tak kup jednoplacku a je po probleme xD
26.04.2016 - 16:42:25
00
Yogisz a ostatny , no tak v pondelok som objednal spectral 7.0 EX S-ko velkost. Mali ho skladom, v stredu ho poslali a v piatok bol v BA. V piatok rano som ho vyzdvihol a zlozil. V piatok som sa povozil

i.imgur.com

i.imgur.com

Nastavil som vysku sedla na 630 mm od stredu kluk. Ako si pisal ty predtym. Nizsie sa ani neda na S-kovom nastavit lebo na reverd je taka nalepka ze max insert point. ta nalepka je sirku 40 mm. Takze ked S-ko ma 395 mm sedlovu trubku a M-ko ma o 45 mm (440 MM) tak pocitam ze na M-kovom na reverb nebude ta nalepka ze maximum insert point nakolko M-kova sedlova trubka je o 45 mm dlhsia co by tam mala akurad vojst.

Vozil som sa s tym 630 mm (vyska od kluk po lizine ledla) a akurad, v pohode. Noha tak ako ma byt (ked na pete ta vystreta) a slape sa dobre. Ziadne presmikovanie na klenotoch. Hore kopcom sa slapako vyborne ale zjazd dolu uz nebol taky dobry. Mal som reverb dole a natiajnuty dozadu ale aj tak som sa citil ako obor na tom biku. Strasne mi prisiel maly. Ako ako keby som pod sebou nic nemal. Mam taky pocit ze celu vahu tela drzim na rukach, ze vaha nie je rovnomerne rozdelena medzi riaditkami a sedlom.

Teraz k tej S- velkosti. JE TO KRATKE. Vyrobca pise ze horizontalna dlzka hornej trubky je 566 ale ako meram tak meram najviac 520 *** po premerani 535 ***. Nechapem. Sedanku som posunut uplne dozadu ale ak tak mam taky stiesneny pocit. Som strasne moc vysunuty nad prednym kolesom (mozno to robi aj ten sklon predneho kolesa). Aj keby dam (je tam 50mm) 70 mm predstavec tak aj tak by som bol stale vysunuty si myslim. Ta S-ko velkost je proste kratka podla mojho pocitu. Tu su nejake foto. vyzeram na tom ok?

i.imgur.com

i.imgur.com

i.imgur.com

Planujem ten bike vycisiti rozobrat a vratit. Zobral by som M-ko ale nan uz budem musiet cakat. Ale aspom viem ze S-ko je prikratke a na M-ku by mal byt reverb akurad ak tam nebude nalepka na maximum insert point co by nemala ale to si mozem overit s vyrobcom.

Diky.


Naposledy upravil phobus dňa 30.04.2016 - 18:40:42, celkovo upravené 2 krát.

30.04.2016 - 16:34:01
00
Urcite ti treba Mko. Toto je male a potvrdzuje to aj ten pocit ktory si mal pri zjazde, potrebujes dlhsi bajk a nahanat to len predstavcom je blbost ked ti v pohode vychadza posed aj na Mku. Ta nalepka bude ako pises len koli tomu aby sa ludia nepokusali zahlobit reverb nizsie a neposkodili nieco, na Mku uz pojde zasunut uplne kedze ma o ten kus dlhsiu sedlovu trubku.
30.04.2016 - 17:35:06
00
J zasunúť pôjde úplne, no za mňa by som rád videl super správny Bike posed, hlavne pri týchto proporciách kde sú nohy kratšie voči výške ako to býva štandardom resp. bežné
Osobne mi to príde ok
Pocit že váha je na riadidlách môže byť spôsobená aj prechodom na väčšiu šírku riadidiel
Mal by sa ti vyjadriť niekto skúsený ďalší okrem mareka
Toť môj názor
30.04.2016 - 21:45:36
00
No teraz ma napadlo, ked som znova pozeral tento clanok http://www.mtbiker.sk/clanky/8211/unboxing-canyon-spectral-al-fotoreport-z-vybalovania-a-skladania.html , ze tak vlastne skladali Spectral M-ko. A maju tam dole napisane ze sa da objednat na vyskusanie. Tak som tam poslal email a uvidim kedy budem objednany. Aspom si vyskusam to M-ko a budem vediet ci mi na 100% sadne.
01.05.2016 - 14:10:58
00
No, ja len pre update. Bol som na testovacom dni Canyon v Hradku. Skusil som Spectral 8.0 EX - M-ko. A bolo vyborne. vyslap hore tak isto pohodlne ako na S-ku co som mal ale ten zjazd po trail co sme sli sa nedal porovnat. Na tom M-ku som sa ovela lepsie citil, ziadna vaha prenesena na riditka. Pekne v strede biku. Zjazd bol vyborny. Som rad ze som S-ko vratil. Tu mam jednu fotku na tom Spectral 8.0 EX M-ko.

i.imgur.com

Inac som skusal aj Strive 6.0 M-ko aj to sadlo dobre, trosku kradsie ale este by sa dalo. Ale ten Strive to bolo tazko slapat do kopca :D ... bud som bol uz unaveny, tie plaste alebo ta vaha (tazsi o 1.8 kg). Dole drzal dobre na hline ale s takym bikom by som sa len narobil. Keby niekoho zaujima tak Strive M-ko ma skoro podobnu geometriu ako Strive S-ko Race ... dnes som to zistil, nakolko som chcel skusit Strive S-ko Race. Takze oba by mi sadli pre vysku 170 a nohy 77 cm.

No a vcera som dostal ocakavany email "Your order is on its way" :) ... takze v utorok bude objednany Spectral 7.0 EX M-ko v BA po troch tyzdnoch cakania. Pojdem hned rano pren. Dufam ze vsetko bude okey bez nutnosti reklamacie. Trosku som to tu rozpisal keby niekedy niekto prehladava forum nech lahsie najde. A som aj premenoval prispevol nakolko sa to zvrhlo na Canyon Spectral.
21.05.2016 - 21:15:41
00
phobus napísal:
Keby niekoho zaujima tak Strive M-ko ma skoro podobnu geometriu ako Strive S-ko Race ...


Vela ludi si mysli ze race geometria je nejaka odlisna ale co sa tyka celkovej dlzky a posedu vo vysledku je bajk uplne totozny s NON race, len s tym rozdielom ze ma kratsi predstavec a dlhsi ram, normalna geo ma kratsi ram a dlshis predstavec ale sucet oboch dlzok je +- rovnaky.
23.05.2016 - 11:01:33
00
keyboard_arrow_up