Chcel by som si kupit daky bycikel do 19000-20000 zvazoval som kellys quartz dsc. Bol by som rad keby ste mi poradili aj dake ine bikesy lebo ja som do toho uplna lama kcel by som daco aj na cestu ale aj na vyblaznenie sa v tazsom terene.. :?:
22.06.2006 - 21:58:22
00
SCOTT Voltage YZ 2 .... je to tazky,robustny, ba az nerozbitny ram.... komponenty niesu ziadna slava.... je tam komplet Acera + nejake mechanicke kotuce od Shimana ... som bol prekvapeny, ze brzdia celkom slusne.... vidla je sunturka ... taky priemer ... Suntur XC, zdvih 75mm, lockout hydra, nadstavenie tuhosti.... tlmenie systemom pruzina + olej sa mi zda.... je to model 2005, takze myslim, ze keby si sa dohodol s nejakym predavacom v cykloshope, tak by bol ochotny dat ho aj za cca 14-15 litov....
kamarat ho kupil minuly rok za 16 po dohode s predavacom.... za cca rok a pol jazdenia sa mu nic nepokaslalo!!! akurat menil plast cez zimu z povodneho 2.1 (asi maxxis) na 2.3 tiogu .... ale ram je maximalne spolahlivy... je to skor na to vyblaznenie sa v kopcoch, ale napr. dnes sme boli po ceste cca 50km, a tiez nebol problem....

dalsia moznost je Merida MATTS MIAMI model 2005.. na meride som este nejazdil, ale som na nu nepocul ani kriveho slova..... za cenu cca 17 000Sk tam je 9kolo deore, rapidfire, prehadzovac XT CONVENTIONAL, vidla od Meridy so zdvihom 100mm , nemozem sa k nej vyjadrit, lebo som este vidlu od meridy ani nevidel.... :oops: v podstate celkom slusny bike za dobru cenu ... ak chces silou mocou kotuce, tak za tie 3 tisicky co ti ostanu do 20 000 si kup nejake mechaniky.... v dobrej predajni ti to bez problemov vymenia....



a teraz pozeraj kritiku od skusenejsich bikerov ako som ja, a hned budes vidiet vyhody a nevyhody tychto bikov :lol:
22.06.2006 - 22:45:53
00
hmm a aka je vlastne vyhoda tej uzamikatelnej vydlice??
22.06.2006 - 22:54:37
00
alebo vlastne co to je? :oops:
22.06.2006 - 22:59:40
00
hmm a aka je vlastne vyhoda tej uzamikatelnej vydlice??


vyhoda lockoutu? no, ja osobne lockout neamam, lebo mam strasne shitnu vidlu :D... RST capa.... inak, rada: ak budes kupovat bike, a bude na nom RST capa, tak si to nechaj vymenit :D... ale spet k tomu lockoutu.... vyhody pocitis hlavne na ceste.... energiu, ktoru davas do pohybu nebude pohlcovat vidlica.... to znamena vyssiu rychlost, lepsie ovladanie (podla mna) a este vyhodu pocitis aj ked budes slapat do kopca.. vidla nebude pohlcovat tolko energie ....
inak som zabudol na linky, ale link na toho scotta som nenasiel, a tu meridu najdes tu
22.06.2006 - 23:02:00
00
alebo vlastne co to je? :oops:


co to je? hmmm.... to je packa na vidle , niekedy je na riadidlach- pri drahsich modeloch.... plni to funkciu zablokovania vidlice (zamknutia) ... to znamena ze s odpruzenej vidly sa stane pevna (na niektorych vidlach aj po zamknuti ostane zdvih este par milimetrov, ale to sa nerata :D) ....
22.06.2006 - 23:06:18
00
no, pobehal som net krizom krazom, a ta merida matts miami 2005 sa mi zda ako najlepsia volba.... mozno bude mat niekto iny nazor, ale kolko ludi, tolko chuti :) ...pokial nenajdes nejake veelmi lacne modely inych bikov z predoslych rokov, tak by som ti odporucal tu meridu.... vyborny pomer ceny a vykonu ....
22.06.2006 - 23:12:57
00
Bud nejaky minulorocny model od Meridy (vypredajove ceny),alebo tu www.bikeshop.sk
si kukni modely od GT, alebo SCOTT.Tiez vedia paradnu cenu vykresat.

Apropo: Lock-out je super vec. Ked je treba,zamknes vidlu a je z nej pevna...Mne sa ozvedcilo v stupaniach mimo teren - cize na beznych cestach.

edit:
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/deta ... guana.html
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/deta ... ro-06.html
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/deta ... sd-06.html
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/deta ... -0-06.html
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/deta ... 40-06.html

http://www.merida-bike.cz/sk/
23.06.2006 - 08:30:59
00
FLASHBANG: Nie som si istý, či dirt/street bike (t.j. Scott Voltage) je to pravé orechové pre autora témy. Sk;r si myslím, že asi nie keď pôvodne uvažoval nad tým kellysom.
23.06.2006 - 09:39:00
00
ja som teraz kupil KONA BLast za 20 000.zatial panuje uplna spokojnost.myslim ze dobra volba za tu cenu
23.06.2006 - 10:06:27
00
co si puky, kellys quartz nekupuj, za taky peniaz sa da kupit inaksi bike, ja mam imagine sice model 02 ale som ho kupoval z druhej ruky a mal som ho o 8 tis. lacnejsi ako v obchode a mal najazdene 125km.
takze rozhodne ti bracho radim na inzerat, do obchodu ani nechod ale najskor sa poriadne zoorientuj v bikoch, komponenty,kategorie,cenz,znackz,design....
proste dostuduj ak zacinas a az potom vybehni na net a sprav si riadny priezkum a samozrejme niekoho kto sa do toho rozumie nech ti pomoze pri vybere ale za taky peniaz zozenies bike aj navzdy-zalezi od jazdy.maj psa. ale jednoznacne nie podradnu triedu quartz, aj ked teraz su quartz lepsie ako moj ale siahaj vyssie.... :wink:
23.06.2006 - 10:34:31
00
sak uz len tuna ked pozries bazar tak inaksie pecky sa tu daju kupit.
ale najprv bud studuj-poriadne,alebo kamos ktory ta zaskoli.....
alebo downhill.sk....
lockout nepotrebujes, je dobry ale potrebnejsie je riadna kostra biku-aluminium 7075, tusim tak sa to pise, potom vidla - ziadne znacky ako zoom, ani Rst, ani suntour, ani ine crepy ale manitou, marzocchi, rock shox...dalej vybava min. alivio-komplet, za tu cenu suiahaj po deore, LX, XT,-R-ale to ked zozenies tak si cool. dalej rafiky dvojstenne, vysoke-pre imidz, predstavec masivny pevny, na kotucove brzdi sa vykasli v tom ma aj pokrocilejsi jazdec gulas bo sa tam da lahko nachytat clovek a moze kupit sracky kde bude mat len potiaze, takze Tektro V-brake, alebo deore V-brake. proste skoc do predajne a prospektou si naber plne vacky a vsimaj co je na co, prehlad je zaklad.
:roll:
23.06.2006 - 10:45:25
00
sak uz len tuna ked pozries bazar tak inaksie pecky sa tu daju kupit.
ale najprv bud studuj-poriadne,alebo kamos ktory ta zaskoli.....
alebo downhill.sk....
lockout nepotrebujes, je dobry ale potrebnejsie je riadna kostra biku-aluminium 7075, tusim tak sa to pise, potom vidla - ziadne znacky ako zoom, ani Rst, ani suntour, ani ine crepy ale manitou, marzocchi, rock shox...dalej vybava min. alivio-komplet, za tu cenu suiahaj po deore, LX, XT,-R-ale to ked zozenies tak si cool. dalej rafiky dvojstenne, vysoke-pre imidz, predstavec masivny pevny, na kotucove brzdi sa vykasli v tom ma aj pokrocilejsi jazdec gulas bo sa tam da lahko nachytat clovek a moze kupit sracky kde bude mat len potiaze, takze Tektro V-brake, alebo deore V-brake. proste skoc do predajne a prospektou si naber plne vacky a vsimaj co je na co, prehlad je zaklad.
:roll:



Very funny :P :P :P :P
23.06.2006 - 11:05:03
00
hm este som kukal na Author kinetic v predajni a bol za 19000 oplati sa?
23.06.2006 - 15:35:18
00
no vsak povedla ze da daku zlavu tych 2000
23.06.2006 - 15:37:28
00
keyboard_arrow_up