Ahojte.
mám takú menšiu dilemu, neviem sa rozhodnúť ktorý bajk vziať.
Baví ma šlapať hore kopcom, baví ma aj cesta dole kopcom, lesné chodníky, skoky len minimálne a ak, tak hlavne prírodné s minimálnymi poletmi. Taktiež preferujem dlhšie výjazdy na 2-4 hodiny.

Rozhodujem sa medzi Canyon Neuron CF 8.0 a Trek Fuel EX 8.0 - približne rovnaká cenová dostupnosť.
Kárbón vs Hliník - u mňa nieje ani jedno prioritou. Chcem hlavne komfort a stabilitu a nejakú rozumnú obratnosť bajku.
Za akékoľvek postrehy vopred dík.

https://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/mountain-bikes/trail-mountain-bikes/fuel-ex/fuel-ex-8/p/29458/

https://www.canyon.com/cs-sk/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-cf-8.0/2471.html?dwvar_2471_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY
12.04.2020 - 22:01:35
00
Prípadne by ešte prichádzal v úvahu nejaký ten stumpjumper od spešlu.
Zabudol som uviezť, moja výška 174, váha 84.
12.04.2020 - 22:12:01
00
K vybave a geo sa vyjadrovat nebudem. Dost ma zarazila udavana (realna??) vaha u neurona 13.1 a trek 14.4
12.04.2020 - 22:14:09
01
to je dnes realita u väčšiny výrobcov , s pedálmi košíkom,velkosť L a si u neurona v pohode na 14kg :D trek už aj 15, spešle su na tom podobne, tí ani vahu radšej neuvádzajú
12.04.2020 - 22:16:47
01
Váhu ja osobne nejako extrémne neriešim :D Už z minulosti som si všimol aspoň u mňa, že lepšia geo je podstatnejšia ako nejaké kilo naviac. Resp tak nejako to vnímam ja.
12.04.2020 - 22:25:29
00
ak jazdíš aj viac do kopca aj 4H tak to už je dosť cítíť :)
12.04.2020 - 22:28:09
00
Ja sa vyjadrím len za FuelEX. Za mňa jeden z tých lepších bikov ktoré som jazdil. A k jeho váhe, na relatívne ťažkých kolesách v hliniku s pedálmi 13,5kg.
12.04.2020 - 22:29:00
00
záleží aj od ročníku a modelu, výrobca udáva 14,4 v M- menej to nikdy nieje :D.. Lko bude tak 300g naviac,pedále 350, a nejake somarinky asi hravo na 15tich, tak ho nezávádzaj....
tlste gumy, hrube trubky, zas niečo vydrží :)
12.04.2020 - 22:36:24
00
Ročník 2018, skladal som ho na ráme FuelEX 5.Nie je to katalóg. Z pôvodného biku zostal iba rám. Komponenty mám v profile. Nemám potrebu zavádzať. Bohužiaľ som už nenašiel fotku z váhy.
12.04.2020 - 22:45:08
00
Zihadlo5 : Z tou váhou na tom pravdy niečo bude, uznávam.

Francisek : Ako sa ti na ňom šlape, čo cesta z kopca? :)

Ako je to s odolnosťou SF oproti AL ? Na Al som sa rozsypal kopec krát, vždy som bajk len oprášil a šli sme ďalej. S CF ale skúsenosť v tomto smere nemám žiadnu.
12.04.2020 - 22:47:35
00
V tejto kategórii som dlhodobejšie jazdil len Jeffsy a Stumpjumper. Z týchto troch najlepší. Zo začiatku som tam mal klasický tlmič tak sa mi zadná stavba zdala akoby pritlmená aj na open a pri úplne uvoľnenom rebounde. Bola to však moja chyba a všetko sa zmenilo keď som namontoval originál re:aktiv tlmič. Pri šľapaní maximálne stredný mód a bike ide pekne za pedálom. Z kopca aj napriek uhlu hlavy slušne stabilný ale napríklad oproti spomínanému Jeffsy hravý. Mám vyššiu váhu (100+) a bike nemá absolútny problém z tuhosťou.
12.04.2020 - 22:58:17
00
Vďaka :)
Inak váhu má 14.11kg v veľkosti ML bez pedálov pre modelový rok 2020. Tu je to na konci vo videu.
https://www.youtube.com/watch?v=r6OpFsH3xts
13.04.2020 - 00:01:04
00
Čo si si prosim ťa nakoniec vybral adlerian? Ja mám rovnakú dilemu a mám na budúci týždeň objednanú testovačku Treku Fuel Ex, aby som si preveril geometriu. Canyon Neuron CF 9.0 som však jazdil iba na parkovisku, takže to mi moc nedalo. Najideálnejšie by bolo, keby sa dal Canyon zapožičať tiež na celý deň a oba bicykle porovnať face to face na identickom traily. To však asi nebude možné. Preto som zvedavý, ako si si nakoniec vybral a ako si s tým spokojný. V prospech Neuron-u z mojho pohľadu hra vaha a osadené komponenty s tým, že brzdy vieš hneď upgradenuť na XT-čka (budget do Fuel Ex 8 na to je). Neuron má zároveň konzervatívnejšiu geometriu, takže ak prechádzaš zo staršieho bike-u, bude sa ti na ňom sedieť prirodzenejšie. Fuel Ex je v hliníku trochu ťažší a ak by som bral 8-čku, tak skôr v XT verzii kvôli komponentom. Každopádne je ťažší, na širších plášťoch.
12.08.2020 - 07:03:55
00
jusup:
Nakoniec som sa rozhodol pre Fuel EX 8 XT.
Dnes sa má ale situácia tak, že bajk už nevlastním, pojazdil som ho a predal.

Hlavným dôvodom bol prechod z HT priamo na FULL, kde som si uvedomil, že stále o čosi radšej kopce šlapem, a tie zdvihy a váha bicykla ma v tomto smere značne obmedzovali. Najviac som o celé pociťoval pri strmých pasážach, kde som sa musel postaviť zo sedla. Rekordy v Strave teda na tomto bajku cestou hore len ťažko prelomíš.

Pár mojich postrehov z jazdenia:
- Mám pocit že Trek trochu zavádza s váhou. Po namontovaní pedálov (vážených 300g) mi celý bajk vážil 14,9kg, čo je šlapanie naozaj dosť. Váhu bicykla som kontroloval na dvoch váhach.
- Tlmič v zamknutom stave nieje nikdy úplne zamknutý, čo je cítiť hlavne pri šlapaní hore v stoji, hýbe sa to hore dole :)
- Naopak v šlapaní hore v sede som mal pocit že idem na obrnenom HT
- Plášte som ihneď vymenil, tie 2.6'' boli proste príliš široké
- Cesta z kopca je perfektná, na lesné chodníky menšie dropy perfektný
- V pomere cena/výkon za mňa určite vyhráva CANYON, čo sa týka CF rámu a komponentov
- Geometriou bol pre mňa vhodnejší TREK, vidí sa mi dnešný trend predkopnutejších vidlíc a strmších sedlových trubiek
12.08.2020 - 07:29:06
00
adlerian:

Dakujem za rychly feedback. Bojim sa, ze pri mne to bude rovnake. Ja budem prechadzat po dlhej dobe zo Scott Genius mc-10 (karbon v xtr na 26") a to slapanie na nom bolo pri zamknutej zadnej stavbe z rajdov Super (hlavne pri prednom foxe nastavenom na 90mm zdvihu). Tym sa menila krasne cela geometria bike-u (predny zdvih plynule nastavitelny od 90mm po 130mm), ale bolo to hodne nepohodlne. Na vahe ma komplet "ohadzany" 13,1 kg. Rad by som konecne presiel na 29" , tak som si vyhliadol tieto 2 bike-y (Trek, Canyon). Uvidim po testovacke. Tiez mam rad vyslapy a aj z toho pohladu som mal zadny tlmic vacsinu casu zatvoreny ... takze je mozne ze na tom skoncim rovnako ako ty aj ked som mal v plane kupit bike, s ktorym si budem moct z casu na cas vybehnut aj s kamosmi do bike parku na nejaky zabavnejsi trail. Pri akom HT-cku si nakoniec skoncil (ak sa smiem spytat) ako si snim spokojny?
12.08.2020 - 07:48:18
00
keyboard_arrow_up