Este jedna lahunka provokacia. Dnes som stravil 3 hod na biku. Na tom co som sem uz daval na zaciatku Specialized P2 DJ. Nie len ze mi nechybalo pruzenie, nechbybala mi ani sedacka. Celkom som sa pobavil, ked som si spomenul na prispevky z tohto vlakna, ako si treba sdanut aj v zjazde, aby si clovek oddychol. Ja som si za ten cas nesadol ani raz, len ked som stal na mieste a vobec mi to nepripadalo nejako divne ci zle. Asi si dam nabuduce experimentane vyjazd aj na trail HT so sedlom dole cely cas, Mozno to bude tiez v pohode. Ked dam dole potom dole sedlo aj teleskop usterim aj kilo :-D
24.10.2022 - 22:43:29
00
"Kenai"
Ja mám taký pocit, že už sa snažíš presvedčiť sám seba.
To by vydalo na celý príbeh do Mladých rozletov - tam boli také ......... písané.
25.10.2022 - 06:27:15
04
Kenai napísal:
Este jedna lahunka provokacia. Dnes som stravil 3 hod na biku. Na tom co som sem uz daval na zaciatku Specialized P2 DJ. Nie len ze mi nechybalo pruzenie, nechbybala mi ani sedacka. Celkom som sa pobavil, ked som si spomenul na prispevky z tohto vlakna, ako si treba sdanut aj v zjazde, aby si clovek oddychol. Ja som si za ten cas nesadol ani raz, len ked som stal na mieste a vobec mi to nepripadalo nejako divne ci zle. Asi si dam nabuduce experimentane vyjazd aj na trail HT so sedlom dole cely cas, Mozno to bude tiez v pohode. Ked dam dole potom dole sedlo aj teleskop usterim aj kilo :-D


Technikou jazdenia evidentne kompenzujes problém s čítaním textu... Kto tu kde písal o zjazdoch v sedle? Ja som písal prejazd, t.j. presun. Ale gratulujem ti, keď prejdeš 40 kilakov s nastupanymi 1300vm po stojacky a bez sedla. Všetci gramari ti budú závidieť tento lifehack.
25.10.2022 - 08:53:36
00
Tak sedlo je aj kvoli ovladaniu. Daj si ho prec a skus nejaky trail. Idealne aj so skokmi. Zistis rychlo, ze chyba.
25.10.2022 - 09:08:41
00
Kenaito ze ti nechybalo pruzenie vzadu na pumptracku sa tu cudovat nebude asi nikto.
tak teraz neviem ci to bol len nepodareny vtip alebo nerozumies tomu ze ist s fullom na pumptrack sa da, ale zbytocne to zerie energiu a nie je to na pumptrack tak vhodne ako HT.
nakoniec tu mozno aj bustneme myth o tom ako je na fulle vsetko jednoduchsie.
co sa tyka sedenie v zjazde, treba si vyskusat nejake trailiky napr v alpach ci na to sedlo v smere dole obsas nesadnes s cielom ulavit nachvilu noham.
inak vcera som na klanci stretol asi 12rocneho ht xc-ckara. sedlo v nebesiach a vsetko tam lietal. kym ja som furt teleskopku spustal.
holt kto umi ten umi, tak trochu ako nino schurter ktory s tym tiez nema problem ale zaroven tvrdi :
https://www.singletracks.com/community/nino-schurter-says-dropper-posts-are-more-fun/
a ako je to individualne bolo vidiet tusim tento rok, ked jazdec vyhral road bike pretek aj vdaka teleskopke.
https://www.bikeradar.com/features/pro-bike/matej-mohoric-dropper-post/
I was thinking about this race for the whole winter,” said Mohorič, who won two stages of the Tour de France in 2021. “The team came up with the idea of using a dropper post because this race suits me pretty well and it has a descent at the end


Naposledy upravil martin15 dňa 25.10.2022 - 10:47:35, celkovo upravené 1 krát.

25.10.2022 - 10:10:49
10
will napísal:
Tak sedlo je aj kvoli ovladaniu. Daj si ho prec a skus nejaky trail. Idealne aj so skokmi. Zistis rychlo, ze chyba.


No to je ti zaujimava debata. Pocul som uz taky nazor. Ja mam ale opacnu skusenost, pri zjazde by som ho kludne venoval spolujazdcovi, ale asi by som ho na konci dh trailu pytal soat :-)Pre mna je dobra vyska sedla taka, ked sa ma celou cestou nedotkne. Vinimka je samozrejme robenie trikov, kde ho potrebujes na drzanie biku medzi kolenami ... ale tam nie som a asi v tomto zivote ani nebudem.
25.10.2022 - 10:46:09
00
martin15 Nie bol to vtip samozrejeme ved som napisal, ze idem provokovat. Ale nejazdil som len pumptrack, dost som skakal okolo po vsetkom moznom. Prevazne vsetku mozne muriky a obrubniky vsetkych velkosti. Ten moj bike ma 80mm v predu a pokial neurobis drop na placku z 2m tak to ani do plneho zdvihu nedostanes. Mam to tak nastavene pre pumptrack a dirty. Inak aj slopestyle bicykle su uz dnes mnohe fully, akurat to pruzenie nevie co je SAG. To je tak aby ked netrafis doskok a z tych 5m vysky zahucis nech ti to kosti nezlomi.
Ale stale trvam an tom, ze ked v zjazde som tak hotovy, ze nevladzem stat, radsej zastvim ako by om si mal sadnut. Budem parafrazovat Briana Lopesa, Na otazku ako vyskoko ma byt sedlo na traili odpovedal. Tak aby sa ma nemohlo totknut. Ako nahle si na sedle v zjazde si mimo optimalne miesto taziskom. Vsetky mozne zle veci sa zacnu diat. To je ovela horise ako mat vysoko sedlo. To ked si dobry a mas uzasnu pohyblivost a kondiciu ide. Tu je o tom viac, aj ako Nino ide DH trat so sedlom hore.
martin15 Ty to nepozeraj, nepaci sa ti :-)
thumb_up0thumb_down
25.10.2022 - 11:03:58
00
keyboard_arrow_up