Caute, v prvom rade chcem povedať, že chodím do klubu, zatiaľ trénujem len mtb, xc. Čo sa týka výkonu, nepripadám si slabý, za ostatnými stíham. Problém u mňa nastáva keď zastavím. Prídem na tréning, odjazdím kolo, ktoré idem s veľkou silovou záťažou, zastavím že sa napijem a potom to príde. Začne sa mi točiť hlava, hmlieť pred očami, a počas celého tréningu sa to už len zhoršuje. Môžem ešte povedať, že ak idem pravidelne, t.j dlhšiu dráhu s pravidelným tempom, toto sa nedeje. Celkovo po tréningu na kolá cítim prílišnú únavu. Máte s tým niekto skúsenosť, možno treba inak dýchať, alebo viac piť? ĎAKUJEM
14.07.2015 - 19:40:13
00
...športový lekár.
14.07.2015 - 19:42:57
01
ako píše Lord Kaymen, naistejší a najodbornejší by mal byť lekár. Ako laikovi mi to pripadá ako nedostatok cukru v krvi. Popisuješ po veľkej záťaži. Vtedy organizmus spaľuje prevažne, alebo len sacharidy. Ak ich vyčerpáš dostaví sa hypoglykémia (pokles krvného cukru pod určitú hladinu), mozog môže mať problém, nakoľko ten nedokáže fungovať z tuku, potrebuje sacharidy. Vtedy sa dostavuje malátnosť, závrate, slabosť... a tzv. vlčí hlad, ale nemusia byť všetky príznaky naraz, môžu byť len niektoré. Dlhšie dráhy píšeš, že zvládaš bez problémov, ak nie je tempo moc záťažové (aerobne pasmo), telo dokáže ísť na tuk + sacharidy,v určitom pomere, záleží od trénovanosti. Ale stále platí to prvé. Lekár to istí.
14.07.2015 - 20:54:51
01
Ok, veľmi pekne ďakujem, volal som aj odborníkovi, presne som mu popísal stav, a on mi poradil takmer to isté, vždy mať po ruke nejakú rýchlu energiu, veľa piť, a po trénongu rozpustné magnézium. Vyskúšam v praxi, každopádne veľmi pekne ďakujem za ohlasy.
15.07.2015 - 09:45:13
00
To vyzerá ako kolísanie hladiny cukru v krvi. Upraví sa to po najazdení pár tisíc kilometrov vytrvalostne. Telo sa naučí hospodáriť.
22.07.2015 - 21:13:16
00
S tymto mam aj ja niekedy problem, hlavne po zime ked je slaba kondicka. Slapem, slapem a zosadnem po par km dole z biku a pridu na mna mdloby, hlava sa mi zatoci, zahmlene videnie. Vzdy sa nacucam vody, sadnem na cca minutu/dve na zem a ono to prejde.
22.07.2015 - 21:22:41
00
Samozrejme, to aká je príčina určí odborník, u mňa funguje hroznový cukor a po treningu magnezium v tablete, ale najmä ten nedostatok cukru u mňa spôsoboval nevolnosť
22.07.2015 - 21:42:42
00
na trening treba chodit spravne a s dostatocnym casovym odstupom najedeny. nie na lacno a potom dobiehat. tiez som maval tieto stavy. ked si niekto mysli ze na lacno viac schudne alebo ze bude viac palit tuky tak je na omyle.
31.08.2015 - 12:50:16
00
Kde si bol doteraz?
31.08.2015 - 13:26:35
00
Zásoba telesného glykogénu sa vytrvalostným tréningom môže zdvojnásobiť oproti nešportovcovi. Potom je rozdiel či ti napríklad cukor dôjde za hodinu alebo dve hodiny vysokého výkonu.
09.03.2016 - 13:34:16
00
Bacha na hypoglykémiu, keď to podceníš a odpadneš, a prípadne opakovanie, tak z toho môžu vzniknúť vážne neurologické problémy.
Takže najprv sa venuj objemovému tréningu a stále so sebou nejaký rýchlý cukor.
06.04.2016 - 15:08:14
00
keyboard_arrow_up