Zdravím vás bikeri, bol som na záťažových testoch kde mi bolo povedané že intenzitou akou som trénoval a koľko som trénoval som sa dostal do stavu, kedy som zničil všetky moje rýchle biele vlákna či ako sa to volá :) prejavuje sa to tak že neviem zašputrtovať/ utrhne ma kde kto/ pod kopcom hneď radím----- skrátka chýba mi výbušnosť, chcem sa vás opýtať alebo skôr nejakého znalca či sa to dá ešte natrénovať a ako? odpísal som sa navždy? vytrvalosť mám ževraj výbornú ale toto je dosť obmedzujúce a najme keď chcem jazdiť cestu :(
07.08.2014 - 13:53:55
00
Zmenit farbu bajku na bielu ako prve :P ... ale vazne .. tak na trening rychlosti by si asi mal jazdit max. intenzity + dostatocna regeneracia, znizit vytrvalostne davky, prijimat dostatok sacharidov + glutamin a pod. na naberanie svalovej hmoty/regeneraciu, behanie do kopca .. sa mi tak zda.
07.08.2014 - 14:15:43
00
.


Naposledy upravil ASman dňa 13.08.2014 - 19:20:16, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2014 - 14:31:37
00
Alebo do schodov .. to mne poradil sportovy lekar, ale co sa tyka casu, kedy ... no, ani mne sa to nepacilo :D


Naposledy upravil lto dňa 07.08.2014 - 15:02:16, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2014 - 14:34:07
00
Doporučujem ti , aby si sa obrátil na odborníka- športového lekára : http://petho.mtbiker.sk/
07.08.2014 - 14:56:55
00
Zrejme si mal nevyvážený tréning. Pri tvojom vytrvalostnom tréningu, keď telo nemá už dostatok "energie", začne spaľovať vlastnú svalovinu.
Tu nie je miesto na podrobný návod, ako správne trénovať. Pozri si niečo na webe alebo zožeň vhodnú literatúru. Napr.v knihe "trénigová bible pro cyklilsty" od J. Frredla sa píše presne aj o tvojom probléme a aj ako ho riešiť.
07.08.2014 - 15:00:51
00
Ehm... no.. vacsina tychto "zarucenych" informacii pochadza z toho, ze ludia maju predstavu ze lekari (vedci) vedia presne co je preco ako a co preco a a ako funguje.. Skutocnosti je vsak daaaaaleko odlisna... Napriklad:
1. podla niektorych autorov neexistuju presne definovane typy svalovych vlaken ale "kontinuum" od pomalych az po superrychle
2. podla (vacsiny) autorov je mozne (do istej miery) posuvat toto kontinuum (podla vacsiny autorov tak do 10-15 % max. ) v prospech niektoreho z typov - inymi slovami : trening rychlosti a trening vytrvalosti. - ini autori zasa tvrdia ze ide skor o to ze konkretne svaly sa "naucia" vyuzivat svoje doteraz nevyuzivane rezervy ak ich zatazujeme istym sposobom
3. Vacsina ludi sa rodi s pomerom cca 50:50 - prave preto vacsina ludi nikdy nevyhra maraton ani sprint, niektori ludia sa vsak narodia s miernym posunom jednym alebo druhym smerom...- to su kandidati na buducich vitazov sprintov/maratonov...

Zaver:
Nikto presne nevie ako to je a vacsina "teorii" vznika empiricky, teda pozorovanim toho co sa deje so svalmi v urcitych podmienkach (napriklad zatazenia, vyzivy atd....)

HLAVNY ZAVER:
treba hlavne bicyklovat......a uzivat si prirodu, zdravie a zazitky... tieto "samanstva" prenechat top 1% cyklistickej populacie :)))
07.08.2014 - 21:59:38
02
Možno budeš len pretrénovaný... Doporučujem prečítať si posledné číslo 53x11, dr. Martínek tam má o tom článok.
07.08.2014 - 22:48:41
00
Marek: sa ti necudujem,ze ides mtb+cestu salamandru a busis obe na 110% Rado ako tvoj trener,byvaly REPRE by to mal predsa doprdele vediet: a ako pisali,nemozes mat vsetko: mozno nikdy tu vybusnost nebudes mat taku aku chces,mozes ju vsak len posunut ako to pise peto .... treba ubrat z plynu: si az moc premotivovany :P ale si jeden z mala v okoli,ktory chce naozaj nieco dosiahnut.....
predpokladam,ze trenovanie vybusnosti mimo cyklistiky ti asi nic nehovori,ze?
07.08.2014 - 22:59:11
00
Díky chalani,
ano povedali mi že som pretrénovaný.... ale čo ? čo to znamená ? max. TF som vitiahol iba 179? chýbajú mi tie rýchle vlákna? a čo mám teraz robiť??? ja sa cítim super... akurát nikdy nemám svalovku aj keby som čo robil... čo mám robiť? odložiť bycikel a behať do schodov? to sa robí cez zimu nie? ... na bycikli to trénujem špurmi a nástupmi..... ale tak môžem špurtovať a nastupovať keď som celý tréning sám ;( ale mne to nevadí.... skôr som sa pýtal či sa to dá napraviť a kedy je najvhodnejší čas :)
08.08.2014 - 08:35:48
00
ASMan: iba 179, to mas este dobre :lol: .. ale ako som pisal. Ak chces trenovat vykon, musis pockat, nez sa ti tepy dvihnu. A ostatne taketo veci sa netrenuju hodiny a hodiny, ale doslova par minut. Napravit sa to da, pretrenovanie ale vyzaduje prestat sa nicit. A spurtovat mozes aj sam, do kopca :) A o pretrenovani sa mozes docitat napr. uz u spominaneho dr. Martinka a jeho clankoch. Ma ich popularnou formou napisane. A su aj dalsie. V kazdom pripade, pretrenovanie sa inak prejavi aj (myslim) dvihnutim kludoveho tepu. To si musis tiez sledovat. A este raz napisem .. kondicka a vykon sa vytvara nie pocas treningu , ale pocas odpocinku a regeneracii. Trening je len stimulacia pre organizmus. Pretazovanie organizmu vedie k totalnemu kolapsu, regeneracne kapacity si musis tiez vybudovat, neda sa vsetko hned. Brutalne streky budes jazdit az casom, ked budes mat tak 60 rokov :P
08.08.2014 - 09:02:23
01
Však som ti napísal, čo si máš pozrieť... Pred dvomi dňami som ešte videl 53x11 v predaji. Ale dlho už nebude, pôjde do remitendy, bude nové číslo venované TdF.
Každoprípadne, min. 4 týždne pauza a potom pekne od začiatku - ľahké prevody, žiadne silenie. Ak je to vážne, tak sezónu máš v prdeli. Ale na druhej strane - zapamätáš si to na celý život, už by sa ti to nemalo stať, dáš si pozor.
08.08.2014 - 14:03:39
00
Díky, asi to neni až také hrozné, kľudový pulz sa mi práveže znížil čo som rád, Mám tak 40-42 ale už som si nameral aj 36 :D 53x11 mám aj som to čítal.... a dokedy mám čakať keď sa mi Max TF zvýši? ako zistím že som ok? podstate v maratónoch nevýhodu nemám iba na ceste kde ma hneď utrhnú :envy: Ale túto sezónu už dokončím a na dovolenku pôjdem v októbri ako každý .... už nič nestratím ani nezískam...
08.08.2014 - 14:19:45
00
Ak Ti môžem poradiť, ja som z toho článku v 53x11 pochopil, že ked si pretrénovaný, tak jediná cesta je dať pauzu cca 4 tyždne a potom začať v podstate od začiatku. Ked to budeš hrotiť ďalej, len si to zhoršíš.
08.08.2014 - 16:09:48
00
... akurát nikdy nemám svalovku aj keby som čo robil... čo mám robiť? odložiť bycikel a behať do schodov? to sa robí cez zimu nie? ...


Ani ja z bicykla svalovicu nepoznám = svaly si zvykli na záťaž. Behať? Teraz počas sezóny určite nie. V zimnej príprave áno, alebo ak sa venuješ duatlonu, triatlonu... ;-)

Prvú jar v klube som mal s rýchlosťou a pravdepodobne s vláknami (teda športový lekár to povedal) podobný problém. Prestal som jazdiť jarné objemy a všetko bolo OK.
09.08.2014 - 13:55:48
00
keyboard_arrow_up