Caute. Po 13rocnej Meride som si kupila HT Kellys Mystery 90, ktory som si stihla uzit len 2 mesiace / 1000km kym ho neukradli.
Velkost L mi sadla uplne perfektne, tak by som rada najlepsie taky isty, alebo podobny geometriou, vybavou a +- aj cenou. (mam cca.175cm)
https://kellysbike.com/sk/xc-c965/mystery-90-p67966
co si myslite o alternative canyon GC8 WMN?
https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-8-wmn/2620.html?dwvar_2620_pv_rahmenfarbe=WH%2FMC
Neviete niekto ako je na tom Kellys s modelovym rokom 2023, ci budu zas dake KLS Mystery?
Po dnesnom telefonate s Kubicasport, kde som ho kupila, sa mi mozno pokusia niekde este zohnat KLS Mystery 90 L, ale nevedia garantovat.
Samozrejme by som rada bike uz od jari najneskor chcela vyuzivat :(
16.02.2023 - 20:50:06
00
No zaklad je ze pri 175cm vyske sa vobec nemusis orientovat na damske modely. 99% je len markering s akoze damskym sedlom a farbami ramu. Pre mensie postavy urcite ma vyznam lebo damske sa robia aj o 1-2 velkosti mensie, ale ako pisem to sa teba netyka kedze xxs nepotrebujes. Canyon je najlepsia volba za tu cenu tam mas fox vidlu a aj teleskopku.
Urcite sa oplati dolozit na 9ku za vyrazne lepsie kolesa a brzdy https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-9/3153.html?dwvar_3153_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY
16.02.2023 - 21:44:23
12
https://www.decathlon.sk/p/323483-124326_horsky-bicykel-race-740-nxslashgx-eagle.html?objectID=4227790&queryID=af4de0c5e9365691d6591e7738a06d3b

za rovnakú sumu karbón, zvyšok výbavy porovnateľný, chýba teleskopka
16.02.2023 - 23:12:38
00
Jackob47 A co ked karbon? Zvysok vybavy vobec nie je porovnatelny. Vybava je jednoznacne horsia. A ze chyba teleskopka je velke minus.
17.02.2023 - 06:44:11
00
Akože ten canyon je riadne pekný. V takej cenovke XT brzdy spolu so zvyškom slx/XT, fox a teleskopkou. Mne osobne by vadili len 120 zdvihy, ale inak veľmi solídny bike.
A ako bolo spomínané vyššie. Na ženské modely by som sa nezameral. Napríklad moja priateľka jazdí Kellys gate 50 a nevie si ho vynachvaliť. Aj geometria je univerzálna. A myslím, že aj ta červená farba na tom bicykli pasuje viac ženám (myslím konkrétne na Gate, nie všeobecne ? sám mám bordovy bike). V zime sme ho skúšali predať lebo pokukovala na xcaliber 9 (ktorý má o niečo lepsiu výbavu) lebo akurát boli pekne výpredaje bicyklov. Ale nakoľko bolo mimo sezóny, málokto zháňal bicykel. Takže ak tam je rozpočet o niečo vyšší, odporúčal by som Trek xcaliber 9. Je to pekný univerzal určite vhodný aj žene (ma aj pekne farebné kombinácie). Prípadne v tej cenovke je Gate 70 a 90 vo fakt pekných vybavach, ale zase tam sa asi nebude páčiť farba (čierna a hnedá). Ale ten gate 50 by sa určite páčil a je aj v dostupnejšej cene. Prípadne tam môžeš dat vymeniť sedlovku za teleskop. Ale ak nezáleži na farbe tak určite gate 70 alebo 90.
17.02.2023 - 07:00:45
10
imajoros napísal:
Jackob47 A co ked karbon? Zvysok vybavy vobec nie je porovnatelny. Vybava je jednoznacne horsia. A ze chyba teleskopka je velke minus.


áno, máš pravdu, moja chyba, pozeral som to večer narýchlo a nejak som si pomixoval ten Kellys a Canyon dokopy. Canyon má lepšie komponenty...

Každopádne otázka a čo karbon.. 11,7kg vs 13,3kg... toho 1,5kg je cítiť... Druhá vec je, že ten GC má väčší nábeh na "trailbike" a ak som čítal správne, baba hľadá niečo podobné geo ako bike, čo mala, čo s tým Canyonom určite nie je podobné, už len keď sa pozrieme na hlavák 71 vs 67,5.. to je veľmi veľký skok

Ale ako som písal vyššie, uznávam, že výbava na Canyone je lepšia ako na RR, aj keď hlina... takže sa treba zamyslieť, čo chceme :)
17.02.2023 - 09:15:59
01
Jackob47 Vaha nie je vsetko. Za dalsie, Canyon ma teleskopku zatial co Rockrider nie. Supni na Canyon klasicku sedlovku a zrazu ten vahovy rozdiel nie je az taky velky.

A ked uz sa bavime o karbonovom rame. Mas aj otestovane ze ten ram je vyrazne pohodlnejsi ako bezny hlinikovy? Lebo to nie je vobec automatika. V konecnom dosledku teda dievca moze kupit karbonovy bike a bike bude tvrdy/nepohodlny a len o cosi lahsi ako hlinikovy.

Co sa tyka geometrie. Samozrejme, ze Canyon je uz v podstate trail bike ale ziaden extrem. Neverim tomu, ze sa to dievca na nom bude citit zle alebo horsie ako na tom povodnom, ktory si tak oblubila.
17.02.2023 - 10:03:02
00
Dakujem vam za nazory. Priatel mal Canyon GC6, ktory zmizol spolu s mojim. Mal M, a tam som sa uz citila trochu natiahnuta, preto rozmyslam nad damskymi verziami. Toto bolo moje prve damske XC, a citila som sa na nom skutocne dobre. Preto som myslela ze to nieje len marketing.
Obavam sa ci by mi panske S uz nebolo male.
Pravda je, ze ako zena by som sa najradsej vyhla panskej farbe, ved to poznate :D
Pojdem skusit pripadne este ten Gate, kedze si GC realne nemam kde vyskusat a trek xcaliber 9 tiez nevyzera zle, ti maju predajnu kusok od mojej roboty, tam vybehnut viem tiez. Len cenovo si uz priplatim. Aj ked aj Kellys uz tento rok pojde hore, ako mi povedali, takze do tych 1800€ povedzme by to slo.
EDIT: a co CTM Rascal 4? su CTM a Kellys geometriou priblizne rovnake? Diky :)
17.02.2023 - 10:24:01
00
V takej lokálnej predajni budú isto ochotní dohodnúť sa na nejakej cene. Pri Kellyse sa Ska báť nemusíš lebo Kellys robí trošku väčšie rámy. Priateľka ma skoro 167 (asi) a jazdí Sko (a stále tam je rezerva). Ale zase Trek ma viac veľkostí, tam by ti pravdepodobne sadla veľkosť M (S je veľmi malá a M/L je ako klasické Mko u iných výrobcov). Pri Treku poriadne odsleduj eshopy. Veľa predajcov predáva za starú cenu 1650, ale sú aj takí, ktorí už majú cena na 1800, avšak model je na vlas rovnaký, len v názve zmenili 2022 na 2023.
Tu je veľkosť M ešte aj v rozpočte:
https://trekbikes.sk/bicykle-horske29-hardtail/5954-25739-trek-x-caliber-9-2022-alpine-blue.html
17.02.2023 - 10:58:06
10
Trosku sa mi nezda tych 175cm a Kellys Lko 29 zo sedlovou trubkou S/T 483mm. Bud mas dlhe nohy, aleho ta sedlovka nebola dost vysunuta. Na to pozor pri tych teleskopkach.

A tu je nieco za mna:
https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-8.0-hd-1
WS = damsky ;-), teleskopku dokupis
https://www.bike-discount.de/en/cube-access-ws-c-62-pro-grey-n-galactic

Farebne to trosku ide doladit ak ti nevyhovuju tie 'panske' farby. Mozes si zladit gripy, pedale, ventilky, nalepky na vidlicu, predstavec.....
Ak mas nizsiu vahu, rozhodne by som uprednostnil co najlahsi stroj.
17.02.2023 - 11:39:50
10
Zase treba pozerať na to, že nie každý je ochotný objednávať takúto položku zo zahraničia.
17.02.2023 - 13:18:02
00
potkanko007 napísal:
Trosku sa mi nezda tych 175cm a Kellys Lko 29 zo sedlovou trubkou S/T 483mm. Bud mas dlhe nohy, aleho ta sedlovka nebola dost vysunuta. Na to pozor pri tych teleskopkach.


nemam vela fotiek, ale sedlovka bola asi takto
imgway.cz

najlepsie to bude asi naozaj vyskusat, pripadne porovnat geometrie online.
Teleskopku som zatial nemala, ani som nikdy nevyskusala, tak to zatial nepreferujem.
17.02.2023 - 16:38:16
01
keyboard_arrow_up