa chodi pytat ci mi este netreba s niecim pomoct. Urcite mu este prilezitost dam. Ale je to jeden z mala ktorym sa chce robit.
17.09.2012 - 14:58:25
00
Samozrejme nie vsetkych treba hadzat do jedneho vreca. Mam jedneho ktoremu som dal manualnu robotu pri burani plotu. A slusne sa chodi pytat ci mi este netreba s niecim pomoct. Urcite mu este prilezitost dam. Ale je to jeden z mala ktorym sa chce robit.
davas mu aj chlast?bez toho urcite nerobi,takeho som este nestretol,mozno je to evolucny typ vlaha
17.09.2012 - 15:07:12
00
davas mu aj chlast?

je aj par slusnych ciganov. ver ze jedneho poznam. byva v blave. ;)
20.09.2012 - 20:57:47
00
mojej babke tiež chodí rylovať a okopávať záhradku cigáň, občas ak mu treba nejaké € tak sa príde aj na polievanie ponúknuť..

Hazard - jasné, skoro vo všetkom máš pravdu, ale tak nejak ide o pomery aké % rómskej národnosti je slušné a asimilované a aké % sú darmožráčske hovadá? niekde tam pramení ten názor a reči na cigáňov všeobecne..
ja som mal na výške jedného profesora cigáňa a bol jeden z mojich najoblúbenejších..
21.09.2012 - 11:01:52
00
inak cigan sa pise bez makcena;)
21.09.2012 - 11:29:28
00
www.slex.sk
cigáň -a m.
hovor. klamár, luhár: cigáň cigánsky nadávka;
cigáň mn. N a A -e m. zviera tmavej alebo čiernej farby (napr. kôň, pes);
21.09.2012 - 11:34:21
00
keyboard_arrow_up