viem, ake su zasady postupnosti u deti a potrebu vseobecnej pripravy, ale ide o to, ze ak zacnes dieta pripravovat vseobecne, pride na pretek a tam konci, casom sa mu to znechuti, lebo bude sice trenovany, ale vseobecne. Takze dobra myslienka sa minie ucinkom, nasiel som si niekde pocet km na rok pre 12-13 rocne dieta a bolo to 5000km, lenze to sa mi zda velmi malo, boli tam aj rozpisane treningy, je to plan cca 20rokov stary, lenze ak bude trenovat podla neho naozaj nebude v dnesnej dobe stihat na pretekoch, tak som chel skor nieco novsie. Ak nenajdem budem postupovat podla nasich bratov zo zssr a starych planov a uvidime ako to bude.
27.01.2007 - 15:15:04
00
5000 km velmi malo?? neblazni, rok po roku sa musi objem km zvysovat.. tak aby vo veku okolo 20 rokov dosiahol cca 20000(podla toho ako to berias vazne) lebo ak bude jazdit uz odmalicka velmi velke objemy neskor to uz pre neho nebude mat efekt..
sise sa v tom dako extra nevyznam no myslim ze ked v 12tich zacnes na 5000km a kazdy rok pridas po 2000 tak by to mohlo byt OK a samozrejme zalezi na tom ci bude robit MTB alebo cestu...
27.01.2007 - 15:46:20
00
jasne, ze cesta..som zabudol povedat
27.01.2007 - 17:29:05
00
Bol tu spomínaný Peter Sagan - dnes skončil 10. na majstrákoch sveta v cyklokrose v junioroch - ako prvoročiak. Nie zlý výsledok. Videl som ho niekoľkokrát na sústredení v Chorvátsku, a chalanisko sa snažil. Zdalo sa, že ak ho život nepokazí, tak z neho niečo môže byť. Ale nehovorme hop - ešte ho možno čaká prvá vážna frajerka a to najčastejšie býva najvážnejšia skúška odolnosti. Každoprípadne Žutko by mohol byť tým trénerom, ktorý by vedel napísať dobrý tréningový plán pre gumkáčov.

Fatbastart - zožeň v blízkosti bydliska klub, kde sa venujú mladým. Vytrvalosť dokážeš natrénovať aj s tréningovým plánom v ruke, ale súťaživosť sa rozvíja len na tréningoch vo väčšej skupine rovesníkov. 20-ročný plán je už dávno prekonaný, najmä ak ho písal nebohý Herceg, pretože ten už pred 40-timi rokmi písal tréningové plány, ktoré vtedy boli 20-rokov za svetom.
27.01.2007 - 23:03:41
00
Hlavne sa neuber cestou ako povedal prví trener mne jazdi tak 3-4hodiny denne a potom sa ukáže.Je pravda že sa ukazalo ale tak 1,5mesiaca som lietal ale zbytok sezoni som bol utavení a pretrenovaní a deprimovaní.K petovi Sa. musí sa snažit na tom bycikli lebo v škole mu to až tak nejde.
29.01.2007 - 16:55:42
00
a inak na Sagana som zvedavy aj ja...snad mu to bude stale slapat 8)


nie že by som im (Saganovcom) neprial úspechy, ale obávam sa, že to dopadne ako napísal Joko (frajerka), v horšom prípade skončia kdesi v Podbrezovej a budú čakať kým nevyniknú, všetko je to manažérskych schopnostiach ľudí okolo nich a mám dojem, že ak rýchlo nezmenia klubovú príslušnosť, budú to mať dosť ťažké. Nerád to hovorím, ale nedávam im príliš dlhú životnosť, najmä z dôvodu, že u nás sa talentovaný cyklista zúčastňuje snáď všetkých druhov závodov (XC, cesta, cyklokros, občas dráha) čo v iných krajinách podľa mňa funguje trochu inak. Ale nechajme sa prekvapiť. :? :?
29.01.2007 - 17:05:12
00
A kam by mali ísť? Teda, okrem Trenčína a Podbrezovej? Možno, keď sa ukážu na pretekoch vonku, tak si ich niekto všimne. Jurčo a Velitsovci vyhrávali svetové poháre ale hlavné slovo pri hľadaní tímu vonku mali otcovia - bývalý cyklisti s kontaktami.
Všestrannosť v mladosti vôbec nevadí, skôr prospieva. Okrem toho, na tých pár pretekoch, ktoré sa v súčasnosti organizujú, by sa vôbec nevyjazdili.
29.01.2007 - 23:04:19
00
...hlavné slovo pri hľadaní tímu vonku mali otcovia - bývalí cyklisti s kontaktami.


Presne toto som mal na mysli, v ich prípade otec bývalý cyklista nie je a ani nebol a na manažérske schopnosti CyS-u by som sa moc nespoliehal. :cry:
30.01.2007 - 07:54:52
00
no neviem, podla mna cyklistika nie je futbal alebo hokej. Kazdy profik vie ake tazke je zohnat klub pokial nie je majster sveta alebo vitaz grand tour. Skor je to o kontaktoch. Jazdit svetovy pohar mozu aj zo slovenska aj nieco povyhravat- vid. Gavenda. Uvidime ako prezije prechod od juniorov cez U23 k muzom, zatial nic moc.
30.01.2007 - 08:05:11
00
A kam by mali ísť? Teda, okrem Trenčína a Podbrezovej? Možno, keď sa ukážu na pretekoch vonku, tak si ich niekto všimne. Jurčo a Velitsovci vyhrávali svetové poháre ale hlavné slovo pri hľadaní tímu vonku mali otcovia - bývalý cyklisti s kontaktami.
Všestrannosť v mladosti vôbec nevadí, skôr prospieva. Okrem toho, na tých pár pretekoch, ktoré sa v súčasnosti organizujú, by sa vôbec nevyjazdili.


Peťo už v Trenčíne bol ale psychicky to tam nezvládol zo školou.Je takoví rodiní tip potrebuje okolo seba ludí ktorí sú mu na blízku.K Robovi G. mal moc velké oči a myslel že všetko vybaví sám s otcom na vlastnú pesť aj tak dopadol zatial z Rabobanku je nejaká treto divizná ekipa. Univerzálnosť nieje až taková špatná vec ale je to velkí záber na organizmus.Musíme si uvedomiť že Mtb že teraz uživit nedá na slovensku určite.cestou a cyklokrossom trocha hej ked si dobrý. :wink:
30.01.2007 - 10:30:59
00
Pokial sa pamatam, tak vsetky slovenske nadejne talenty za poslednych par rokov po uspesnom zacitaku v mladeznickych a juniorskych pretokoch zhasli. A tu je ten problem na ktory narazal katko, nejde len o to ze kde ich budu tlacit ich fotrici, na to sa kazdy vykasle, dnesnym svetom hybu prachy. Uz davnejsie som sa zamyslel, ci nahodou nie je problem kdesi inde. Sme mala krajina so slabym zazemim, vobec sa nepamatam, ze by zo Slovenska bol nejaky cyklista na urovni spicky - Boonen, Ullrich a kopec inych alebo aspon niekoho zo zvysku 200ky jazdiacej Grand tours. Napriklad ceska nadej - Rabon, chlapec sa zatial pekne snazi. Ide o to, ci ma aj na nieco viac, vyhrat etapu ako Svorada alebo byt tam proste len do poctu ako kopec inych. Myslim, ze ale zatial ani cesi nemaju a nemali skutocnu svetovu cyklohviezdu. Urcite budu mat na to velky vplyv aj podmienky v akych sa jazdec pohybuje, ale asi stale budem pochybovat, ci nie su ohurenia z jazdcov typu Peto Sagan len regionalne.
30.01.2007 - 18:48:06
00
ked uz je tu ta tema - trenin. plan : kolko by podla Vas mal jazdit junior(rokov) pocas sezony (cesta+mtb)? respektivne ako by to malo byt rozvrhnute? viacej na zaciatku sezony a postupne dbat viacej na kvalitu, alebo pocas sezony priblizne stale ten isty objem km ?
30.01.2007 - 19:00:51
00
Giro - Svorada :!: .
A ak je na slovensku na pretekoch 20 juniorov, tak možno za 20 rokov sa urodí ďalší. Hm, pomaly je aj čas. Kde je širšia základňa, napríklad daná aj počtom obyvateľov a väčším záujmom o cyklistiku, tam je aj pravdepodobnosť, že niekto zahviezdi.
Aj vo svete je hviezd len niekoľko, domestikov hŕba. Padrnos v mladosti občas niečo vyhral, potom sa stal špičkovým domestikom. Žije z cyklistiky ako domestik hádam už 15 rokov. A nie zle.

Orsigo77 - mladý Jurčo trénoval ako junior viac ako 600 hodín ročne. Striedal cestu a MTB, zo dva krát sa zviezol aj na dráhe (však možno aj preto nevedel a nevie zašpurtovať). A v zime namiesto cyklokrosu jazdil zimný triatlon. Na začiatku sezóny sa jazdí viac, pri nižšej intenzite sa trénuje vytrvalosť a skoro výhradne na ceste. Špičkový pretekári XC najazdia za rok až tri štvrtiny objemu na ceste...
30.01.2007 - 20:31:44
00
Jurčo trénoval ako junior viac ako 600 hodín ročne.


wau, ja som mal za minulu sezonu "iba" okolo 300 hodín :-(. Musim sa polepšiť . :roll:
30.01.2007 - 20:45:03
00
Zaujimave citanie predpovede cyklistickej buducnosti z roku 2007 po uzatvoreni sezony 2012 :)

nie že by som im (Saganovcom) neprial úspechy, ale obávam sa, že to dopadne ako napísal Joko (frajerka), v horšom prípade skončia kdesi v Podbrezovej a budú čakať kým nevyniknú, všetko je to manažérskych schopnostiach ľudí okolo nich a mám dojem, že ak rýchlo nezmenia klubovú príslušnosť, budú to mať dosť ťažké. Nerád to hovorím, ale nedávam im príliš dlhú životnosť, najmä z dôvodu, že u nás sa talentovaný cyklista zúčastňuje snáď všetkých druhov závodov (XC, cesta, cyklokros, občas dráha) čo v iných krajinách podľa mňa funguje trochu inak. Ale nechajme sa prekvapiť. :? :?
15.10.2012 - 20:25:59
00
keyboard_arrow_up