2x s odstupom 3 mesiacov som som absolvoval hyaluronovú injekciu do oboch kolien, po 7 mesiacoch od druhého vpichu je to o 3 levely lepšie ako pred,
ale samozrejme to bude individuálne a závislé od celkového opotrebovania
06.05.2024 - 23:57:55
01
amen. odkedy som zacal pravidelne behat a cvicit cviky od fyzioterapeuta+ rano vecer streching bolest je uz skoro 3/4 roka prec,ziadne injekcie. dufam.ze takto potiahnem aspon do jesene. vtedy sa tiw kolena stale samovolne ozvu.
najviac mi chyba silovy trening noh, ale zdravie je prvoradejsie
07.05.2024 - 05:03:35
00
Beh na atrozu?
07.05.2024 - 12:28:34
00
Tiež ma to prudko prekvapuje... Čaká ma výmena kolena, odďalujem to tým, že nepobehnem ani za električkou, čo najmenej chodím pešo a na bicykli jazdím ľahké prevody.
07.05.2024 - 13:45:47
00
duves napísal:
Beh na atrozu?

jop,mam artrozu jablcka, menisky a vazy su 99%. jablcko ale zoslahane. prisiel aom na to ze silovym cvicenim sa mi to zhorsuje,akoby sa vazy a slachy stahovali. streching a beh ale pomaha
07.05.2024 - 14:33:04
00
Mozno hlupa otazka, ale co je najcastejsou pricinou nadmerneho resp. predcasneho opotrebovania kolena. Behanie?
07.05.2024 - 17:46:01
00
Najčastejšou príčinou je nadváha
07.05.2024 - 18:28:17
00
V mojom prípade úlomok roztrhnutého menisku, ktorý mi putoval kolenom, vyvolával zápaly - výpotky (vodu v kolene). Ten výpotok je agresívny a rozožieral chrupavku - 5 rokov, kým mi ten úlomok nevybrali.
07.05.2024 - 19:07:00
00
bladerunner napísal:
Najčastejšou príčinou je nadváha

OK a ked si odmyslime nadvahu, tak zvysena zataz v podobe behu je dalsi zasadny faktor? Alebo napr. drepovanie s tazkou vahou v posilke? Smerujem k tomu, ze co podla moznosti nerobit, aby kolena vydrzali.
07.05.2024 - 19:33:52
00
Jezus
Tazke vahy tiez nicia klby a aj kolena.

V prvom rade si treba polozit otazku: Kvoli comu to robis.
Chodis na sutaze, robis silovy trojboj, zivis sa tym?

Kazdy ti v posilke ci na nete povie: tazke vahy, progresivne overloading (navysovanie vahy), ze dnes kazdy vymysla a treba sa vratit k tomu staremu co robili za Arnolda.
Ludia sa to potom snazia akoze dodrziavat, vacsinou nespravne, nenamahaju svaly ale slachy lebo vsak mantra tazke vahy = zla technika a casom si ublizia.

Dnes mas studie, ze ti staci cvicit aj s 40-60% maximalky a dosiahnes tie iste vysledky ako s 80%+
Len treba viac opakovani, 12-25 a nie kazdeho to bavi.
Ziadny rychly pumping ale spravne precizne dvihanie zataze.
Nebudem sa tu s nikym dohadovat ci to je pravda alebo nie, lebo to neviem.
Zacal som tak davnejsie cvicit a som spokojny. Necvicim aby som bol hora svalov (bez steroidov to aj tak budu tzv. mliecaky) ale aby som sa dobre citil, nezranil sa a nebol mlandravy.
Navyse som uz starsi a nebavi ma sa prezierat, takze mi aj tak tie svaly nejak extra nenarastu.
Skor sa zameriavam na cvicenie na tzv. funkcne svaly.

Co sa tyka behu je to v podstate podobne.
Ludia zacnu behat ale nic si o tom nenastuduju. Vsak naco, zacnem behat a hotovo.
Len nevedia, ze nesmies doslapovat na paty, najlepsie behat na maksom povrchu, idealne tartan, nie po betone, vhodna obuv.
Ani pri chodzi by si nemal doslapovat na paty.
07.05.2024 - 20:48:41
01
amen všetko čo napísal red- to by trebalo vytesatdo kameňa

v mojom prípade mi kolena zničila kombinácia hokeja a nadváhy a nedoliecenych zápalov.
tiež už cvičím ako písal red menšie váhy s väčším počtom opakovaní.

a ten beh- 5km na bežiacom páse 2x do týždňa s hoka gaviota je skôr nejaký udrziavaci cyklus, nepredstavujte si ze idem polmaraton. :) takisto sa prioritne snazim držať nižšie tepy,vyššiu kadenciu a tým pádom na tie špičky dosliapavat musím. určite mi veľmi pomáha strečing a cviky od fyzioterapeuta. vyzerá to smiešne a jednoducho, neplatis si vstup do fitka aby si sa valal po zinienke, ale dá to celkom zabrať.
08.05.2024 - 05:20:22
01
problem moze byt aj chemickeho povodu, napr zla strava vyvolava zapal v tele a z toho moze byt autoimunna reakcia.
cize telo utoci na seba, to je napr reumatická artritída.
podobna vec s klbami -dna, aj tu ma vplyv stravovanie, alkohol.
strava bohata na oxalaty zvysuje riziko mocovych kamenov a problemy klbov.
https://www.healthline.com/nutrition/foods-to-avoid-arthritis#fa-qs
08.05.2024 - 16:43:30
01
keyboard_arrow_up