a ktora znacka robi vyslovene (objektivne) zle bajky?? Teda okrem roznych hypermarketovych hrkaliek
22.03.2007 - 11:29:56
00
Ináč, keď sme pri tých lacných Demách. DEMA Iseo za 5200 Sk je aj tak častokrát lepšia ako iný podobný bicykel v tejto triede. /dvostenné Remerx ráfy, dural náboje a čisté SISko/
MODET je kapitola sama o sebe. Veď ide o bicykel ktorý sa distribuje aj do reťazcov a cena je do 4000 Sk.
To len tak na okraj aby reč nestála. hehe
22.03.2007 - 11:48:05
00
No ten Kellys ma o nieco lepšiu výbavu,ale osobne by som išiel do deore,osobne jazdim Demu deor už 5 rokov a vrámci triedy som bol s ňou spokojný je spolahlivá a vydrží hodne,jediné čo som za tú dobu menil boli vyťahané reťaze,nejaké to lanko a centrovanie kolies.A pokiaľ sa jadná bŕzd vždy lepšie dobré Véčka ako špatná mechanika,ked´kotúče jedine hydry. :evil:
31.03.2007 - 11:49:07
00
Ja by som bral Kellys ake nie Spider ale Oxygen, cena tá istá ale brzny má lepšie - mechanickým diskom velmi neverím
11.04.2007 - 09:34:45
00
kellis bo ta dema :roll:
16.05.2007 - 16:52:50
00
Kellys, ja mam salamander a som spokojny. A co tak kupit oxygen, alebo aj salamander su sice troska drahsie ale asi budu lepsie nie?
21.05.2007 - 19:33:39
00
a co tak trek.... :x
taketo temy mam najradsej, stale o tom istom....
ved staci popozerat po nete a ziadny problem :!:
21.05.2007 - 21:07:39
00
kellis bo ta dema :roll:

tak OK podme to rozobrať ... mám doma oba v podstate rovnaká trieda...
DEMA Auron DC 2005 (prerobené na RF) a Kellys Imagine 2006
čo sa týka prevedenia, nedá sa vyčítať ani jednému vôbec nič, je to otázka vkusu. Ani jeden sa nedá použiť na vyvážanie "na pohodu" ked šlapem pomaly nejdem naplno a musím sa flákať, tak ma všetko bolí. Ked sa do toho opreš tak ... je to dané geometriou.
čo sa týka komponentov ...
DEMA komplet na LX, vrátane nábojov, HT II, kazety, HG-73, len brzdy sú XT, Manitou Splice.
Kellys LX: HTII, presmykač, prehadzovač, radenie.
. Deore: náboje, kazera, HG-53, nechal som dorobiť XT brzdy, RS J3.

vidly sú vymenené Splice cca 1/2 roka po kúpe a RS j3 ešte v predajni.

nebudem riešiť za kolko som to kúpil .... ale podme na doporučené ceny. Reálna cena bola oveľa zaujimavejšia :oops:
Dema: doporučená cena 38000,-
Kellys: doporučená cena 33900,-

jediná výhoda na ktorú som prišiel, tak Imagine je o niečo ľahší (lahšie kolesá, resp ráfiky a špice a zrejme aj rám) ostatné je len otázka vkusu.

A ked sme už v tom, tak mám aj 24" ISEO .... a vo svojej triede ... ťažko by som vybral lepšie.

Neporovnávajte kvalitu a cenu biku podla zadnej prehadzovačky, alebo radenia. Je tam x súčiastok ktoré robia bike, taký aby to šlapalo ako celok.
radenie, brzdy, hlavové, kluky,náboje, ráfiky .... už som videl kombináciu prehadzovač XT a radenia Alivio ... ale bola super cena- Treba nalákať neznalého :evil:
21.05.2007 - 22:08:35
00
Len tak na doplnenie Kellys Imagine ma kinesiovy ram co je asi to naj co kellys vyraba a je to citit aj na vahe aj na torznej tuhosti. :wink:
23.05.2007 - 23:06:11
00
Tiez sa priklanam ku Kellysu Salamander. A tiez sa priklanam k tomu ze kup radsej V brake ako tie mechanicke kotuce.

S nastavovanim Veciek som nikdy nemal problem. Ved teraz maju gumicky novy uchytny system (no novy ako novy, proste ten co sa teraz pouziva) s tym zavitom a to mas nastavene za chvilu bez problemov. To uz nie je ako kedysi so starym systemom.
27.05.2007 - 14:16:09
00
majstri, som tu novy...
Chcem zacat s rekreacnym bajkovanim po ceste a lesnych cestickach ale tiez potrebujem bajk do mesta (sem-tam skocit niekam na pivo a tak....) Za par korun (cca 8.000,- aj s dokupovanymi vecami) som vo vypredaji kupil novy KELLY'S OXYGEN 2 model 2005 (sa mi zda...)... je to OXYGEN z tejto stranky :
http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=c ... 1100464545

Zatial som s nim spokojny, i ked na nom beham zatial len po asfaltovych cestach v ramci mesta... Jedine co mi trosku vadi je riesenie prehadzovacky (prepacte ten neodborny vyraz) Nemam na prehadzovanie packy, ale akesy "pridavatko plynu na motorku"... Da sa tento system nahradit nejako polohovatelnymi pakami ???

co si o nom myslite? Kupil som dobre? (chcel som bajk maximalne za 10k, viac ani korunu). Alebo sa dalo aj lepsie ???


Naposledy upravil hazo dňa 02.06.2007 - 21:36:49, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2007 - 20:03:51
00
majstri, som tu novy...
Chcem zacat s rekreacnym bajkovanim po ceste a lesnych cestickach ale tiez potrebujem bajk do mesta (sem-tam skocit niekam na pivo a tak....) Za par korun (cca 8.000,-) som vo vypredaji kupil novy KELLY'S OXYGEN 2 model 2005 (sa mi zda...)... je to OXYGEN z tejto stranky :
http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=c ... 1100464545

Zatial som s nim spokojny, i ked na nom beham zatial len po asfaltovych cestach v ramci mesta... Jedine co mi trosku vadi je riesenie prehadzovacky (prepacte ten neodborny vyraz) Nemam na prehadzovanie packy, ale akesy "pridavatko plynu na motorku"... Da sa tento system nahradit nejako polohovatelnymi pakami ???

co si o nom myslite? Kupil som dobre? (chcel som bajk maximalne za 10k, viac ani korunu). Alebo sa dalo aj lepsie ???


jaj, uz viem asi co myslis, no tak to mas fakt iba na take rekreacne jazdenie, zmenit sa to asi bude dat, ale vsetko nieco stoji, tak ked si dal limit tych 10k, si mohol nieco lepsie vybrat bez tych "pridavatok"
01.06.2007 - 20:34:54
00
jaj, uz viem asi co myslis, no tak to mas fakt iba na take rekreacne jazdenie, zmenit sa to asi bude dat, ale vsetko nieco stoji, tak ked si dal limit tych 10k, si mohol nieco lepsie vybrat bez tych "pridavatok"


:D je pekne, ze vies, co myslim, ale nejaq moc si mi neporadil... Inaq zdravim Prievidzu... som tam dlhe roky studoval...

Prosim aj ostatnych prispievatelov - vyjadrite sa k vsetkemu (aj k bajku, nie len k "pridavatkam"...)

Ja sa totiz vobec bajkom nerozumiem tak neviem...
01.06.2007 - 20:47:53
00
Bez problemov radenie vymenis za klasicke packove. A na to ako jazdis ti ten bajk urcite postaci.
01.06.2007 - 21:59:28
00
Total shit jedno aj druhé
11.07.2007 - 15:58:08
00
keyboard_arrow_up